Strony (3): 1 2 3   
Jurek S   10-08-2009, 09:55
#1
Po tej ilości podziękowań :-> za ostatnie wyjazdy, za które ja przede wszystkim dziękuje wpadł mi do głowy pewien pomysł. Nie święci garnki lepią. Może znalazłoby się parę osób, które chciałyby popróbować swoich sił jak w temacie.
Jak się do tego zabrać?
1. Porządne mapy. Ja polecam Okolice Lublina część północna i południowa 1:50000, są naprawdę dobre i prawie w 100% odwzorowują rzeczywistość (czasami zamiast drogi utwardzanej pojawia się już asfalt, ale za tym się nie nadąży)
2. Warto skorzystać z programów do planowania tras. Ja korzystam z http://gpsies.com/home.do#9_51.2464536_22.5684463_p . W bardzo przystępny sposób można wytyczyć trasę, gdzie na bieżąco podawana jest ilość km. Oczywiście trzeba się zarejestrować i zalogować
3. Przygotowując trasę korzystam przede wszystkim z dróg lokalnych o niskim natężeniu ruchu, dróg leśnych, polnych i ścieżek.
4. Patrząc na mapę możemy wiele z niej wyczytać. Oprócz oczywiście sieci dróg, dróżek i ścieżek mamy tam takie informacje jak:
- ukształtowanie terenu (góry, wzniesienia, jary, wąwozy itp.)
- pokrycie terenu (lasy, łąki, zakrzaczenia, rzeki, jeziora, bagna)
- obszary zabudowane w tym kaplice, krzyże, kościoły
- ciekawe obiekty architektoniczne
i pewnie wiele innych. Czytamy oczywiście zawsze legendę mapy.
5. Dla formalności, powrót oczywiście wytyczamy inną drogą

I żeby było konkretnie mam zadanie domowe ;-) dla chętnych: Przygotowanie i poprowadzenie trasy do Krzczonowa i okolic . Proponuję start spod LKJ. Fajnie by było gdyby trasa wyniosła ok 100km. Trasę tą trzeba by wpisać z kilkudniowym wyprzedzeniem w Wycieczkach jednodniowych. Ja oczywiście się zgłoszę i jeżeli trzeba będzie pomogę.
Ja myślę, że Panie też czują się zaproszone.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
elephant   10-08-2009, 09:59
#2
Tak wczoraj patrząc na Ciebie pomyślałem sobie, że będę się musiał w taką mapkę okolic Lublina wyposażyć. Sama mapa Lublina też do wymiany bo po 7 latach już trochę się zdezaktualizowała, nie mówiąc o zniszczeniu ;-)
Na prowadzenie tras dla mnie oczywiście za wcześnie, ale jak się trochę obędę z okolicą i RowerowymLublinem to z pewnością i ja kiedyś coś chętnie poprowadzę :mrgreen:

Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności oraz własności!
wolfskin   10-08-2009, 21:52
#3
Jakie trzeba mieć urządzenie / model typ nr/ aby planować takie trasy rowerowe? A jednocześnie żeby rejestrować trasę a później nanieść ją w programie komputerowym o którym mowa?

wolfskin
mariox   10-08-2009, 21:59
#4
wolfskin napisał(a):A jednocześnie żeby rejestrować trasę a później nanieść ją w programie komputerowym o którym mowa?
Przyłączam się do tego pytania.
Jeszcze na bikeforum pytałem Cię Jurku, czy znasz jakiś programik, który by na komórce pracującej pod Javą potrafił rejestrować trasę (trekbuddy mi się wywala, kiedy chcę zapisac tracka :-( )

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
marecky   10-08-2009, 22:44
#5
do rejestrowania jest urządzonko które można znależć chociażby na allegro link jest też wersja z bluetooth jeśli ktoś chce się łączyć np z telefonem lub PDA link

linki oczywiście przykładowe z cenami :-)

jak się nie mylę Jurek ma coś podobnego
Wieśko   10-08-2009, 23:33
#6
Kombinujecie z tymi urządzeniami jakbyście się chcieli wykręcić od pracy domowej :-P
Jurek wyraźnie napisał, że chodzi o zaplanowanie trasy w oparciu o mapę jak również o program, który podlinkował.
Rejestracja to być może będzie temat drugiej pracy domowej :lol:
mariox   11-08-2009, 10:03
#7
Wieśko napisał(a):Kombinujecie z tymi urządzeniami jakbyście się chcieli wykręcić od pracy domowej
Nie wykręcamy się, jest dla chetnych :-P
Mnie bardziej zalezy na rejestrowaniu przejechanej trasy.
marecky napisał(a):do rejestrowania jest urządzonko
Dzięki, ale szukam softu a nie urządzonka. Ileż można klamotów ze sobą ciągnąć :mrgreen: ?

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Jurek S   11-08-2009, 10:46
#8
mariox napisał(a):
wolfskin napisał(a):A jednocześnie żeby rejestrować trasę a później nanieść ją w programie komputerowym o którym mowa?
Przyłączam się do tego pytania.
Jeszcze na bikeforum pytałem Cię Jurku, czy znasz jakiś programik, który by na komórce pracującej pod Javą potrafił rejestrować trasę (trekbuddy mi się wywala, kiedy chcę zapisac tracka :-( )

Myslę, że tutaj mógłby wypowiedzieć się Artur. Ale tak czy inaczej potrzebny Ci GPS.
A jak słusznie zauważył Wieśko w tym temacie do planowania i poprowadzenia trasy niepotrzebne jest takie urządzenie. Nie chodzi też o to, żeby GPS prowadził nas po drogach. A przydaje się, żeby przedstawić później uczestnikom wycieczki jak przebiegała trasa. Ewentualnie prześledzić gdzie się zagubiliśmy :-P

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
mariox   11-08-2009, 12:22
#9
Jurek S napisał(a):A przydaje się, żeby przedstawić później uczestnikom wycieczki jak przebiegała trasa
I wyłącznie do tego szukam softu.

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Seb   12-08-2009, 20:08
#10
Jurek S, Ja na razie nie zaproponuję wycieczki do krzczonowa w dziale jednodniowe ponieważ nie ma mnie w Lbn ale mogę przedstawić swój pomysł na tę trasę wymieniając miejscowości przez, które by ona prowadziła.
Jeżeli o taką pracę domową chodziło.
Niestety nie mam dobrych map okolic i korzystałem z mapy województwa lubelskiego skala 1:250 000 ;-) co prawda brak tam ścieżek leśnych, dlatego głównie moja trasa prowadzi przez mało uczęszczane drogi asfaltowe :-) po za tym nigdy nie jechałem tą trasą więc generalnie trzeba by ją zbadać i przetestować ;-)
Na moje oko trasa około 100km może trochę więcej :-)
Mam tutaj ją przedstawić??

EDIT:
Oczywiście 1:250 000 już poprawiony mój mały błędzik :-)
Strony (3): 1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.