Strony (13):    1 ... 5 6 7 8 9 ... 13   
Kuba   24-01-2012, 02:08
#61
Sebek31 napisał(a):Kuba ja się nie znam na sprzęcie, nie mam zielonego pojęcia co piszesz.

To doczytaj, bo wydasz na serwis drugie tyle w ciągu 5 lat. Tongue

kuczy napisał(a):Moja tora kiedyś nie musiała stać do góry kołami a moczyła się. O dziwo przestała mimo serwisu i dolania olejuWink
A ogólnie to jak masz pecha to wszystko się wysypie, nie ma regułyWink

Problem był głównie z Rebami jak stały odwrotne, a w Reconach było chyba podobnie. W Torach o dziwo nie słyszałem.

kuczy napisał(a):O ile likwidacja 22t może wydawać się dziwna, bo co za różnica 22-32 a 24-34 (jak teraz najczęściej się spotyka) to zmniejszenie blatu do 42t uważam za strzał w dziesiątkę. Na początku czułem się dziwnie mając 2 zęby mniej (w korbie Wink ), ale tak naprawdę 44t powoduje tak twarde przełożenie, że w mtb używa się z nim tylko środkowych i górnych koronek kasety, przy 42t przez cały sezon tylko raz na maratonie wrzuciłem na zjeździe 42-11, przy czym po chwili zredukowałem, bo było za twardo. Zresztą widać jakie przełożenia ma czołówka światowa, a słabej nogi nie mają Wink

A widzisz ja np. na Lubelszczyźnie nie korzystałem praktycznie z małej koronki. W Nałęczowie może były ze dwa miejsca gdzie mała koronka miała sens. W górach na podjazdach które się jedzie po kilkadziesiąt minut mała się przydawała (z tym że ja mam kasetę 32 i no nie co się oszukiwać mój rower nie został stworzony do podjeżdżania, także 36 bym nie pogardził z tyłu). Natomiast 44 w korbie 3 tarczowej uważam za nieodzowne. Co prawda obecnie mam rockring/36/22 ale to z powodu napinacza który jest ważniejszy niż dokręcanie. Gdybym trafił 38 która by działała pewnie bym założył (nie jestem pewny czy 40 przyjmie napinacz).

Natomiast w typowym rowerze XC przeszkadzałaby mi wysoka kadencja z górki. Ja standardowo jeździłem większość rzeczy z blatu i 3-4 małych koronek w kasecie. Nie rozumiem, po co ograniczać rozpiętość? Żeby zyskać bardzo ciasne stopniowanie przy przejściu z 32x14 na 42x18 (44x18) bo nam się przełożenie zmieni o ~0,044 (zamiast o ~0,13)... Problem w tym że inne biegi mają różnicę ~0,28 więc po co to nagłe zwiększenie stopniowania w jednym miejscu w którym i tak jest dość gęste stopniowanie? Jak zmieniamy tylko przednią zmieniarką no to ok mamy większą różnicę, ale wystarczyło by dać środkową tarczę 34 i zachowalibyśmy praktycznie stopniowanie i rozpiętość z dotychczasowej korby. Generalnie śmieszy mnie reklama XT gdzie piszą że jest szeroki zakres przełożeń skoro wiadomo że jest węższy niż w standardowych korbach dziewiątkach. Dla dziesiątek 42/32/24 i kasecie 11-36 mamy zakres 3,818-0,667 a dla dziewiątek przy korbie 44/32/22 i kasecie 11-34 mamy zakres 4,0-0,647. Moim zdaniem XC to nie szosa i ważniejszy jest zakres niż stopniowanie.
Patryk   24-01-2012, 14:42
#62
Kuba daj spokój po co wypisujesz takie rzeczy. Chłopak się zestresuje tylko.
Nie zapomnij sobie smaru do łańcucha kupić o taka mała rada.
Mały OT ludzie kupują drogie rowery myśląć ,że będą super śmigać. Potem jest rozczarowanie bo mamy nie wygodnę siodełko ,a tam decha 100g ,że 5 min trudno usiedzieć. Rama jakaś pochyła ,dziwnie się siedzi i wogóle. ;-)
A chociaż dobry rozmiar Ci sprzedali ? :mrgreen:
Sebek31   24-01-2012, 14:59
#63
Cześć Wszytkim, co do siodełka jakoś mnie dziś tyłek boli Confusedhock: . Mam pytanie czy wymienić sobie pedały... Nigdy nie miałem do czynienia z zatrzaskowymi pedałami. wolałbym zostać przy normalnych. Ktoś mi powiedział, że jak się wporę nie wypnę to gleba? model Shimano PD-M505, Clipless pedal. Patryk kupię smar i muszę się jeszcze jakoś ubrać no i najważniejsze kask :-)
marcin0604   24-01-2012, 16:55
#64
Siema człeniu kokosowy, jak ta głowa po wódce?
Kasek owszem, ku se kasek.
maYkel   24-01-2012, 19:07
#65
Sebek31 napisał(a):wolałbym zostać przy normalnych. Ktoś mi powiedział, że jak się wporę nie wypnę to gleba?
Roweru też się pozbądź - ktoś mi mówił, że przewrócić się można na nim.
Kuba   24-01-2012, 19:26
#66
Patryk trzeba go trochę postraszyć bo ładny rower i szkoda go zajeździć przez brak serwisu.

