Strony (2):    1 2
darist   09-04-2010, 00:34
#11
kowalik.krzysztof napisał(a):miałem na myśli, że większość lubelskich urzędów dalej uważa, że odpisywanie na maile nie leży w ich obowiązku (wbrew KPA)

No może trochę się nie zrozumieliśmy ale w poprzednim poście Twoje zdanie zabrzmiało tak, jakby pisanie skarg do urzędów było bezprawne.
Nie zmienia to również faktu, że należy wykorzystać wszystkie możliwe opcje zanim skieruje się sprawę do sądu. I zawsze większy problem dla urzędu jeśli brak odpowiedzi zaskarży kilkadziesiąt osób a nie jedna.
Dlatego (moim zdaniem) taka zmasowana akcja również ma sens.
kowalik.krzysztof napisał(a):Co do formy chodziło mi o to, że pewne dokumenty wymagają pewnej formy i danych, np. adresu...
Właśnie po to założyłem ten temat.
Aby gotowe pismo było poprawne pod każdym względem i Ci, którzy nie wiedzą jak je napisać i do kogo skierować mogli skorzystać z takiego "gotowca".
Ogólnie mój zamysł był taki:
Jeśli ktoś złożył takie "prawidłowe" pismo do urzędu aby umieścił tutaj jego kopię.
A wtedy każdy miałby możliwość złożenia takiego pisma we własnym imieniu.
Czy tylko mailem?
Niekoniecznie.
Zawsze na ustawkę można umówić się niekoniecznie przy LKJ :-D
I złożyć pismo w formie "papierkowej" :-D

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
mamut77   09-04-2010, 01:15
#12
kowalik.krzysztof napisał(a):mamut77 problem ze ścieżką nad bystrzycą jest taki, że raczej nie jest drogą publiczną.
Jaka by nie była, jej właściciel/zarządca ma pewne obowiązki.
Miasto w każdym razie zajmuje się także oczyszczaniem i tego ciągu pieszo-rowerowego.

Wzory wniosków znjdują się choćby tutaj:
http://www.um.lublin.pl/um/index.php?t=200&id=38981
http://www.um.lublin.pl/um/index.php?t=200&id=39039

W sprawie uporządkowania ścieżki znajduje najprawdopodobniej zastosowanie pierwszy wniosek.
W sprawie usunięcia wspomnianego kilka postów wyżej drzewa, drugi.
kowalik.krzysztof   10-04-2010, 21:50
#13
darist chodziło mi dokładnie o to co Tobie:]
mamut77 super! i właśnie po to powstał ten wątekBig Grin
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.