Strony (3):    1 2 3   
truskafka   11-11-2009, 17:16
#11
hmm chyba nie zrozumiałes, a ja się nieprecyzyjnie wyraziłam "oo widzę, że podobne odczucia masz" było do zdjęć Majki a NK to swoją drogą

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
MindEx   11-11-2009, 17:20
#12
truskafka napisał(a):hmm chyba nie zrozumiałes, a ja się nieprecyzyjnie wyraziłam "oo widzę, że podobne odczucia masz" było do zdjęć Majki a NK to swoją drogą

fakt. moja wina - nie zauważyłem przecinka.
przepraszam.

ale cóż - przy okazji wyraziłem swoją opinię o NK Wink
marecky   12-11-2009, 00:17
#13
Widzę, że parę osób wykorzystało tą sesję do obrażania fotografa :-) , m.in PrażonyRabarbar
PrażonyRabarbar napisał(a):foty są mocno do du..y

Proponowałbym przed rzucaniem takich słów najpierw zastanowić się czy oby na pewno są one tak tragiczne.

PrażonyRabarbar mógłbyś podzielić się z większą publiką swoim portfolio, bardzo mnie to interesuje :-)
mindex, jak zauważyłem, dzieli się swoim portfolio.
Po prostu jestem bardzo ciekaw Waszych zdjęć :-)

Uważam, że każdemu może trafić się gorsze zdjęcie i zapewne każdy kto tutaj napisał, że fotograf zrobił złe zdjęcia (z czym po części się zgadzam) sam ma w swojej kolekcji gorsze zdjęcia. Błędem tego fotografa było to, że nie przemyślał całej sesji oraz przed jej publikacją nie dokonał selekcji zdjęć.

PrażonyRabarbar napisał(a):Chyba cienko przędzie skoro pracuje na sprzęcie sprzed 5 laty
Akurat w tej kwestii ważniejsze jest jak kto robi zdjęcia a nie czym. Jeśli dobrze mu się pracuje na 5-letnim sprzęcie to po co go zmieniać. Swoją drogą szukałem w jego portfolio jakich używa aparatów i uważam że profesjonalny Kodak z matrycą 14 MPix, z którego ma tam kilka fotek wcale nie jest jakimś starym sprzętem, który trzeba wyrzucić.

Poza tym to dobra optyka a nie body w większym stopniu decyduje o zdjęciach, a o stosowanych obiektywach nic tam nie znalazłem.
KermitOZ   12-11-2009, 00:29
#14
marecky napisał(a):Uważam, że każdemu może trafić się gorsze zdjęcie i zapewne każdy kto tutaj napisał, że fotograf zrobił złe zdjęcia (z czym po części się zgadzam) sam ma w swojej kolekcji gorsze zdjęcia.
To, że się nie ma na swoim koncie dobrych zdjęć nie znaczy, że nie można krytykować gościa za to, że odwalił kaszanę. Są rzeczy, które widać gołym okiem, a w tym przypadku nie trzeba być specjalnym znawcą, żeby stwierdzić, że fotki są kiepskie. Pomijam pomysł na tę sesję i to, że się zdjęcia kupy nie trzymają, ale przede wszystkim Maja wygląda na nich słabo i mi się zdecydowanie nie podoba i po obejrzeniu kilku czekałem już żeby tylko się rower gdzieś pojawił i było w końcu co podziwiać Wink

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
PrażonyRabarbar   12-11-2009, 01:18
#15
marecky napisał(a):Widzę, że parę osób wykorzystało tą sesję do obrażania fotografa :-) , m.in PrażonyRabarbar
PrażonyRabarbar napisał/a:
foty są mocno do du..y

Proponowałbym przed rzucaniem takich słów najpierw zastanowić się czy oby na pewno są one tak tragiczne.

Confusedhock: od kiedy to krytykowanie czyjś prac uważa się za obrażanie fotografa?

marecky napisał(a):PrażonyRabarbar mógłbyś podzielić się z większą publiką swoim portfolio, bardzo mnie to interesuje :-)

Zapraszam do galerii RL, jest tam kilka setek moich fotek.
Zaznaczam, że nie są profi, nie brałem, nie biorę i nie zamierzam brać kasy za moje prace :lol:

marecky napisał(a):Błędem tego fotografa było to, że nie przemyślał całej sesji oraz przed jej publikacją nie dokonał selekcji zdjęć.

Chyba większość sesji? Przejrzałem kilka, i nie zachwycają mnie, bez pomysłu, mocno wyostrzone, zabarwione w sepii, błękicie, wieś śpiewa i tańczy.

marecky napisał(a):Akurat w tej kwestii ważniejsze jest jak kto robi zdjęcia a nie czym. Jeśli dobrze mu się pracuje na 5-letnim sprzęcie to po co go zmieniać.

Szczególnie w sporcie ma znaczenie, 1,7 kl./sek nie zachwyca.

marecky napisał(a):Poza tym to dobra optyka a nie body w większym stopniu decyduje o zdjęciach,

Poza tym to fotograf, a nie body i optyka decyduje o jakości fotek.

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
marecky   12-11-2009, 10:14
#16
PrażonyRabarbar napisał(a):od kiedy to krytykowanie czyjś prac uważa się za obrażanie fotografa?
krytyka to wg. mnie coś innego niż podsumowanie ich jako "do du.y", może się źle wypowiedziałem chodziło mi o obrazę nie samego fotografa a jego umiejętności w/w słowami :-)

PrażonyRabarbar napisał(a):Szczególnie w sporcie ma znaczenie, 1,7 kl./sek nie zachwyca.
do zdjęć jakie ma w folio wystarcza.

Poza tym liczba klatek przydaje się tylko w zdjęciach seryjnych, w sytuacjach gdzie coś się szybko zmienia i chcemy to złapać. W galerii tego fotografa nic się szybko nie zmienia :-)

PrażonyRabarbar napisał(a):Poza tym to fotograf, a nie body i optyka decyduje o jakości fotek
I to nie podlega wątpliwości. Odniosłeś się do sprzętu i dlatego o nim wspomniałem. Podkreśliłem tylko że jeśli chodzi o sprzęt to zdecydowanie ważniejszy jest dobry obiektyw niż body.
marcin0604   14-11-2009, 00:14
#17
http://sport.onet.pl/0,1248734,137250,2 ... ortaz.html
A tutaj na dobranoc dla wszystkich panów Ładna Maja (jak również ładna Ola i ładna Magda)- dla równowagi do "tamtych" fot.
KermitOZ   14-11-2009, 00:24
#18
Na tych fotkach Maja prezentuje się dużo lepiej, jednak nie jest tak drastycznie jak myślałem po sesji wrzuconej na gazeta.pl Big Grin

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
kdk   14-11-2009, 00:33
#19
dla mnie maja zawsze prezentuje sie super Wink
yorki   16-11-2009, 13:53
#20
Na zeszłorocznym TDP ...
http://picasaweb.google.pl/jerzy.kowal/ ... directlink
Maja - reporterka :-)
Strony (3):    1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.