Smar i pompka do amora.

Co do pedałów... 505 są słabe ale skoro są to myślę że powinieneś zainwestować w buty i się nauczyć jeździć w pedałach wpinanych. Bez przesady z tym wywracaniem. Ja raz wyglebiłem bo się nie wypiąłem na czas w głębokim piachu jak się uczyłem jeździć w SPD, ale poza tym wyglebiłem dużo więcej razy z innych powodów. Po prostu nie pakuj się od razu w trudny teren tylko pojeździj trochę po prostych traskach aż się przyzwyczaisz, zaczniesz łapać co i jak.
Sebek31   24-01-2012, 21:48
#67
Nie chcę już zaśmiecać tego wątku, ale na zaczepkę Marcina odpowiem. Czuję się dobrze i nadal piję :mrgreen:. Nigdy nie miałem fulla i nie zamienił bym go na nic innego. Ma blokady amorów więc jest gites malina. Pompkę kupię w decatlonie za ok 70 zł plus smar? Kuba oby do wiosny ;-)
mrozo   24-01-2012, 22:58
#68
Cytat:Ma być szywniak, nigdy nie miałem fula, zresztą już pisałem, rower ma być do jazdy a nie skoków i ekstemalnych downhillowych zjazdówBig Grin

Sebek31 napisał(a):Nigdy nie miałem fulla i nie zamienił bym go na nic innego.

Cóż za odmiana :-P

Co do ciuchów to czytaj forum, na pewno będą jakieś wspólne zamówienia.
maYkel   24-01-2012, 23:03
#69
mrozo napisał(a):Cóż za odmiana :-P
Kolega też pisał, że chce mieć rower bezawaryjny a kupił fulla z hydraulikami. :mrgreen:
Sebek31   24-01-2012, 23:37
#70
Jedno o co Was proszę nie wyśmiewajcie mnie :-) kiedyś miałem Gianta atx 830 spoko rower hamulce v-brake, amor santura chyba i go kochałem jak brata lub siostrę kto woli tak sobie dodaSmile Nie miałem nawet na chleb wiec musiałem go sprzedać, składałem go całą zimę od podstaw SAMSmile Pewnie śmiejecie się odnośnie upadku na rowerze z mojej strony, ja zaliczyłęm tyle upadków , że głowa mała plus dwa wypadki z udziałem tak zwanym na masce samochodu. Wyśmiewacie się zemnie nawet mnie nie znając. Ja wiem, że jestem z rowerami na dzień dzisiejszy nie bardzo na temat, zawsze miałem rowery ale nie za bardzo interesowało mnie to z czego jest zrobiony a z tego gdzie i jak spędzę miło czas, czy to w lesie czy na wsi na szutrach. Smiało mogę powiedzieć, że kocham mój nowy rower i nie za bardzo chiał bym go położyć. Dziś jak jechałem Zana do Głębokiej mało się nie rozwaliłęm ledwo co, ślizgawka normalnie. Nie wiem czy da się jeszcze do wiosny pojeździć :-( Pozdrawiam Was i do zobaczenia na trasie lecę opijać i grać w Battlefielda :mrgreen: Mrozo dzięki za info poczytam jak by coś daj znać... Jak Was kiedyś spotkam to ucałuję :mrgreen:
maYkel Ciebie też Confusedhock: ps fajny las http://www.youtube.com/watch?v=5uslwIp4 ... re=related Confusedhock: Moja maksyma to http://www.youtube.com/watch?v=bAG5625srz8 :mrgreen: jedziemy na maksa, to moja filozofia :evil:
Strony (13):    1 ... 5 6 7 8 9 ... 13   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.