Strony (2): 1 2   
macrainbow   05-08-2009, 21:43
#1
Witam wszystkich jako nowy użytkownik, o RowerowyLublin dowiedziałem się podczas jazdy autem, widziałem was jak około 1 sierpnia jak jechaliście peletonem rondami przy zamku, fajnie to wyglądało.

Mam problem z tylnim kołem (rower MTB), zapewne był on już od jakiegoś czasu lecz nie zauważyłem go bo miałem węższe opony do jazdy po asfalcie.
Teraz założyłem oponki 26x2,35 i podczas wsiadania na rower najpierw staje na lewy pedał i wtedy opona zaczyna trzeć o ramę z lewej strony. Jak pedałuje na stojąco też trze. Ociera wtedy gdy obciążam lewą stronę. Czasem nawet podczas ostrego skręcania.
Dodam że koło nie wygina się w prawo.

[Obrazek: b4e13e9d578af69a.jpg]
AdiLbn   05-08-2009, 22:31
#2
Ciężko powiedzieć...ale ja bym sprawdził takie rzeczy jak luzy na piaście...naciągniecie szprych...czy obręcz nie jest gdzieś może pęknięta czy coś...szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją więc trudno powiedzieć czym to może być na pewno spowodowane...jednak jak bym starał się to naprawić poprzez wyeliminowanie kolejnych możliwych usterek...aż do skutku ;-)

Życzę powodzenia :-)

Kobieta... zwodniczy demon w masce anioła tańcząc odbiera mi rozsądek...
[Obrazek: chill.jpg]
Wieśko   05-08-2009, 22:43
#3
Sprawdź czy koło ma luz na boki, bez wsiadania na niego. Jeśli tak, to przyuważ czy przypadkiem nie ma luzu właśnie piasta.
marzyciel9   05-08-2009, 22:48
#4
może producent nie przewidział wsadzania takich balonów Idea

tylko przełaj
mamut77   05-08-2009, 22:56
#5
Przychodzi mi do głowy wspomniany wyżej luz na piaście plus koło założone nieco krzywo. Ewentualnie może to być taki numer, że z prawej strony (od strony zębatek) koło jest za słabo dokręcone i kiedy mocniej ciśniesz przekrzywia się odrobinę - i trze. Z tym akurat się spotkałem.
macrainbow   05-08-2009, 23:13
#6
- brak luzów na piaście
- jest dobrze przykręcone, nie przesuwa się śruba
- jest miejsce nawet na szersza opone
- gdy przestane obciążać lewą strone koło sie prostuje

z tego co napisaliście zostają szprychy?
może być za słaby naciąg szprych, ale wtedy to by była chyba krzywa felga, a jest prościutka
Wieśko   05-08-2009, 23:38
#7
Koło równo założone w widelcu?
Próbowałeś doginać koło do widelca, żeby zauważyć czy szprychy mają mały naciąg? Jeśli obręcz jest sztywna, to sprawdź jeszcze czy obciążając prawy pedał nie ma tego samego efektu. Być może w naszych rowerach też jest jakieś przechylenie podczas obciążenia jednej strony, ale u ciebie jest to zauważalne, bo masz bardzo szerokie opony i mniejszy prześwit w widelcu. Masa rowerzysty też ma spore znaczenie.
macrainbow   06-08-2009, 10:36
#8
no właśnie w prawą strone nie da się wygiąć, tylko lekko sprężynuje można powiedzieć że niezaóważalnie
a na lewej stronie trze równomiernie całym obwodem opony, jak zejde z pedału (stojąc na nim jedna nogą po lewej stronie) to wraca do prostego położenia

W serwisie pewnie by się z tym uporali ale na razie pustki w portfelu i szkoda mi kasy.

Co do szprych to nie wiem czy mają odpowiedni naciąg. Mniej więcej są tak samo sztywne jak w przednim kole (przednie koło jest prościutkie).
AdiLbn   06-08-2009, 12:09
#9
Ja bym stawiał albo na szprychy w takim wypadku albo co gorsze naginanie się tylnych widełek w ramie... :roll:


Szprychy powinny być tak naciągnięte że jak ściśniesz do siebie 2 szprychy w momencie ich przecinania się to powinny mieć prawie nie zauważalny niewielki ruch co najwyżej.

Sprawdź jeszcze czy felgę masz dokładnie w środku osi piasty...bo być może masz felgę przesuniętą ciut na lewą stronę względem środka piasty i to też może być przyczyna... :roll:

Kobieta... zwodniczy demon w masce anioła tańcząc odbiera mi rozsądek...
[Obrazek: chill.jpg]
macrainbow   07-08-2009, 11:10
#10
felga jest na środku
a szprychy jak ściskam przesuwają się do 5mm względem siebie
Strony (2): 1 2   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.