Strony (7):    1 ... 3 4 5 6 7   
radzik   02-03-2014, 12:07
#41
widzę, że najwyższa pora iść po popcorn Wink
Jurek S   02-03-2014, 12:11
#42
radzik napisał(a):widzę, że najwyższa pora iść po popcorn Wink
Radzik, Oni też mieli taki wybór: Obalić jakąś połóweczkę, pójść na randkę z dziewczyną, albo... walczyć o Twoją i moją wolność jak to ładnie pokazał Sylwek
Żyjesz w wolnej Polsce i możesz takie wybory podejmować: Pójść na popcorn czy upamiętnić bohaterów. I chciałbym, żebyś wiedział, że nie robię Ci z tego powodu wyrzutów. Bo to musi być Twój wybór.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Jakub.P   02-03-2014, 12:12
#43
PrażonyRabarbar napisał(a):Kuba to Ty nie wiesz, że Wałęsa sam obalił komunizm?
Nie wiem gdzie to wyczytałeś w mojej wypowiedzi. Splot kilku czynników.

Jakub.P
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Mariobiker   02-03-2014, 12:16
#44
PrażonyRabarbar napisał(a):mariobiker napisał/a:
Ten gościu na fotce nr 5 to młodszy brat Abelarda Gizy czy może kolejny "Kuminiorz z Sandomierza"


Mariusz, tyle ładnych dziewczyn pojawiało się na marszu, a Ty akurat zwróciłeś uwagę na tego gościa.
W Polsce są tylko ładne dziewczyny :mrgreen: Rozumiem, że ta fotka miała pokazać "Piekną i Bestię" ;-)

"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Jurek S   02-03-2014, 12:21
#45
Dziwią się, że skandowano hasła: "Kłamstwa Michnika wyrzuć do śmietnika"
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... ajnej.html
W tejże gazecie jest informacja o tym, że marsz zakończył się na ul. Królewskiej. A dzięki fotorelacji Sylwka macie wgląd jak rzeczywiście wyglądał Marsz.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
mamut77   02-03-2014, 12:52
#46
Joseph napisał(a):(...) Wieczorem krążyłem po mieście, co chwila można było się gdzieś natknąć na mniej lub bardziej podpite grupki młodzieży z polskimi flagami, śpiewające wulgarne piosenki o komunistach, zaczepiając przy tym przechodniów.

Wracałem wieczorem od rodziców ze śródmieścia do siebie; mniej więcej ten sam obrazek widziałem.

To tak, żeby nie było, że Joseph miał zwidy.
Jurek S   02-03-2014, 13:01
#47
mamut77 napisał(a):
Joseph napisał(a):(...) Wieczorem krążyłem po mieście, co chwila można było się gdzieś natknąć na mniej lub bardziej podpite grupki młodzieży z polskimi flagami, śpiewające wulgarne piosenki o komunistach, zaczepiając przy tym przechodniów.

Wracałem wieczorem od rodziców ze śródmieścia do siebie; mniej więcej ten sam obrazek widziałem.

To tak, żeby nie było, że Joseph miał zwidy.

Ale co to zmienia? Tysiące ludzi manifestowało swoją cześć dla Żołnierzy Wyklętych, a Wy skupiacie się na incydentach. To już odważniej byłoby powiedzieć wprost: "Tak, uważamy Żołnierzy Wyklętych za takich jakimi ich opisywała komuna czasu PeReL-owskiego." "Nie należy im się żadna chwała, ani cześć", "Nie zrobili nic dobrego dla Polski". Macie do tego prawo, nawet wbrew faktom.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Aga84   02-03-2014, 15:17
#48
hehe dobre koniec Marszu na ul. Królewskiej, pozostawie to bez komentarza :roll:
mamut77   02-03-2014, 17:36
#49
Miałem nie dyskutować, ale skoro taki zarzut się pojawia, to jednak pozwolę sobie na sprostowanie;
Jurek S napisał(a):To już odważniej byłoby powiedzieć wprost: "Tak, uważamy Żołnierzy Wyklętych za takich jakimi ich opisywała komuna czasu PeReL-owskiego." "Nie należy im się żadna chwała, ani cześć", "Nie zrobili nic dobrego dla Polski". Macie do tego prawo, nawet wbrew faktom.
Nikt z nas tego nie napisał. Z faktu, że komuś nie podoba się robienie z Żołnierzy Wyklętych rycerzy bez skazy i zmazy, jak czynią to pewne środowiska, nie oznacza, że przyjmuje PRL-owską propagandę w tym temacie za dobrą monetę.
Jurek S   02-03-2014, 18:22
#50
mamut77 napisał(a):Miałem nie dyskutować, ale skoro taki zarzut się pojawia, to jednak pozwolę sobie na sprostowanie;
Jurek S napisał(a):To już odważniej byłoby powiedzieć wprost: "Tak, uważamy Żołnierzy Wyklętych za takich jakimi ich opisywała komuna czasu PeReL-owskiego." "Nie należy im się żadna chwała, ani cześć", "Nie zrobili nic dobrego dla Polski". Macie do tego prawo, nawet wbrew faktom.
Nikt z nas tego nie napisał. Z faktu, że komuś nie podoba się robienie z Żołnierzy Wyklętych rycerzy bez skazy i zmazy, jak czynią to pewne środowiska, nie oznacza, że przyjmuje PRL-owską propagandę w tym temacie za dobrą monetę.
No dobrze Paweł, to warto w takim razie obracać wokół faktów, ale nie takich jakie podaje GW. Undecided I znowu możemy mówić o incydentaknych wydarzeniach w odniesieniu do Żołnierzy Wyklętych, które obiektywnie mogą być złe kiedy cała ich działalność było szlachetna. Bo jak inaczej nazwać walkę o wolność ojczyzny :!:
Ale cieszę się przynajmniej z tego, że uznajecie PRL-owską propagandę za kłamliwą w tej sprawie.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Strony (7):    1 ... 3 4 5 6 7   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.