Strony (3): 1 2 3   
kristoferson   03-07-2012, 17:12
#1
W nocy z 2 na 3 czerwca miało miejsce włamanie do piwnicy w bloku na ul.Wyżynnej 10, okradziono dwie piwnice, w tym moją. Do kradzieży doszło miedzy godziną 23.00 a 5.50. Czytając kilka ogłoszeń innych forumowiczów dochodzę do wniosku, że to ci sami złodzieje. U mnie podobnie okradzione 2 piwnice, zabrano po jednym rowerze z każdej mimo że było ich więcej, zamknięcie drzwi piwnicznych tak samo pokonane (rozcięty/urwany kawałek płaskownika wmurowanego w ścianę który trzyma kłódkę). Mam nadzieję, że ci ludzie w końcu wpadną..

Podaje opis mojego sprzętu:
Rama LEADER FOX 22' w kolorze czarny mat,
Amortyzator SUNTOUR XCR w kolorze czarny połysk,
Koła: obręcze RMX czarne aluminiowe, piasty tył Shimano Deore, przód Shimano )jakis inny model)
Sztyca amortyzowana, siodełko czarne żelowe z podłużnym otworem na środku,
Korba Truvativ , przerzutki: przód Alivio, tył Deore,
Opony slicki Vittoria randennour.
Torba pod ramę trójkątna czarna z jasnym napisem KROSS (w niej była przepustka imienna do pracy),
W dniu kradzieży do roweru był zamontowany bagażnik stalowy czarny (własnej roboty co może być znakiem charakterystycznym).

Prosiłbym wszystkich, a szczególnie tych jeżdżących często po mieście o zwracanie uwagi na taki rower co podałem. Z tego co zauważyłem przez 1,5 roku dostrzegłem jeden rower z taką samą ramą co mój-Leader fox.

Dla osoby która przyczyni się w jakiś sposób do znalezienia skradzionego roweru przekaże atrakcyjną nagrodę pieniężną. Także WARTO SIĘ ROZGLĄDAĆ ZA LEADER FOX'EM!!
Mój nr telefonu 667-015-429.
http://imageshack.us/photo/my-images/20/dsc07907c.jpg/
KermitOZ   03-07-2012, 17:20
#2
kristoferson napisał(a):miało miejsce włamanie do piwnicy w bloku
Klasyka, czekam na kolejne tematy w tym dziale.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
MindEx   03-07-2012, 18:00
#3
KermitOZ napisał(a):
kristoferson napisał(a):miało miejsce włamanie do piwni
cy w bloku
Klasyka, czekam na kolejne tematy w tym dziale.

Cwany jestes, bo nie mieszkasz w bloku Smile
Jak mieszkalem z rodzicami, to moj rower zajmowal pol mojego pokoju, a na noc musialem go wystawiac do przedpokoju, gdzie przeszkadzal w przechodzeniu.
Pozniej wbilem haki w sufit i rower wisial nad biurkiem, do gory nogami. Gdybym nie mial piwnicy 1x1,5 mkw, to pewnie starzy by mi tam kazali trzymac Smile
KermitOZ   03-07-2012, 18:54
#4
Jak to napisał maYkel w podobnym wątku:
maYkel napisał(a):Ja wolę się nie mieć gdzie obrócić w pokoju, niż trzymać rowery w piwnicy.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
maYkel   03-07-2012, 18:55
#5
MindEx napisał(a):Cwany jestes, bo nie mieszkasz w bloku Smile

Ale wielu mieszka i jakoś sobie radzą - co by daleko nie szukać: foto.

Kwestia chęci i priorytetów.
MindEx   03-07-2012, 20:57
#6
KermitOZ napisał(a):Jak to napisał maYkel w podobnym wątku:
maYkel napisał(a):Ja wolę się nie mieć gdzie obrócić w pokoju, niż trzymać rowery w piwnicy.


no, maYkel woli, ale czy Ty też? Smile

tak, jak napisałem, sam miałem rower zwisający z sufitu, a wcześniej przeciętnie co 2 dzień słuchałem, jak to mój rower przeszkadza rano w wychodzeniu z domu.

ale... do mieszkań też są włamania. słyszałem nawet ostatnio historię, której główna bohaterka przebudziła się w nocy i zobaczyła w swojej sypialni pana, który okradał jej mieszkanie. pan wyszedł, ale zabrał ze sobą sporo rzeczy.

a w piwnicach - niektórzy po prostu trzymają rowery bezmyślnie, inni liczą na farta, a jeszcze inni robią tak, bo muszą, bo np. rodzice/właściciele mieszkania sobie nie życzą, by rower stał w mieszkaniu.
Aleksander W   03-07-2012, 20:58
#7
O widzę jakieś znajome haki i rowery Big Grin

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
bezpieka   03-07-2012, 21:23
#8
Ja trochę z innym OT!!! Nie macie wrażenia że te ostatnie kradzieże nie są przypadkowymi trafieniami!! Giną rowery lepszej klasy!!! Nie wiem czy poszkodowani mieli gdzieś swoje blogi gdzie się chwalili sprzętem. Z waszych opisów złodzieje idą i otwierają co najwyżej dwie piwnice, zabierają to co ich interesuje. Na logikę ktoś obserwuje i zbiera informacje. Źródła informacji np.: forum, bikestats, itp.
Druga opcja to kochani sąsiedzi poszkodowanych albo koledzy "młodocianych" sąsiadów co siedzą pod blokami. Ogólna konkluzja zacznijmy się lepiej rozglądać wokół siebie wtedy może odstraszymy potencjalnych złodziei czujnością!!!!
MindEx   03-07-2012, 21:30
#9
eee. raczej nie. złodzieje latają po piwnicach nocami i sobie świecą do środka. jak jest coś, co wygląda na wartościowe - biorą. jak nie ma, nie biorą. prawie na pewno nie szukają tego na portalach internetowych
KermitOZ   03-07-2012, 21:37
#10
MindEx napisał(a):ale... do mieszkań też są włamania.
Nie sądzisz, że argument trochę nie trafiony? Ile razy słyszałeś, że komuś zrobili włam na chatę i rower ukradli? Ja ani razu. Poza tym jeśli już to wynieśliby kompa, tv czy inną elektronikę tudzież dzieła sztuki itd.

Nie chcę się dalej licytować o to gdzie się powinno trzymać rower itd., niech każdy na podstawie ostatnich historii z forum sam oceni czy woli dalej ryzykować czy np. słuchać, że rower przeszkadza rano w przejściu. Ja zawsze wolałem się jednak osłuchać i mieć czym jeździć Wink

Pozdrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Strony (3): 1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.