Strony (6):    1 2 3 4 5 6   
sobol   23-02-2017, 21:25
#11
Po tej Waszej reklamie, postanowiłem sobie obejrzeć te etrex-y garmina i 25 i 30x - cenowo różnica niewielka zobaczymy co się będzie lepiej macało Big Grin

Jak sobie ogarnę i kupię to oczywiście się pochwalę Tongue
Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2017, 21:26 przez sobol.
piotr73   23-02-2017, 21:48
#12
Rado zadał bardzo istotne pytanie !, Ja z kolego z pracy swego czasu mocno dyskutowaliśmy na temat czy telefon jest równie dobry w nawigowaniu co „prawdziwa nawigacja” , kupił sobie uchwyt rowerowy na smartfona mocowany do kierownicy i był zadowolony ,  twierdził że mu to wystarczy , a jak bateria mu się rozładuję to podłączy powerbank i będzie miał jeszcze lepszą nawigację od mojego eTrexa i ……. Położył powerbank pod telefon spioł kabelkiem i wszystko miało śmigać , ale okazało się że taka kombinacja przestała działać „coś „zakłócało pracę telefonu i nawigacja w telefonie nie chciała działać tak działo się z jego telefonem ……… próbował jakoś z tym walczyć , ale nie udało mu się żeby telefon pracował z podpiętym powerbankiem jako nawigacja ( telefon leżał bezpośrednio na powerbanku mieściło to się w futerale który kupił) , potem rowalił telefon , a następny który kupił nie mieścił się w pokrowcu i tematu już więcej nie podejmował …..
sobol   23-02-2017, 22:03
#13
(23-02-2017, 21:48)piotr73 napisał(a): Rado zadał bardzo istotne pytanie !, Ja z kolego z pracy swego czasu mocno dyskutowaliśmy na temat czy telefon jest równie dobry w nawigowaniu co „prawdziwa nawigacja” , kupił sobie uchwyt rowerowy na smartfona mocowany do kierownicy i był zadowolony ,  twierdził że mu to wystarczy , a jak bateria mu się rozładuję to podłączy powerbank i będzie miał jeszcze lepszą nawigację od mojego eTrexa i ……. Położył powerbank pod telefon spioł kabelkiem i wszystko miało śmigać , ale okazało się że taka kombinacja przestała działać „coś „zakłócało pracę telefonu i nawigacja w telefonie nie chciała działać tak działo się z jego telefonem ……… próbował jakoś z tym walczyć , ale nie udało mu się żeby telefon pracował z podpiętym powerbankiem jako nawigacja ( telefon leżał bezpośrednio na powerbanku mieściło to się w futerale który kupił) , potem rowalił telefon , a następny który kupił nie mieścił się w pokrowcu i tematu już więcej nie podejmował …..

Piotrze - używałem do tej pory telefonu jako gps-a, sony z5  z navi here maps - nie narzekałem na samą navi ale raczej na jej sposób używania - w lecie w słońcu tragedia - nic nie widać na telefonie - musiałem go chować na plecy i po jakiejś minucie w ciemnym dopiero było cokolwiek ledwo bo ledwo ale widać, zatrzymywanie się i sprawdzanie z telefonu z mapy też przerabiałem - wbrew pozorom duża strata czasu (na dłuższych trasach typu 200-300 km), próbowałem w futerale na rame ale to to samo w słońcu nie widać a w deszczowe dni się mazało jak szalone - i trochę żal telefony ze względu na błoto i kurz. I dlatego się lekko uparłem już na navi zewnętrzną.

co do ładowania - planuję używać uniwersalnych paluszków - także może i dlatego garmin, a dwa to i tak zawsze blister 4 szt jest w torbie pod siodłem - także może w końcu się przydadzą Tongue
Mariobiker   23-02-2017, 22:08
#14
(23-02-2017, 22:03)sobol napisał(a): planuję używać uniwersalnych paluszków - także może i dlatego garmin, a dwa to i tak zawsze blister 4 szt jest w torbie pod siodłem
Najprostsze rozwiązania są najlepsze Smile

"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
sobol   23-02-2017, 22:14
#15
(23-02-2017, 22:08)Mariobiker napisał(a): Najprostsze rozwiązania są najlepsze Smile

No Mariusz - sam tak mówiłeś - bo to już konsultacje społeczne były - wtedy pierwszy etap Big Grin
MarekK   23-02-2017, 22:22
#16
Te Garminy można kupić używane w dobrych cenach, tylko że są różne modele i nie wiadomo który wziąć pod uwagę.
A wracając do telefonu to ja zawsze go używam i z braku nawigacji muszę dawać radę.
Nad nawigacją też myślę od pewnego czasu.
Rado   23-02-2017, 22:23
#17
(23-02-2017, 22:03)sobol napisał(a): planuję używać uniwersalnych paluszków
Nie polecam zwykłych baterii, najlepiej akumulatorki, moje Eneloopy wytrzymały na Kórnickim Maratonie 25 h.

[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
MarekK   23-02-2017, 22:27
#18
(23-02-2017, 22:23)Rado napisał(a): Nie polecam zwykłych baterii, najlepiej akumulatorki, moje Eneloopy wytrzymały na Kórnickim Maratonie 25 h.

Jaką mają pojemność?
Rado   23-02-2017, 22:36
#19
Mam białe (2000 mAh) a czarne mają 2550 mAh.

[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
piotr73   23-02-2017, 23:10
#20
(23-02-2017, 22:22)MarekK napisał(a): Te Garminy można kupić używane w dobrych cenach, tylko że są różne modele i nie wiadomo który wziąć pod uwagę.
A wracając do telefonu to ja zawsze go używam i z braku nawigacji muszę dawać radę.
Nad nawigacją też myślę od pewnego czasu.

Z tych nowszych urządzeń Garmina już nieprodukowanych a przez to trochę tańszych na rynku wtórnym najtańsza pełnowartościowa nawigacja to Garmin Dakota 10 i równoważna pod względem wyposażenia Garmin eTrex20, troche droższe i bardziej wypasione są modele Dakota 20 i etrex30 , natomiast unikać szerokim łukiem trzeba Garmina eTrex10 , bo nie jest to żadna nawigacja, ten model nie posiada mapy .
Strony (6):    1 2 3 4 5 6   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.