Strony (2):    1 2
tkt   29-10-2009, 17:51
#11
Tom napisał(a):TU znajdziesz coś co Ci trochę pomoże.

Źródło: Kurier Lubelski z 21.08.2007

No i widać co z tego zostało zrealizowane Undecided
bez dalszego komentarza...
kenubi   09-11-2009, 00:57
#12
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&ie= ... 0089a&z=12

Tutaj jest wstępnie. Większość ścieżek przejechałem ostatnio ale wraz gdzie niegdzie nie zapamietałem dokładnie przebiegu.
Nie wiem co się gdzieje w okolicy ulicy Grygowej - kiedyś tam widziałem chyba jakieś znaki C-13 ale jakos nie mam interesu w tamta strone jeździć.

Ścieżka zaznaczona na mapie kuriera - w wąwozie - nie wykazuje oznak ścieżki - nie ma znaków! (jest od nadbystrzyckiej i przy MM (C13/C16 podzielone pionowo!) i to wszystko - naprawdę nie wiadomo czy tam można jechac rowerem!

Że jeździłem po nocach to nie siliłem się robić zdjęć ale chyba trzeba będzie spróbować ze statywem bo czasem jest ciekawie (czyt. niebezpiecznie itp.)

Napiszcie (lub naszkicujcie w swojej maps a ja je nałożę na siebie) co pominąłem i zepsułem. Zaznaczam nawet malutkie >15-20m fragmenty-zaczątki.
holden   09-11-2009, 10:10
#13
Tam w wąwozie między Czubami a LSM jest jeszcze nitka (długości jakiś 100m chyba) lecąca równolegle do tego asfaltu od MM. No i jeszcze zapomniałeś o serpentynce zjeżdżającej z Czubów do wąwozu (jakieś 10m za miejscem gdzie asfalt zakręca 90*).

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - L. Armstrong
mamut77   09-11-2009, 14:02
#14
kenubi napisał(a):Że jeździłem po nocach to nie siliłem się robić zdjęć ale chyba trzeba będzie spróbować ze statywem bo czasem jest ciekawie (czyt. niebezpiecznie itp.)
A kiedy byś to planował? Statyw mam jakby co (i uwielbiam się z nim tachać :mrgreen: ). Zresztą zależy jakie fotki chcesz i komu/czemu chcesz je strzelać, bo a nuż da się bez statywu (nawet po zmroku) :-) . Skorą są chętni to trzeba po prostu to zrobić, bo znów wyjdzie jak poprzednio, że praktycznie na dyskusji się skończyło.

Osobiście wziąłbym jakaś miarkę i sfotografowałbym ją przy niektórych krawężnikach. Pamiętam, że gdzieś na Jana Pawła były takie kilkunastocentymetrowe na przejazdach rowerowych. Rzekomo zalecana norma wynosi około jednego centymetra.

Na samym osiedlu Poręba są też krótkie odcinki ścieżek (ostatnio byłem tam na wosnę), ale nie pamiętam w którym miejscu konkretnie. Można by wobec tego faktycznie:
pawel napisał(a):tworzyć serie ustawek pt. "w poszukiwaniu ścieżek rowerowych Lublina".

Natomiast co do samych fotek, to na wiosnę, na początku tak zwanego sezonu, spróbuje przepchnąć temat przez MMLublin z tytułem w sensie: "Prawda o lubelskich ścieżkach rowerowych". Nie żebym wierzył, że ktoś się tym ewentualnie przejmie...
tkt   09-11-2009, 15:51
#15
Kawał dobrej roboty!
Przydałby się link do mapki ze strony rowerowego lublina.
Brakujące ścieżki:
1. początek, most na Wolskiej w górę Czerniejówki po lewej stronie, kończy się chyba pod wiaduktem kolejowym ok. 100m, bezsens ale planowana była chyba ścieżka wzdłuż Czerniejówki.
2. nowa Krańcowa w budowie - już jest, ale nie wiadomo na razie jak to narysować bo nowej Krańcowej na mapie brak ;-), zaczyna się na skrzyżowaniu i schodzi później do Czerniejówki, co jest z drugiej strony nie sprawdzałem.

EDIT: można się pokusić o naniesienie innym kolorem "bezpiecznych przejazdów" np. przy Unii Lubelskiej od Bystrzycy do Zamku jest szeroki chodnik z jednej i drugiej strony albo ul. Działkowa wzdłuż Al. Tysiąclecia od zamku w stronę Turystycznej.
Taka informacja dla ludzi nieznających dobrze Lublina może się okazać bardzo przydatna. Ja sam mieszkam dość długo (od urodzenia) a często jestem zaskoczony jakimś "mykiem", który ułatwia życie.
Aleksander W   09-11-2009, 23:36
#16
tkt napisał(a):2. nowa Krańcowa w budowie - już jest, ale nie wiadomo na razie jak to narysować bo nowej Krańcowej na mapie brak ;-), zaczyna się na skrzyżowaniu i schodzi później do Czerniejówki, co jest z drugiej strony nie sprawdzałem.

Droga rowerowa zakończy się przy ul. Nadrzecznej, zaraz po przekroczeniu Czerniejówki.

Z brakujących fragmentów:
- ul. Agatowa (chyba ona) na Porębie, jakieś 200-300m.
- ul. Kiepury - mniej więcej od narożnika przy węźle Poniatowskiego do Kosmowskiej - ale bez oficjalnego oznakowania.
- ul. Głęboka - po południowej stronie między Wileńską a Filaretów - również bez oficjalnego oznakowania.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
kenubi   10-11-2009, 14:11
#17
OK, dzięki. Wolskiej i mostu nie oglądałem (choć akurat najbliżej z pracy tu mam).
Chwilowo nie mam kiedy się tym zająć - ale jak tylko...
A może ktoś coś jeszcze dorysuje sam? - ta mapa nie jest na moim koncie - utworzył ją Marcin Skrzypek z Porozumienia Rowerowego (email gdzieś na na stronie tnn.pl)
Prosiłem o utworzenie pod kontem porozumienia ale zapomniał hasła Big Grin i utworzył pod swoim i dał mi uprawnienia - i na pewno da każdemu chętnemu (i odpowiedzialnemu -..ale to chyba nie ja ;D ) - bez szemrania utworzył mapę i udostępnił.
Zrobiłem błąd że jednak nie wziąłem aparatu i chociaż symbolicznie nie pstryknąłem fotek scieżkom - no cóż, trzeba będzie jeszcze raz skoczyć Smile

Mapy można na siebie nakładać - można by drugą z ciekawymi przejazdami i w opisie mapy dopisac informację o tym (tej drugiej mapie).
Tej mapy nie chcę zakreślać zbytnio innymi liniami aby pozostał obraz rzeczywisty ilości ścieżek - można tylko rozbudować o zdjęcia i ew. opisy miejsc szczególnych.
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.