Strony (4): 1 2 3 4   
Doomy   05-01-2014, 19:47
#1
Chciałbym serdecznie prosić szanownych forumowiczów, którzy mają doświadczenie z rejestrowaniem trasy przejazdu za pomocą smartfona z GePeEsem w Stravie. Otóż tak, dzisiaj próbowałem to zrobić pierwszy raz i niestety nie zarejestrowało mi pierwszych 5-6 minut jazdy (for reason unknown). Tu jest mój ślad z dzisiejszej jazdy a pod spodem mój sposób postępowania:

Sznurek do zapisu trasy

Wychodzę z domu przed jazdą, włączam usługę w telefonie lokalizacja GPS, klikam aplikację Strava w trybie off Line (Explore), włączam zapis trasy, startuje stoper, jednak pierwsze kilka minut się nie rejestruje. Telefon był w kieszeni kurtki ortalionowej (może dlatego).Może włączyć 10 minut wcześniej lokalizacje GPS?

Wszystkim, którzy podzielą się swoim doświadczeniem z góry dziękuję za pomoc.
KermitOZ   05-01-2014, 19:53
#2
Telefon musi złapać tzw fixa, czyli złapać połączenie z satelitą. To chwilę trwa, zwłaszcza jak jest się w ruchu. U mnie w telefonie jak ikonka gps miga tzn, że telefon szuka, jak przestanie to wtedy już zaczyna rejestrować ślad. Dobrze przed jazdą położyć telefon na chwilę na zewnątrz żeby sobie złapał fixa Smile

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Doomy   05-01-2014, 19:56
#3
Tak myślałem, że to może być to :-). Dzięki.
ju79   10-01-2014, 11:22
#4
Łapanie sygnału kiedy nie robiłeś tego od kilku dni lub przeniosłeś się daleko (tzw. cold fix) potrafi zając kilka minut. Jak już Grzesiek wspomniał, nie ruszaj się podczas łapania fixa.

Poza tym możesz ściągnąć z google play "GPS Status & Toolbox" i w nim wymusić odświeżenie danych a-gps. Ta usługa wymaga dostępu do sieci, ale możesz zrobić to w domu, na wifi. Wtedy Twój odbiornik będzie dysponował świeższymi informacjami czego na niebie szukać Smile
Doomy   10-01-2014, 13:56
#5
Jeszcze raz dzięki za pomoc, właśnie wczoraj ściągnąłem GPS data i GPS test, będę coś kombinował :-). Już z fixem nie ma problemu na początku jazdy telefon zawsze 10 minut leży przed startem na dworze - pomaga! i nawet kupiłem mu super trzymadełko na rower żeby zawsze na wierzchu sobie leżał. Jednak w trasie lubi zgubić połączenie, jak macie ochotę to spójrzcie na ten link to mój wczorajszy wyjazd do Kazimierza. W jedna stronę wyraźnie się pogubił Sad a jechałem główną drogą.


Trasa

Edit: Wygląda na to, że już wszystko opanowane, bardzo dziękuje za pomoc. Gps status chodzi w tle podczas jazdy, a przed wyjazdem włączam na chwilę wi-fi, żeby pobrał dane. Zaczęło piękne trasy rysować.
jozi   29-01-2014, 23:34
#6
Podczepię się do tematu How to...

Czy komuś udało się zainstalować Stravę Cycling na urządzeniu HTC Wildfire A3333, Android 2.2.1 :?:
KermitOZ   29-01-2014, 23:38
#7
jozi napisał(a):Czy komuś udało się zainstalować Stravę Cycling na urządzeniu HTC Wildfire A3333, Android 2.2.1 :?:
Haha, prawdopodobnie nie, sam mam ten telefon i ten soft i niestety nie wspiera on Stravy, ani nie ma aktualizacji Androida do niego. Ja używam apki Selfloops do zgrywania tracka, później wgrywam go przez kompa i stronę Stravy i działa Smile Ewentualnie możesz spróbować zmienić Androida na Cyanogenmoda, powinno wtedy działać, o ile Cyanogenmod będzie dobrze działać na tym telefonie. Ja jeszcze nie próbowałem Smile

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
jozi   29-01-2014, 23:58
#8
Na stronie KB stravy jest napisane że niestandardowe wersje OS-ów nie są wspierane (w tym Cyanogenmod), w praktyce bywa różnie, na liście nieobsługiwanych urządzeń nie ma akurat HTC Wildfire. Dzięki za info o Twoim sposobie, jak nie zepsuję telefonu tymi modyfikacjami to wykorzystam Selfloops : :mrgreen:
KermitOZ   30-01-2014, 00:17
#9
Przed zabawą z OS zrób kopię zapasową danych, może się przydać Smile

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Yanq   30-01-2014, 20:45
#10
A może ktoś z Was posługuje się smartfonem z Windowsem i ma sprawdzoną aplikację na którą można wrzucić i ew. zmodyfikować zapisany ślad?

[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Strony (4): 1 2 3 4   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.