Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Stroje Forumowe (propozycja)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Trochę niefortunnie został zatytułowany ten wątek: Stroje forumowe. Tak naprawdę są to stroje Stowarzyszenia "Rowerowy Lublin".
Statut Stowarzyszenia par 7:

Stowarzyszenie może używać pieczęci, godła, flagi, barw, legitymacji, odznak i znaczków organizacyjnych, których wzory i sposoby prezentacji ustala Zarząd.

a więc wszystko co wyróżnia Stowarzyszenie określa Zarząd. Oczywiście Walne Zebranie jest władne zmienić te ustalenia czy zaproponować nowe. Powiem tak, być może widziałbym inne kolory czy inny wzór, ale dla mnie wartością nadrzędną jest marka i rozpoznawalność jaką sobie wyrobiliśmy w ciągu tych 5 lat także poprzez określone barwy.
Trudno też dyskutować (chociaż zawsze można) o strojach forumowych kiedy forum jest narzędziem realizacji celów Stowarzyszenia zawartych w Statucie.:

§ 9.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
(...)
11) Prowadzenie witryny internetowej: www.RowerowyLublin.org, będącej głównym medium stowarzyszenia i niestowarzyszonych rowerzystów

I dodam, że ja jako Skarbnik Stowarzyszenia zawsze jestem otwarty na nowych członków :-P
Sposób ich przyjmowania też określa Statut.
Jurek S napisał(a):Trochę niefortunnie został zatytułowany ten wątek: Stroje forumowe. Tak naprawdę są to stroje Stowarzyszenia "Rowerowy Lublin"
Masz rację Jurku mój błąd :oops:
Jurek S napisał(a):Powiem tak, być może widziałbym inne kolory czy inny wzór, ale dla mnie wartością nadrzędną jest marka i rozpoznawalność jaką sobie wyrobiliśmy w ciągu tych 5 lat także poprzez określone barwy.

Jednego Jurku nie rozumiem a może rozumiem a nie pojmuję ;-) Wasze (jako Zarządu) podejście do kwesti "drugoplanowego" LOGO ... tylko kolor-barwy, barwy-kolor i tak w kółko. We wszystkich znanych mi działanościach czy to gospodarczych czy też społecznych etc to własnie LOGO jest na pierwszym planie i jako znak rozpoznawczy, kolor jest zawsze sprawą drugorzędną. No ale tak jak sam nadmieniłeś jest STATUT, ktoś go stworzył żeby się go trzymać i juz nie spieram się. Stroje mi się podobają - kolor też, a chciałem jedynie troche urozmaicenia wprowadzić ale to kupię sobię CZARNĄ koszulke CCC bo są i takowe pewnie ku zdziwieniu co poniektórych forumowiczów.

Pzdr i juz nie mieszam w temacie bo i tak nic to nie da. AMEN :-D
Giggy napisał(a):We wszystkich znanych mi działanościach czy to gospodarczych czy też społecznych etc to własnie LOGO jest na pierwszym planie i jako znak rozpoznawczy, kolor jest zawsze sprawą drugorzędną.
No nie do końca, sporo marek by się znalazło, które trzymają się tych samych kolorów od początku. To ważny element identyfikacji wizualnej danej marki i nie można go odrywać od logo. RL jest pomarańczowy nie przez przypadek i tak już zostanie Smile Nasza niewdzięczna rola jako Zarządu, żeby robić konsekwentnie swoje i zbierać za to dużo dobrych słów, ale także sporo batów, bo jakby nie patrzeć zawsze ktoś będzie niezadowolony ;D
KermitOZ napisał(a):... zbierać za to dużo dobrych słów, ale także sporo batów, bo jakby nie patrzeć zawsze ktoś będzie niezadowolony ;D

trudno, co zrobić ;-) jak powiadał klasyk ;-) ok, ruszamy w temacie z tradycyjnymi strojami a "kolory idą na półkę" ... może kiedyś powrócą ze zdwojona siłą :mrgreen:
Gender na forum się szerzy, mężczyźni gadają jak baby o kolorach, a wcale się na tym nie znają :-P
mraugorzata napisał(a):Gender na forum się szerzy, mężczyźni gadają jak baby o kolorach, a wcale się na tym nie znają :-P
Jeszcze tylko Małgosia zacznie się udzielać w dziele "Kącik majsterkowicza" i będziemy mieli na głowie "prawdziwych polaków" Wink
Dobrze, że Jurek wrzucił treści, których wiele osób, nawet stowarzyszonych nie czyta Tongue. Jakoś w czasie pracy nie zawsze mogę wziąć udział w dyskusji i omijają mnie takie hit - wątki ;-)
Moim zdaniem koszulki powinny być jednolite i w kolorze, który się utrwalił w narodzie. Sam nie jestem zwolennikiem koloru zbliżonego do koloru włosów Prezesa :mrgreen:, ale nie będę szarpał się z tradycją ;-). Uważam, że w strojach klubowych powinniśmy wyglądać jak wojsko ;-). Może się to komuś nie podobać, ale cóż... wszystkim nikt nie dogodzi.
Natomiast co się tyczy innych rodzajów odzieży, to bym się nie upierał. Mieliśmy nawet T-shirty w negatywie (czarne + logo). Można o tym dyskutować, ale to nie znaczy, że każdy może sobie na własną rękę coś takiego robić.
mariox napisał(a):Mieliśmy nawet T-shirty w negatywie (czarne + logo).
Ano były i jak będzie taka wola to znowu mogą być. Wiadomo, że odzież codzienna to nie strój kolarski i zazwyczaj jest bardziej stonowana, stąd takie t-shirty, żeby można je było na co dzień nosić Smile W przypadku strojów rowerowych jest wręcz przeciwnie - im bardziej dają po oczach tym lepiej i bezpieczniej. A za grupą Sky, która chyba jako pierwsza zrobiła sobie czarne stroje, które tak wyróżniały się z peletonu poszły niestety kolejne (Movistar, Omega, Belkin, w Polsce Activ-Jet) i robi się teraz kondukt załobny zamiast tradycyjnego kolorowego peletonu. Ja takiej tendencji mówię stanowcze "nie", ale to już abstrahując od tematu naszych strojów Smile
mariox napisał(a):ale cóż... wszystkim nikt nie dogodzi.

hehehe święte słowa, tak naprawdę to nie wiem jak Wam się udało konsensus ustalić na Zarządzie ;-) pewnie "się działo" ;-)
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9