Strony (5):    1 2 3 4 5   
MindEx   15-11-2009, 19:54
#21
KermitOZ napisał(a):Jak wprowadzą strefę płatnego parkowania to może w końcu ludzie pójdą po rozum do głowy.

taaa. jak wprowadzą tę strefę w Lublinie, to ludzie będą narzekać, protestować i nie wiadomo co jeszcze robić. zobaczy to opozycyjna do rządzącej w mieście partii i w kolejnej kampanii wyborczej obieca zniesienie tej strefy. ludzie zagłosują na tę partię i strefa zostanie zniesiona. Polska. Polska B.

Taka strefa powinna być tu już dawno. Więcej - uważam, że można by było wprowadzić opłaty za wjazd autem do centrum miasta.

KermitOZ napisał(a):Coming soon Big Grin

a tego nie rozumiem... Wink

KermitOZ napisał(a):Spoko, pojeździjmy jeszcze kilka lat autami to się i u nas klimat ociepli tak, że będziemy mogli jeździć rowerami Big Grin

niestety prawda Sad
truskafka   15-11-2009, 19:59
#22
poczekajmy aż wejdą w życie te chore cenniki biletów komunikacji miejsciej zaproponowane przez naszego prezydenta a rowerzystów będzie przybywało w postępie geometrycznym

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
KermitOZ   15-11-2009, 19:59
#23
mindex napisał(a):KermitOZ napisał/a:
Coming soon Big Grin

a tego nie rozumiem... Wink
Będę z Bartem w Paryżu w tym tygodniu, bierzemy rowery Smile

mindex napisał(a):KermitOZ napisał/a:
Spoko, pojeździjmy jeszcze kilka lat autami to się i u nas klimat ociepli tak, że będziemy mogli jeździć rowerami Big Grin

niestety prawda Sad
To raczej żart. Z tym gadaniem o ociepleniu klimatu to gruba przesada i trochę się z tego nabijam. Tak naprawdę to przyczyny ocieplenia nie są jednoznacznie określone. Ja jeżdżę rowerem, bo to zdrowe i wygodne i tanie, ekologiczne też, ale nie dorabiam do tego aż takiej ideologii.

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
MindEx   15-11-2009, 20:01
#24
truskafka napisał(a):poczekajmy aż wejdą w życie te chore cenniki biletów komunikacji miejsciej zaproponowane przez naszego prezydenta a rowerzystów będzie przybywało w postępie geometrycznym

nie znam tych cenników, ale wiem, że MPK Lublin jest deficytowe, a bilety w Lublinie są jednymi z najtańszych w Polsce. Zatem - niech podwyżki wchodzą w życie! A jak jeszcze przybędzie dzięki temu rowerzystów - TYM LEPIEJ Big Grin
truskafka   15-11-2009, 20:03
#25
mindex napisał(a):
truskafka napisał(a):poczekajmy aż wejdą w życie te chore cenniki biletów komunikacji miejsciej zaproponowane przez naszego prezydenta a rowerzystów będzie przybywało w postępie geometrycznym

nie znam tych cenników, ale wiem, że MPK Lublin jest deficytowe, a bilety w Lublinie są jednymi z najtańszych w Polsce. Zatem - niech podwyżki wchodzą w życie! A jak jeszcze przybędzie dzięki temu rowerzystów - TYM LEPIEJ Big Grin

chyba nie wiesz co piszesz, ale żeby Cie uświadomić to proszę http://www.kurierlubelski.pl/module-dzi ... 79544.html

mam nadzieję że ten skok na nasza kasę jednak się nie uda ...

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
MindEx   15-11-2009, 20:08
#26
KermitOZ napisał(a):To raczej żart.

