Strony (9):    1 ... 3 4 5 6 7 ... 9   
diablo   19-04-2010, 20:25
#41
Kupiłem sobie dziś pierwsze pedały spd w życiu. Po przejechaniu nad zalew stwierdzam ze dobrze zrobiłem :-)
Bałem się że będę zapomniał się wypiąć, na razie nie miałem z tym problemów choć zobaczymy jak to będzie wyglądało w stresie :-P
Może napiszę w skrócie +10 do lansu Tongue, +2 do szybkości, +5 do przyspieszenia, +5 do wygody jazdy.
Wszystkim niezdecydowanym polecam :-)
KermitOZ   19-04-2010, 20:37
#42
diablo napisał(a):+10 do lansu Tongue, +2 do szybkości, +5 do przyspieszenia, +5 do wygody jazdy.
+2 do lansu, +5 do szybkości, +10 do przyspieszenia, +10 do wygody Smile

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Arkus   20-04-2010, 09:15
#43
diablo napisał(a):...
Bałem się że będę zapomniał się wypiąć, na razie nie miałem z tym problemów choć zobaczymy jak to będzie wyglądało w stresie :-P
...
W stresie zaryjesz :lol: przynajmniej na początku, teraz po kilku m-cach w SPD w stresie lepiej myśleć o czymś innym niż zatrzask i wypinanie - nogi same nie wiem kiedy się wypinają :lol: co początkowy było dla mnie jakimś absurdem :-o
Chociaż ostatnio się położyłem aż miło - zatrzymałem się na światłach postałem chwilę i zacząłem rozmyślać co by było jak stracę równowagę, którą nogą się podeprzeć tak ze stójki - a myśli stały się faktem i do końca nie zdecydowałem ;p oprzytomnił mnie dopiero wstrząs upadku :lol: i klakson że już zielone a ja się położyłem :roll:

BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
kuczy   20-04-2010, 09:35
#44
Ja do tej pory ze stójki nie potrafię się prawą nogą wypinać Wink Tzn umiem, ale to mocno niepewne... No i na początku ciężko było ze stójką w spd, ale jakoś się udało, że w sumie nie zaliczyłem takiej typowej spdowej gleby :-D
Dobrze Diablo zrobiłeś, ja już od dawna się ciekawiłem dlaczego jeszcze nie śmigasz w zatrzaskach Smile
maYkel   20-04-2010, 10:44
#45
KermitOZ napisał(a):
diablo napisał(a):+10 do lansu Tongue, +2 do szybkości, +5 do przyspieszenia, +5 do wygody jazdy.
+2 do lansu, +5 do szybkości, +10 do przyspieszenia, +10 do wygody Smile
Grzesiek jest bliższy prawdy. Wśród rowerowców spd to wątpliwy lans, a laicy i tak nie zauważą. :-P
MindEx   20-04-2010, 19:43
#46
maYkel napisał(a):Wśród rowerowców spd to wątpliwy lans, a laicy i tak nie zauważą. :-P

potwierdzam. jechałem kiedyś ze znajomymi we Wrocławiu. na rowerach. i znajomy opowiada mi o swoim koledze, mówiąc: "on jest tak wkręcony, że ma takie specjalne buty, którymi wpina się w pedały". ja wypinam prawy but i odwracam stopę tak, by mógł zobaczyć blok w podeszwie, pytając: "takie?" Wink Znajomy i jego żona - śmiech Smile Nadmienię, że mieszkałem wtedy u nich i rower trzymałem na ich balkonie Smile
jaro   22-04-2010, 15:05
#47
Ja głosowałem w ankiecie i głosowałem na tak. Jednak jeśli złożę sobie drugi rower to będzie on na pewno bez zatrzasków. Przez dwa lata jeździłem do biura na rowerze, z tego cały jeden rok w cklick'ach i jeżdżenie w nich do pracy było wręcz uciążliwe. Po pierwsze w jeździe po mieście wiąże się to z ciągłym wypinaniem. Do pracy musiałem wozić buty na zmianę. Mam typowe buty mtb i chodzić to się w tym nie bardzo da. Mam do moich pedałów spd plastikowe nakładki co czynią je uniwersalnymi, ale koncepcja moim zdaniem kiepska. Z czasem skrzypi to strasznie, a jak but mokry jest to się ślizga po tym plastiku bardzo. Jeździłem już w noskach, na platformach, a teraz w spd. Cenię sobie spd bardzo w trasie i terenie, natomiast tych którzy nie chcą w tym jeździć, w pełni rozumiem. Do jazdy miejskiej i lekkiej rekreacji spd nie jest jakoś mega konieczne. Ale jak ktoś wymaga ciut więcej nawet w rekreacji i spróbuje spd, to zachodzi obawa, że będzie w tym jeździł ciągle 8-)
Ale tak jak już pisałem, drugi rower który będzie miejski na pewno spd nie będzie miał, bo będzie to mega nie praktyczne.

lizanie jest dobre...lodów
maYkel   22-04-2010, 15:29
#48
jaro napisał(a):Po pierwsze w jeździe po mieście wiąże się to z ciągłym wypinaniem.
Nieprawda. Naucz się robić stójkę! [Obrazek: 118n.gif]

Zgadzam się, że do zastosowań typowo transportowych, bez cienia zacięcia sportowego to kliki są taką armatą na komara. Tyle że na tym forum są ponoć sami entuzjaści. Stąd moje zdziwienie wynikami ankiety.
Kuba   22-04-2010, 18:56
#49
A co maja buty wpinane do prędkości? Do przyspieszenia OK. Lans to jak kto woli. Dla mnie lans jest jak mam pozdzierane golenie od platform. Wink Ale co ma prędkość? Ja jakoś nie odczułem szybszego pedałowania w zatrzaskach. Nie wiem nawet jak by to się miało odbywać. Tongue Z wygodą też różnie. W mieście na przykład. Chodzenie w zatrzaskach (zwłaszcza z blokami do SPD) jest co najmniej kontrowersyjne.
Główna zaleta to świetne trzymanie stopy w terenie i lepsze przeniesienie energii.
maYkel   22-04-2010, 19:13
#50
Kuba napisał(a):A co maja buty wpinane do prędkości?
Zabawne, bo sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. :mrgreen:

Kuba napisał(a):lepsze przeniesienie energii.
Strony (9):    1 ... 3 4 5 6 7 ... 9   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.