Strony (2): 1 2   
kenubi   29-06-2010, 16:02
#1
Skończyła mi się umowa w Erze ((stara) Era biznes 40).
Jako, że jestem z erą z 10 lat to dają mi Samsunga Avila GPS za zeta.
Czy to sensowny telefon do okazjonalnej rejestracji GPS no i sprawdzenia czasem gdzie jestem, podejrzenia np.wgranej rastrowej mapki lub zdjęcie telefonem papierowej mapy przed wyjazdem? Najlepiej jeszcze jak bym nie musiał do każdej pierduły uruchamiać Windows (używam linuxa).
Telefonu używam właściwie tylko jako ..telefonu. Ważna użyteczność a nie bajery (aktualnie mam wiekową,powycieraną Nokie 6230(bez i)).

[edyta] Niepotrzebnie zaśmiecam. To skarbonka, zacząłem sprawdzać "naviexpert".
np. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 ... ml#8210770

A samsung Galaxy i5700 ? Ma androida (naviexpert wywalę), przy okazji UMTS - może się przyda.
niunia2101   29-06-2010, 17:06
#2
Powiem tak samsungi używają płatnej nawigacji. Jak masz możliwość to bierz nokie, te mają darmową nawigację, i można wyłączyć płatną nawigację a korzystasz z nie płatnej. Tak usłyszałem w Plusie bo właśnie sam zmieniam na nokię z samsunga.

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
Seb   29-06-2010, 17:26
#3
Wszystko zależy co wymagasz od telefonu:
-dotykowy ekran czy standardowy (tu bym jakiegoś HTC na WM poszukał, może akurat będzie np. Touch2 ale nie tylko bo modeli jest mnóstwo)
-jeżeli niekoniecznie to może jakąś nokię na Symbianie (E52-2,4" wyświetlacz, E66 slider, E72-pełna klawiatura) dość uniwersalne telefony i mapy możesz sobie wgrać za darmo.

Samsungów nie lubię to nie polecam i odwrotnie nie polecam bo nie lubię :-) ale Avila nie jest takim złym pomysłem, tylko że ma własny system operacyjny...
Windows Mobile jest jednym z ciekawszych rozwiązań :-)

To tak w sumie pomysły z głowy, musiałbym poczytać czy coś nowego nie weszło przypadkiem bo nie śledzę na bieżąco telefonii komórkowej :-)
patkos   29-06-2010, 18:22
#4
niunia2101 napisał(a):Powiem tak samsungi używają płatnej nawigacji
Mylisz się :-P

Ja mam Samsunga I5700 Galaxy i GPS-a mam całkowicie za free.
Fajny telefonik, duży ekran, android na pokładzie i dużo innych bajerów.
Ekran jest dużo lepszy od tych montowanych w nokiach, ponieważ jest pojemnościowy a w nokiach oporowy, starej technologii. Android też miażdży funkcjonalnością i szybkością działania Symbiana ;-) .
kenubi   29-06-2010, 18:59
#5
OK, dziękuję. 3 razy dzwoniłem na hotline i grzebałem i ..wygrzebałem..

Nokie 5230 z aGPS, za 88 netto + abonament Nowa Firma 60 (30.50 brutto) - czyli sobie zmniejszyłem bo nie pamiętam kiedy przekroczyłem Biznes 40 (mało dzwonię a do żony mam za grosz) - strasznie mieszali z co to mi nie oferują i ciągle podbijali stawkę oczywiście (już doszło do 60+ br. abonamentu) - czyli w sumie olałem ich wspaniałą "specjalną ofertę dla starego stałego klienta" i wziąłem standard bez negocjacji - tak to tylko w Erze Smile

Tak, sprawdzałem telepolis.pl , ekran oporowy..trudno, może nie będzie tak źle, sprawdzałem jakie mapy free są Ovi Map (nokia) i NDrive (nie sprawdziłem co jak), bateria spora (1300mh) jak na telefony.
E66 i S Galaxy - wołali spore dopłaty (E66 chyba ze 700, Galaxy cennikowo 448 dopłaty). Trudno, androida nie będę miał, za to Nokie dosyć dobrze są obsługiwane w linuxie a samsungi to kiedyś chyba wcale (nawet jako pendrive).

dzieki, miałem poczekać ale się znużyłem i wybrałem i już..wysyłają Smile
erykko   29-06-2010, 19:15
#6
kenubi napisał(a):OK, dziękuję. 3 razy dzwoniłem na hotline i grzebałem i ..wygrzebałem..

