Strony (3):    1 2 3   
przamak   21-01-2012, 05:36
#11
Jeśli to jakaś egzotyczna średnica kierownicy, to możesz po prostu kupić zwykły mostek stalowy, który będziesz mógł łatwo rozgiąć (w granicach rozsądku) do pożądanych wymiarów. Na Energetyków kupiłem w zeszłym roku całkiem przyzwoicie wykonany stalowy mostek za około 8 zł.
Kuba   21-01-2012, 13:47
#12
Średnica ~25.8 mm przy mocowaniu. A na chwycie to zależy od tego czy w miejscu wgniecenia pod pancerze czy tam gdzie jest okrągła (przy zaokrągleniach są wgniecenia pod pancerze, więc teoretycznie powinno przechodzić łatwiej). Tak czy inaczej klamki dało się zamontować, a obejmy nie były rozszerzane w żaden sposób. Także średnice raczej standard.

Nie ma co ukrywać że takie części to głównie na allegro można dostać, a tam nie ma jak sprawdzić czy przejdzie.

Generalnie cały ten problem jest dla mnie absurdalny i totalnie nieprzewidziany. Raczej problemów dopatrywałem się w kołach i napędzie. Nie ma opcji żeby coś wchodziło na siłę bo chciałem żeby tak była ładna polerka lub chrom.

Ma ktoś jakiś pomysł bo utknąłem i nie chcę kupować następnego mostka czy kiery żeby się nie okazało że znów nie da się założyć. A może ktoś gdzieś widział jakiś mostek szosowy wpuszczany z deklem z przodu (nie chodzi mi o te regulowane patenty do trekingów, crossów itp.)?
maYkel   29-01-2012, 18:13
#13
Dopiero zauważyłem. Pierwsze primo - standardów średnicy starych kier szosowych było co najmniej kilka i tu bym się doszukiwał problemu na początek. Jesteś pewien, że to ten sam standard? Najpopularniejsze to 25,4 oraz 26mm (oraz wiele innych: klik! ).
Kuba   29-01-2012, 19:44
#14
O widzisz. Coś już wiem. Kiera ma 25.8/23.8 jeśli dobrze pamiętam. Mostek 25.4. Jak piszą w linku "Unofficial in-between size used by some Italian handlebar makers for handlebars designed to be usable in either ISO (25.4) or Italian (26.0) size stems." Czyli teoretycznie powinno działać... Spróbowałbym z mostkiem 26.0 ale nie znalazłem na razie takowego. Znalazłem 27.0 i myślałem czy nie spróbować dorobić przejściówki, ale z drugiej strony przejściówka by miała ścianki 0.6mm a to trochę mało. Dokręcać na chama też można ale Big Blue Book ostrzega żeby tego nie robić. No i generalnie ten znaleziony mostek jest krótki, a mając krótką ramę obawiam się że może być za krótki (chciałbym krótko ale żeby się dało jeździć). Trochę jestem w kropce.
maYkel   29-01-2012, 20:55
#15
Przejściówka z puszki po napoju potrafi zdziałać cuda. Pod żadnym pozorem nie ściskaj na chama. Aluminium tego nie lubi:[Obrazek: 6x9sh.jpg]
Kuba   30-01-2012, 14:58
#16
No więc takich akcji się obawiam... Zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Skro dość sporo powiększyłem otwór w mostku nie przeszedł on przez łagodniejsze gięcie (nawet z wysiłkiem i przepychaniem na chama), to jakim cudem mostek, ze średnicą otworu większą o 0.6 mm, miałby przejść (bez rysowania kierownicy) na gięciu o znacznie mniejszym promieniu?
maYkel   31-01-2012, 11:51
#17
Jako praktyk powiem, że większość problemów tego typu zdarzała się gdy miałem mostek w za małym rozmiarze. Nie pytaj mnie jak to się dzieje że pół milimetra robi taką różnicę ale robi. ;-)

Po drugie trzeba też umieć kierownicę przełożyć. Zauważ że te mostki mają obejmę węższą z jednej strony. Trzeba się starać aby tą węższą część prowadzić po wewnętrznej stronie gięcia. Niby to oczywistość, ale trzeba dokładnie tego pilnować. Czasem nawet drobne odchyłki powodują klinowanie mostka, a po przekręceniu parę stopni wchodzi gładko. Trzeba to robić powoli i nie na siłę.

Po trzecie i ostatnie, to masz pecha bo masz kierę ergo, a ona ma gięcie o mniejszym promieniu. Bywa tak, że starsze mostki właśnie słabo współpracują z nieco nowszymi kierownicami.

Generalnie to rozwiązanie techniczne jest głupie jak nieszczęście i cieszę się, że zdechło. :mrgreen:
Patryk   31-01-2012, 12:33
#18
Mam akurat 2,6 mm średnicy. Jak coś to możemy się umówić i sobie spróbujesz ,czy wejdzie. Długość to 90mm.
Kuba   31-01-2012, 18:00
#19
maYkel ta kierownica ergonomiczna to nie pech tylko zamierzenie.

Patryk mostek masz luzem czy założony w rowerze?
Patryk   31-01-2012, 19:17
#20
Mam luźny. Leży w pudełku z klamotami. Zgadamy się jak coś.
Strony (3):    1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.