Strony (4):    1 2 3 4   
Danielw78   08-02-2014, 10:15
#11
Dziwna sprawa z tą Stravą.Zrzucam trening z Garmina na stronę też Garmina.Wszystkie dane z urządzenia pokrywają się z tymi ze strony.
Natomiast w Stravie,po zrzuceniu tego samego treningu pokazało różnicę czasu (+2,5 minuty) ,prędkość maksymalna (-1km/h),kcal(+360)wzrost wysokości (+52 metry :lol: )...spore różnice jak na trip 40km :-?

www.strava.com/athletes/3665850
Jest źle gdy nie jeździ się Big Grin


KermitOZ   08-02-2014, 13:58
#12
Danielw78 napisał(a):(+2,5 minuty)
Pewnie masz Garmina ustawionego tak, że poiniżej pewnej prędkości (np. poniżej 3kmh) nie zlicza (czyli np jak robisz stójkę na światłach itp). Strava liczy każdy ruch, stąd różnica w czasie. Co do kalorii to każde urządzenie ma swój przelicznik, Polar pokazuje inaczej, Strava inaczej, Garmin inaczej itd. Prędkość maks 1kmh to też kwestia jak to liczą, jak zaokrąglają itd.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Calme   08-02-2014, 22:43
#13
Garmin jest moim zdaniem bardziej miarodajny. To co masz na Garmin Connect w analizach na pewno jest bliższe prawdy niż to co przetwarza potem Strava, Endomodno czy RunKeeper Wink

Who Dares Wins
Calme   10-02-2014, 22:24
#14
Podsumowując Strava i Endo jest tak dokladna jak PKP :mrgreen:

Who Dares Wins
Calme   18-02-2014, 00:59
#15
Danielw78 napisał(a):Dziwna sprawa z tą Stravą.Zrzucam trening z Garmina na stronę też Garmina.Wszystkie dane z urządzenia pokrywają się z tymi ze strony.
Natomiast w Stravie,po zrzuceniu tego samego treningu pokazało różnicę czasu (+2,5 minuty) ,prędkość maksymalna (-1km/h),kcal(+360)wzrost wysokości (+52 metry :lol: )...spore różnice jak na trip 40km :-?

Zrobiłem sobie dziś ze zwykłej ciekawości też test z Garminem i aplikacjami tyle, że biegowy nie rowerowy (ten zrobię może w weekend).

Wygląda to tak:

1) dane z Garmina zrzucone na GarminConnect przez ANTAgent prosto z urządzenia:
Dystans:7.02 km
Wzrost wysokości: 20 m
Kalorie: 715

2)Strava prosto z urządzenia:
Dystans: 7.00 km
Wzrost wysokości: 12 m
Kalorie: 837

3) Runkeeper
Dystans: 6.99 km
Wzrost wysokości: 38 m
Kalorie: 715

4) Endomondo
Dystans: 7.01 km
Wzrost wysokości: 10 m
Kalorie: 715

Jak widać różnice są na głupich 7km. Co mówić przy wyjeździe 100km. Tak samo pomiary robione telefonami a urządzeniami dedykowanymi gps mogą mieć niezłe "rozstrzały". Widać to w sumie najlepiej gdy się jedzie z kilkoma osobami z tego samego miejsca i w zasadzie tym samym tempem a potem także po wrzuceniu nawet na tą samą aplikację np. jako plik .gpx z GPS a druga osoba prosto z telefonu. Są spore różnice. Pomijam tu fakt, że zauważyłem, iż osoby wrzucające z telefonów mają np. dziwaczne wykresy gdzie nagle występuje bardzo znaczny wzrost prędkości czy dziwny pik na trasie. Wydaje mi się, że jednak gps montowane w nawigacjach rowerowych czy zegarkach sportowych są dokładniejsze i mniej zawodne od tych używanych w smartphone.

Who Dares Wins
KermitOZ   18-02-2014, 01:48
#16
Podczas biegu są większe różnice, wynika to z niskiej prędkości i dlatego track jest bardziej niedokładny (np, spory zygzak wychodzi - gps zawyża dystans). W teście rowerowym dystanse wychodzą dokładne nawet ze smartfona Smile

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Velo   18-02-2014, 02:01
#17
Calme napisał(a):Jak widać różnice są na głupich 7km.

A mnie sie wydaje że te dane są zaskakująco zbliżone do siebie, na te 7km dokładność 20-30 metrów to jest nieźle. Przecież nie chodzi o plany wojskowe , technologie kosmiczną czy drony ale o orientacyjną mape jazdy na rowerze!
bartek   18-02-2014, 07:45
#18
Dystans brany z GPS jest obliczany a nie mierzony. Dlatego nigdy nie będzie idealnie dokładny (przynajmniej na razie ;-) ) .