Nokie 5230 z aGPS, za 88 netto + abonament Nowa Firma 60 (30.50 brutto) - czyli sobie zmniejszyłem bo nie pamiętam kiedy przekroczyłem Biznes 40 (mało dzwonię a do żony mam za grosz) - strasznie mieszali z co to mi nie oferują i ciągle podbijali stawkę oczywiście (już doszło do 60+ br. abonamentu) - czyli w sumie olałem ich wspaniałą "specjalną ofertę dla starego stałego klienta" i wziąłem standard bez negocjacji - tak to tylko w Erze Smile

Tak, sprawdzałem telepolis.pl , ekran oporowy..trudno, może nie będzie tak źle, sprawdzałem jakie mapy free są Ovi Map (nokia) i NDrive (nie sprawdziłem co jak), bateria spora (1300mh) jak na telefony.
E66 i S Galaxy - wołali spore dopłaty (E66 chyba ze 700, Galaxy cennikowo 448 dopłaty). Trudno, androida nie będę miał, za to Nokie dosyć dobrze są obsługiwane w linuxie a samsungi to kiedyś chyba wcale (nawet jako pendrive).

dzieki, miałem poczekać ale się znużyłem i wybrałem i już..wysyłają Smile

Wszystko zależy od tego jaki masz system na kompie (Linux ma w końcu tysiące dystrybucji i nie jest tak jednolitym systemem jak Windows) i w komórce. Swego czasu miałem SPV (mam go nadal, tylko uszkodzonego) i na Slackware śmigał aż miło. A to wszystko dlatego, że Windows Mobile jest dość popularny i jest sporo aplikacji do różnych dystrybucji Linuxa. Ale poszukiwania odpowiednich programów zajęły mi trochę. Aktualnie nie mam Slacka (po pół roku śmigania zaczął mulić na moim kompie, a ja chcę tylko tą dystrybucję, bo przez ostatnie 6 lat wypróbowałem trochę i ta jest dla mnie idealna), mam drugi dysk, ale na nic się zda przy mojej jednostce. Także nie pomogę z odpowiednią aplikacją, ale jakby coś możesz do mnie podbijaćSmile

Jeśli chodzi o tą Nokię, to mój kolega ma taką samą. Ogólnie fajny sprzęt, choć na moje grabowe łapy ekran dotykowy się nie nadajeSmile Przy pisaniu smsów raczej nie polecam rysika. Nie musisz używać wgranych map i tej aplikacji, możesz sobie ściągnąć jakąś lepszą aplikację, która może nie jest jakąś znaną firmówką, ale pozwala na wgranie własnych map, co w przypadku wypadu rowerowego może być nieocenione.
mariox   29-06-2010, 20:31
#7
niunia2101 napisał(a):owiem tak samsungi używają płatnej nawigacji.
A co ma do tego model telefonu?

kenubi, najpierw zrób rozpoznanie, czy oprogramowanie, które chcesz wykorzystywać do robienia zrzutu z tras poleci na Twoim aparacie. Jest wiele softu przypisanego do konkretnych modeli (np. Nokia Sports Tracker) ale są i takie, które działają bez względu na model telefonu.
A skoro jednak Nokia 5230 to też nie jest źle. Nieźle znajduje satelity (o wiele lepiej od mojej E52) i ma symbiana, na którym poleci wiele rzeczy. Te mapy OVI to nie jest aż taka rewelacja, bo potrafią śmiesznymi trasami prowadzić (np. do Karpacza przez Katowice) ale są inne lepsze programy (przynajmniej co się tyczy samochodów).
A na rower to Trekbuddy jako mapa i lokalizator (dostępne są niezłe zasoby map) i kilka opcji do rejestrowania tras.
Ale jakbyś miał do wyboru inny model, to polecam coś, co ma wbudowane Wifi. W wielu przypadkach funkcja wręcz nieoceniona, tym bardziej, że hotspotów i niezabezpieczonych routerów coraz więcej :mrgreen:

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
kenubi   29-06-2010, 21:57
#8
"Ogólnie fajny sprzęt, choć na moje grabowe łapy ekran dotykowy się nie nadajeSmile .."

No właśnie tez mam grabie. Najwyżej oddam żonie. Niestety klawisze widziałem bodaj w E66 (ale 400 dopłaty mnie ostudziło).
Niestety, albo cena albo koszty abonamentu albo funkcje albo..koszty nawigacji i został się tylko ten N5230 do wyboru.
bartek   30-06-2010, 09:08
#9
mariox napisał(a):A na rower to Trekbuddy jako mapa i lokalizator (dostępne są niezłe zasoby map) i kilka opcji do rejestrowania tras.
W pełni się zgadzam. W dodatku w bardzo prosty sposób w Trekbuddy można sobie robić własne mapy, atlasy, z różnymi powiększeniami. Nawet z widokiem satelitarnym np. z zumi.pl
U mnie taka opcja się sprawdza, a używam telefonu bez GPS, który łączy się przez bluetooth z odbiornikiem Holux'a

pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
mariox   30-06-2010, 16:45
#10
bartek napisał(a):U mnie taka opcja się sprawdza, a używam telefonu bez GPS, który łączy się przez bluetooth z odbiornikiem Holux'a
Zgadza się, używałem tej opcji długo i się sprawdzała. Nawet mam taki nadajnik jeszcze. A mapy mamy też gotowe, atlasy Polski w różnych skalach i mapa "okolice Lublina, część PN i PD (ta ostatnia made by ArtiArt).

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Strony (2): 1 2   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.