Strony (9):    1 2 3 4 5 6 ... 9   
KermitOZ   25-04-2014, 10:20
#31
katka napisał(a):To jak przepisy traktują ludzi jeżdżących na rolkach, których nota bene jest coraz więcej na chodnikach i na DDR-ach.
A to ciekawe pytanie. Nie wiem jak z chodnikami, ale na DDR to imho ewidentnie ich być nie powinno, a niestety są.
katka napisał(a):zajmuje im to przy nauce całą szerokość DDR.
Nie tylko przy nauce, paradoksalnie ci dobrze jeżdżący zajmują dużo więcej miejsca, znacznie więcej niż nawet para rowerzystów, jadących obok siebie. Nie wiem co z tym robić, z jednej strony powinno się tępić, a z drugiej staram się wczuć w ich sytuację - gdzie niby mają jeździć?

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Patryk   25-04-2014, 10:27
#32
Grzesiu propo tego zdjęcia co wstawiłeś. Tak się po wsiach powinno chodzić żeby być widocznym dla kierowców. Pewnie panu się coś pomyliło
conrad   25-04-2014, 10:32
#33
Patryk napisał(a):Grzesiu propo tego zdjęcia co wstawiłeś. Tak się po wsiach powinno chodzić żeby być widocznym dla kierowców. Pewnie panu się coś pomyliło

Żeby widzieć kierowców. I nie po wsiach.

Cytat:RUCH PIESZYCH
Art. 11.

Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.
Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.
Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.
Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.
Przepisów ust. 1–4 nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Więcej tu http://www.suwalki.policja.gov.pl/?idkat=68
bartkol   25-04-2014, 10:45
#34
Jeśli chodzi o osoby jeżdżące na rolkach to przepisy ruchu drogowego nie odnoszą się do nich bezpośrednio, pytanie czy ustawodawca zrobił to celowo ( tzn. uznał, iż odpowiadają jednej z grup wskazanych w przepisach np. są to po prostu piesi ) czy też nie miał takiej wyobraźni o po prostu o nich zapomniał w przepisach
Patryk   25-04-2014, 10:46
#35
No raczej nie po racławickich czy po krakowskim .
katka   25-04-2014, 10:54
#36
conrad napisał(a):Więcej tu http://www.suwalki.policja.gov.pl/?idkat=68
I tu nasuwa mi się stare jak świat stwierdzenie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Arrow http://demotywatory.pl/4311649/Punkt-widzenia
I znowu pytanie, czy to my jesteś jacyś łagodnie powiedziawszy niemądrzy czy przepisy są okrutnie źle skonstruowane Arrow
Cytat: PIESZY – to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;
Ja osobiście słowo prowadzącą interpretuję jako kierującą.
I jak żyć? Confusedhock:
Noorbi   25-04-2014, 11:23
#37
Proszę to tylko ok 20 sekund mojej drogi do pracy po ścieżce rowerowej wzdłuż Męczenników Majdanka. Kompletny brak edukacji pieszych.
radzik   25-04-2014, 11:26
#38
temu ostatniemu panu powinieneś uratować życie, np w ten sposób
pecet86   25-04-2014, 11:36
#39
Noorbi napisał(a):Proszę to tylko ok 20 sekund mojej drogi do pracy po ścieżce rowerowej wzdłuż Męczenników Majdanka. Kompletny brak edukacji pieszych.

Akurat przy lidlu chodzą tam nagminnie na DDR i nawet dzwonek nie pomaga
MindEx   25-04-2014, 11:36
#40
ale się wątek rozwinął. ho ho Wink

co do budowy pasów rowerowych w jezdni: jestem od zawsze ZA. jestem zdecydowanie PRZECIW DDR graniczącym z chodnikami, nawet z najlepszego asfaltu, szerokim, po obu stronach każdej drogi.

powody są proste. w tym wymienione już przez Darka:
- kierowcy WIDZĄ rowerzystów i OSWAJAJĄ SIĘ Z ICH OBECNOŚCIĄ, przyzwyczają się do nich (niejednokrotnie bowiem kierowcy nie mają ZIELONEGO POJĘCIA, że za szpalerem krzewów, w ciągu razem z chodnikiem, biegnie DDR. widzą tam jakichś rowerzystów i błędnie utwierdzają się w przekonaniu, że jak rowerzysta, to niech "Spie**ala na chodnik" (jak mi kiedyś zaproponował pewien troglodyta zza kierownicy ciężarówki na Al. Kraśnickiej, zaraz po tym jak mnie o mało nie zabił, celowo spychając na trawnik),
- piesi nie mają pokusy, by łazić po DDR, nie pojawią się tam rolkarze, deskorolkarze i inni tym podobni. nie będzie rodzin z dziećmi w samochodzikach, ani tych z dziećmi do 10 r.ż. (przy okazji: co do tych wszystkich, co jeżdżą na czymś innym niż rower, to sprawa nie jest taka prosta. rower bowiem to POJAZD, napędzany siłą mięśni, czy jakoś tak. i teraz nie wiadomo, jak określić np. hulajnogę, czy nawet deskorolkę. rolkarz jednak to już raczej pieszy),
- jazda pasami jest szybsza, wygodniejsza i IMO bezpieczniejsza,
- w perspektywie czasu dzięki pasom bezpieczeństwo rowerzystów wzrasta, właśnie przez wspomniane oswojenie kierowców.

co do korzystania z DDR: staram się to robić, kiedy tylko mi to nie przeszkadza, czy strasznie nie utrudnia życia. oczywiście właściwie tylko wtedy, kiedy muszę, czyli kiedy zmuszają mnie do tego przepisy.

tutaj warto zauważyć, że niektórzy tak zwani "kierowcy" są błędnie przekonani o istnieniu DDR w miejscach, gdzie ich wcale nie ma, np. na wiadukcie Poniatowskiego i na ul. Smorawińskiego od wiaduktu do skrzyżowania z Popiełuszki. to - jak sądzę - wynik faktu, że tamtędy codziennie śmiga masa rowerzystów, a mało kto jeździ ulicą. to oczywiście wynik totalnie spapranej infrastruktury. tu pozwalam sobie zadać pytanie do tych wszystkich MĄDRYCH, którzy każą Grześkowi czy innym z nas tak mocno trzymać się przepisów: "Jedziesz Smorawińskiego od Orfeusza, drogą dla rowerów. Chcesz dojechać do Chatki Żaka. DDR kończy się NAGLE tuż przed wjazdem na kładkę prowadzącą do ślimaka na wiadukt Poniatowskiego. JAK SIĘ ZACHOWUJESZ, żeby było zgodnie z przepisami?"

PS. Gdzie na Elsnera jest droga dla rowerów? Mieszkam niedaleko, zawsze Elsnera jeżdżę po ulicy, na której (częściowo) w dodatku obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, więc w zasadzie NIKT nie powinien mnie wyprzedzać, jak jadę ok. 35 km/h, a DDR tam nie widziałem. Jeśli ona GDZIEŚ tam jest, to dajcie namiary - wypróbuję i może będę korzystał Wink
Strony (9):    1 2 3 4 5 6 ... 9   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.