No ja na żartach znam się czasem marnie Smile

KermitOZ napisał(a):Z tym gadaniem o ociepleniu klimatu to gruba przesada i trochę się z tego nabijam. Tak naprawdę to przyczyny ocieplenia nie są jednoznacznie określone. Ja jeżdżę rowerem, bo to zdrowe i wygodne i tanie, ekologiczne też, ale nie dorabiam do tego aż takiej ideologii.

i masz rację, bo nie ma co przesadzać. ja też - jeżdżę rowerem, oszczędzam wodę, prąd i segreguję śmieci etc. bardziej dla siebie niż "dla Ziemi", ale jeśli może na tym skorzystać też ogół, to bardzo mi miło.

a właśnie. jeszcze odnośnie temperatur. w Polsce zimy są już coraz łagodniejsze. Fakt - są jeszcze okresy dużych mrozów, ale mamy też temperatury w granicach +3 - +5 st. C w grudniu, na Święta Bożego Narodzenia. A przy takiej temperaturze jeżdżą mieszkańcy wielu dużych miast w Europie zachodniej. Pamiętam swoje wizyty w Berlinie czy Kopenhadze, w zimie właśnie, przy temperaturach oscylujących wokół zera. Jeździło tam wtedy bardzo wiele osób. Np w Kopenhadze, 2 stycznia, parkingi rowerowe i ścieżki były pełne rowerów. Ja też byłem tam rowerem. Kiedy wróciłem do Polski, pogoda była taka sama, a rowerzystów - już jak na lekarstwo. Ale tu znów wchodzi w grę kwestia mentalności i przyzwyczajenia.

Gdybyśmy w Lublinie nie jeździli tylko wtedy, kiedy jest mróz czy śnieg, to i tak byłby już wielki sukces Wink
MindEx   15-11-2009, 20:15
#27
truskafka napisał(a):chyba nie wiesz co piszesz, ale żeby Cie uświadomić to proszę http://www.kurierlubelski.pl/module-dzi ... 79544.html

co piszę, wiem zawsze ;D

No fakt - podwyżka przemyślana słabo. A może w ogóle nie przemyślana. Ale to już tak... jak zwykle w Lublinie. Myślę, że bilety czasowe można wprowadzić, ale na krótsze przejazdy.

Powinny być bilety czasowe, ale i jednorazowe, do jazdy jednym autobusem na całej długości trasy. Poza tym powinny być bilety jednodniowe (dobowe), stosunkowo tanie, aby ich zakup był opłacalny już wtedy, kiedy w jeden dzień potrzebujesz przejechać kilkoma autobusami.

Myślę, że dobrze jest to rozwiązane w Stolicy: http://ztm.waw.pl/?c=110&l=1

W Lublinie jak zwykle NIE MYŚLĄ. Ale tutaj to już chyba normalne.

A co do MPK, to jazda z nimi IMO opłaca się bardzo rzadko, czyli tylko poza szczytem i tylko, kiedy masz połączenie jednym autobusem z punktu A do B. Jeśli nie masz takiego połączenia, to masz prze... Big Grin Bo nikt tutaj nie umiał nawet opracować systemu przesiadkowego, jak w innych miastach, gdzie mimo większych odległości i większego natężenia ruchu komunikacją miejską jeździ się szybko i wygodnie.
BlackBull   16-11-2009, 00:42
#28
Confusedhock:
raz już próbowali na czasówki zmienić,ale...
efekt jest namacalny :-P
próbowali podnieść cenę studenckich...
jak wyżej :-P
nudzą się i tyle!
a ważne sprawy leżą...
Jurek S   16-11-2009, 12:37
#29
Prowadzimy tutaj fajne rozważania :-D , ale spróbujmy zrobić sondę (może Grzegorz) wśród nas uzytkowników tego forum kto jeździ regularnie do szkoły, na zajęcia, do pracy rowerem. Teoretycznie powinno to być ok 75%, praktyka może okazać się inna. To jaki długi proces czeka tzw niedzielnych rowerzystów?

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
KermitOZ   16-11-2009, 18:33
#30
Dodałem ankietę na głównej, zapraszam do głosowania Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Strony (5):    1 2 3 4 5   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.