Strony (3):    1 2 3   
Czy jesteś za wprowadzeniem karty rowerowej dla wszystkich?Ankieta:
TAK
0 (0%)
NIE
0 (0%)
Razem 0 głosów 0%
zibiboniek1   06-04-2016, 21:50
#11
Ex Driver napisał(a):Ci którzy mają prawo jazdy nie muszą .
Zobaczymy co będzie w przypadku kiedy zabiorą komuś prawo jazdy, co wtedy, będzie musiał wyrobić kartę?
Ja mam prawko, znam przepisy, ale co z tego jak samochody często gęsto zajeżdżają mi drogę, wymuszając na mnie pierwszeństwo! (trzeba wszystkich z prawem jazdy wysłać na dodatkowe kursy w sprawie poruszania się po ulicach z którymi przecinają się ścieżki dla rowerów Confusedhock: :lol:. Co do przejścia dla pieszych, raczej rzadko przeprowadzam rower ale i na przejście nie wjeżdżam rozpędzony. Rozglądam się najpierw!

Niebieski Wagant, Polska myśl techniczna Smile, Grand Trek Forester też od Rometa
[Obrazek: stats.jpg]
mariox   06-04-2016, 22:54
#12
Kiedyś było coś takiego jak karta rowerowa. Może mogliby znieść ten obowiązek dla ludzi powyżej jakiegos progu wiekowego, niemniej jednak jakaś obligatoryjna forma edukacji komunikacyjnej jest konieczna, bo dzieciarnia jeździ jak chce i prędzej czy później krzywdę sobie zrobi.

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Noorbi   06-04-2016, 22:54
#13
zibiboniek1 napisał(a):
Ex Driver napisał(a):Ci którzy mają prawo jazdy nie muszą .
Ja mam prawko, znam przepisy,
Oj, no nie wiem czy je dobrze znasz. Jeżeli odbiorą Ci prawo jazdy... tzn że odbierają ci prawo do kierowania pojazdami mechanicznymi, a więc i roweru. A to chyba zależy od sądu czy orzeknie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Chyba muszę poczytać ustawę.
Ex Driver   06-04-2016, 23:03
#14
Prawo jazdy w zasadzie zabierają za wódę, jazdę po mieście powyżej 50/h , wyczerpanie punktów. Trzeba się pilnować to nie zabiorą :-P

" Wykorzystaj chwilę - nie przegap niczego".

   Pozdrawiam.
Noorbi   06-04-2016, 23:16
#15
Aaaa... zapomniałem. Policja - a w zasadzie organ wydający uprawnienia, na wniosek policji - odbiera uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tak to brzmi. I tak jak mnie pouczał znajomy policjant... Ustawy o ruchu drogowym (czyt. Kodeks Drogowy) nie interpretuje się a stosuje się w dokładnym jej brzmieniu. Można by więc odczytać iż zakaz poruszania się pojazdami stosuje się również do roweru.
pecet86   07-04-2016, 00:26
#16
Sorry ale niewierze że wprowadzenie karty rowerowej rozwiąże jakiś z przytoczonych problemów.

Po pierwsze mimo że kierowcy mają PJ widać niekiedy posiadanie uprawnień a ich przestrzeganie to dwie odległe sprawy.

Po drugie samo wprowadzenie karty to bujda bez edukacji pieszej, rowerowej, ogólnie komunikacyjnej na każdym szczeblu edukacji od przedszkola do liceum.

Po trzecie obecnie jest wydawana karta rowerowa co najmniej 80% dzieci ją posiada ale co ona daje. Nic dosłownie. Aby ją zdać wystarczy zaliczyć przedmiot i zrobić placyk manewrowy. Jeżeli ktoś uważa że osoba poniżej 18 roku życia posiadająca kartę rowerową jest po jej zdaniu przygotowana na ruch uliczny to jest w błędzie.
darist   07-04-2016, 00:53
#17
Autor postu podał tylko jedno źródło pomysłu a ponieważ w tym temacie zauważyłem już trochę dziennikarskich manipulacji to może trochę faktów.
Komenda Główna Policji podała oficjalne dane za 2014 rok.
W 2014 roku do Policji zgłoszono 34 970 wypadków drogowych mających miejsce na drogach
publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu.
W 2014 roku rowerzyści uczestniczyli w 4 850 wypadkach drogowych, w których zginęły
292 osoby, a rany odniosło 4 736 osób. Wśród ofiar największą grupę stanowili sami rowerzyści
– 286 zabitych oraz 4 270 rannych.
Oczywiście jestem jak najbardziej za kartą rowerową, szczególnie gdyby przyczyniła się do uratowania nawet jednego życia rowerzysty z danych wyżej wymienionych.
Jest jednak jedno ale:
W omawianym okresie rowerzyści przyczynili się do powstania 1 786 wypadków, w których
zginęło 146 osób, a 1 716 osób doznało obrażeń ciała.
W większości wypadków z udziałem rowerzystów sprawcami byli kierowcy innych pojazdów... z prawem jazdy!
Nie mam zamiaru sprzeciwiać się wspomnianemu pomysłowi o ile będzie więcej edukacji w temacie poruszania się po drogach (niektórzy tutaj o tym wspominali).
Ale i tak nie zastąpi to kultury, myślenia i zdrowego rozsądku wszystkich użytkowników dróg.
Bo bez tego powyższe statystyki niewiele się zmienią (z kartą czy bez).
Dla zainteresowanych link do materiałów źródłowych, z których korzystałem:
WYPADKI DROGOWE - RAPORTY ROCZNE

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
pecet86   07-04-2016, 01:27
#18
Co do wypadków opracowana baza statystyk za kilkanaście lat wstecz:
http://www.sewik.pl/index.php
Jest też możliwość filtrowania
Danielw78   07-04-2016, 07:42
#19
Nie wiadomo o co chodzi ? Jak w większości projektów rządzących ,chodzi o pieniądze,bo przecież nikt za darmo takiej karty nie dostanie,doliczyć do tego biurokracje która będzie się tym zajmować...doją z nas hajs jak tylko potrafią.

www.strava.com/athletes/3665850
Jest źle gdy nie jeździ się Big Grin


zibiboniek1   07-04-2016, 08:38
#20
darist napisał(a):rowerzyści przyczynili się do powstania 1 786 wypadków
A czy w statystykach jest, ilu z tych rowerzystow było pijanych?

Niebieski Wagant, Polska myśl techniczna Smile, Grand Trek Forester też od Rometa
[Obrazek: stats.jpg]
Strony (3):    1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.