Strony (8):    1 ... 4 5 6 7 8   
Marcinb   06-09-2012, 16:53
#51
@kenubi Zakładając 2 Ohmy przy prądzie 1A będziesz mieć 2W straty na samym przewodzie, czyli prawie tyle co ciągnie sama dioda. No ale nie sądzę, żeby przewód taką rezystancję miał Smile
renania   08-09-2012, 16:44
#52
poszłam na łatwiznę, bo im więcej czytam tym mam większy problem z wyborem lampki. zerknęłam na allegro i znalazłam lampki o których pisaliście. Wszystkie są z akumulatorkami i ładowarkami - gdybym miała jeszcze to wybierać to by mi chyba do wiosny zeszło...a już na pewno nie zdążyłabym napisać pracy mgr na czas ;-)

nie zamierzam kupować lampki co sezon, więc stwierdziłam, że mogę zaszaleć - oby była trwała i warta ceny. zastanawiam się pomiędzy:

1. http://allegro.pl/bocialarka-xm-l-720lm ... 24150.html

2. http://allegro.pl/noise-500-bpm-500l-lu ... 65823.html - zastanawia mnie tylko opinia KermitOz-a...czyżby nie była warta tej ceny?
ewentualnie ta sama lampka z innej aukcji, drożej ale z tylną lampką (też jej potrzebuję) aczkolwiek czy ona jest warta tych pieniędzy?

lub jej starsza wersja:
3. http://allegro.pl/lampa-rowerowa-bikepr ... 99809.html - Bigos pisał, że daje radę

Co Waszym zdaniem byłoby najlepszym wyborem? Jeśli macie propozycje innych zestawów (lepszych) w podobnej cenie lub niższej i uważacie, że byłyby lepszym wyborem to bardzo bym poprosiła o takie sugestie Smile

pozdrawiam
KermitOZ   08-09-2012, 17:08
#53
renania napisał(a):2. http://allegro.pl/noise-5...2614265823.html - zastanawia mnie tylko opinia KermitOz-a...czyżby nie była warta tej ceny?
Imho największym problemem tej lampki jest żywotność. Nie ma tutaj raczej opcji poratowania się jakimiś AAA zabranymi na zapas w kieszeń, a na wyprawie kilkudniowej trzeba codziennie wieczorem podładować. Jeśli potrzeba pełnej mocy to na raz 2h to maks, później ładowanie, czyli raczej lipa. Lampka świeci fajnie, może trochę wąsko (ale to przeszkadza tylko przy 40kmh na singlu w lesie, czyli nawet do szybszej rekreacji będzie spoko. W poniedziałek pewnie zrobię jakiś Nocny Patrol, bo został mi około tydzień testów i chcę jeszcze sobie z nią pojeździć, więc zapraszam. Aa, co do tej tylnej lampki to też ją testuję, świeci świetnie, ale też trzeba pamiętać, żeby ją po jeździe naładować.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
renania   08-09-2012, 17:24
#54
Czyli nie ma możliwości posiadania zapasowego akumulatorka? Z tego co pisał Bigos, to mają one jakieś specjalne, a ja właśnie przejrzałam stronę firmy i nie znalazłam żadnych pojedynczych akumulatorków...

edit: takich prędkości, o których piszesz w lesie przez długi czas jeszcze nie będę osiągała...a już na pewno nie tym rowerem Wink więc nie biorę tego minusa pod uwagę ;-)
Bigos   09-09-2012, 12:01
#55
Akumulator

Na Allegro akumulatorka nie ma, ale jak widać ogólnie jest dostępny. I faktycznie, jazda na pełnej mocy to w przypadku mniejszej wersji (300 lumenów) tylko 2 godziny. Ale ja włączałem maksymalny tryb tylko do lasu. Na jednej z Jurkowych ustawek korzystałem cały czas z trybu 7-godzinnego i w całości wystarczał jeśli chodzi o ilość dawanego światła.
renania   11-09-2012, 20:06
#56
po wielu za i przeciw decyzja podjęta - padło na powyższą bocialarkę - mam nadzieję, że nie pożałuję decyzji Wink

Jeszcze raz wielkie podziękowania za każdą pomoc i opinię! :-)
Seb   14-09-2012, 23:54
#57
Bocialarka jest przemyślanym projektem.
Jest to świetne światełko o dość dużej mocy.
Na pewno nie bedziesz żałować decyzji :-)
renania   01-05-2013, 14:29
#58
..i chyba zaczynam żałować decyzji. Bocialarka przestała świecić... żaden tryb nie działa, przy dwukliku zdarza jej się czasami mignąć na ułamek sekundy :/.. Tydzień temu wszystko było ok. Od tamtej pory nie przeżyła żadnego upadku, wstrząsu itd...spokojnie leżała na półce w mieszkaniu... i nie mam pojęcia co jest przyczyną :/
yoshko   01-05-2013, 14:48
#59
Może jest gdzieś zwarcie i rozładował się akumulator?
renania   02-05-2013, 09:25
#60
Sprawdzałam ją na trzech różnych akumulatorach i nie było różnicy. Stwierdziłam, że może jakiś okruch się dostał do środka podczas zmiany akumulatorków i przedmuchałam ją, naładowałam akumulatorki i po włączeniu automatycznie była w trybie programowania... (który normalnie uruchamiać powinien się po 3kliku), ale zaprogramowałam ją i działa poprawnie :-). Nie mam pojęcia co jej się stało i mam nadzieję, że się nie powtórzy...
Strony (8):    1 ... 4 5 6 7 8   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.