Jeśli chodzi o wysokość - to niektóre aplikacje bazują na danych GPS, a niektóre na danych pobieranych z map (na podstawie śladu) - stąd też mogą wynikać czasami dosyć duże różnice.
Przykład - kiedyś chciałem sprawdzić jak to działa. Ślad zapisywałem loggerem z wyłączoną opcją zapisywania wysokości. Po wrzuceniu GPX do aplikacji - np. Endomondo i Sports-Tracker w ogóle nie podawał danych wysokościowych (nie dostał ich w GPX), a Strava wszystko opisała.
A jeśli używasz Endomondo i na przykład przebiegniesz określoną trasę w dwóch kierunkach, to profil wysokości będzie zupełnie inny :mrgreen:

pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
ju79   18-02-2014, 12:38
#19
W tej całej zabawie jest dość dużo zmiennych.

1. Wysokość: niektóre urządzenia biorą ją z gpsu, inne z czujnika barometrycznego, jeszcze inne z mapy z danych DEM, a niektóre miksują je razem różnymi algorytmami.
Do tego podczas obliczania sumy podjazdów liczy się tzw próg sumowania - czyli eliminacja małych skoków wysokości. Niektóre liczniki rowerowe mają to ustawione na 3m co wydaje się sensowną wartością, choć daje małe wyniki na trasie z mnóstwem małych hopek. Za to na podjeździe w górach nie ma zaszumień od skoków ciśnienia.

2. Odległość - tu też jest spore pole do różnic:
a) zaszumienie śladu spowodowane drzewami, ścianami itp - czyli odległość zapisanych punktów od faktycznej ścieżki, jeśli jest duże, to z trasy po prostej drodze możemy mieć zygzag a więcej więcej km; niektóre urządzenia implementują 'przyciąganie do drogi', gpsy odbierające sygnał gps+glonass są wyraźnie lepsze od tych z samym gpsem, szczególnie jeśli chipset jest stary
b) częstotliwość logowania; jeśli jest rzadziej niż 1 sekunda to każdy łuk jest przybliżony serią cięciw co zmniejsza odległość

To, co zarejestruje urządzenie, może być jeszcze przeprocesowane przez serwer po uploadowaniu tracka online. Serwer może mieć algorytmy wygładzania tracku (usuwanie szumów), może użyć wysokości z danych DEM zamiast z sensora GPS itp.

To nie jest i nie będzie aptekarstwo. Powtarzalne wyniki można uzyskać nowoczesnym telefonem (gps+glonass + sensor barometryczny) z dobrą aplikacją rejestrującą (strava, ipbike) lub nowoczesnym garminem z częstotliwością rejestracji 1s.

-----
Używam Dakota20 (gps+barometr) i galaxy s3 (gps+glonass+barometr). Nie widzę dużej różnicy w jakości zarejestrowanych śladów.
Po stronie serwera używam stravy i ridewithgps. Strava podaje mniejsze sumy podjazdów. I chyba realniejsze.
Doomy   18-02-2014, 16:29
#20
Jak kolega wyżej powiedział, to nie jest aptekarstwo, a bardziej sprawa kontaktów i rywalizacji między ludźmi. Ja ze stravy jestem bardzo zadowolony jechałem 18 stycznia małą pętelkę prawie 18 km tu http://www.strava.com/activities/107160001 i dzisiaj tą samą pętelkę o tu http://www.strava.com/activities/114198232 i oba ślady różnią się tylko długością kilkanaście do kilkudziesięciu metrów,i mogą bo, nie zawsze człowiek jedzie jak po sznurku, wysokość ta sama. Tak, że nie bądźmy aptekarzami jak ten holender, co ze Zbyszkiem Bródką startował, że jak jechał po wewnętrznej to później głos startera usłyszał więc powinien wygrać, bo w sumie szybciej dystans przejechał. Wiadomo jak jadę z kolegą taką pętelkę, jedziemy obok siebie bez zamiany miejsc i cały czas skręcamy w prawo to ten po zewnętrznej przejedzie dłuższą trasę właśnie o te kilkanaście do kilkudziesięciu metrów. Na początku myślałem o Endomondo ale po próbnym zainstalowaniu zrezygnowałem (zbyt skomplikowane jak dla mnie) na rzecz stravy i tu zostanę. Po wstępnych kłopotach z kalibracją smartfona, teraz wszystko gra i buczy.
Strony (4):    1 2 3 4   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.