pecet86   28-06-2016, 18:44
#1
Serdecznie zapraszamy w czwartek, 30 czerwca, godz. 12.00, do BIBLIO przy ul. Szaserów na inaugurację pierwszej społecznej wypożyczalni rowerów transportowych w Lublinie.
 
[Obrazek: 005.jpg]
 
Wypożyczalnia jest wspólną inicjatywą Porozumienia Rowerowego - Towarzystwa dla Natury i Człowieka oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
Ogólnodostępny dla mieszkańców rower transportowy jest świetną alternatywą do przewożenia średniej wielkości ładunków po mieście bez konieczności korzystania z auta. Jest on również przyjemną formą rodzinnego spędzania wolnego czasu.

 
Pomysł wypożyczalni cargo bike powstał kilka lat temu w gronie organizacji rowerowych, jednak dopiero w 2016 udało się zdobyć środki finansowe na zakup profesjonalnego roweru - holenderskiego cargo marki Babboe Big. Wypożyczalnia startuje na razie z jednym środkiem transportu, ale planujemy jej rozwój o kolejne pojazdy.
 
Rower w części sfinansowany został ze środków pozyskanych z jednego procenta.
Rower cargo, zwany też roboczo "Biblio bike" pozwala na przewożenie towarów lub np. dzieci w skrzyni ładunkowej z przodu roweru. Dopuszczalna masa ładunku wynosi 100 kg. Dla dzieci przeznaczone są specjalne ławeczki (4 miejsca) z pasami punktowymi, można też w rowerze zamontować własny fotelik (na bagażniku).
 
Jak działa wypożyczalnia?
Rower jest udostępniany wszystkim czytelnikom i czytelniczkom MBP nieodpłatnie w ściśle wyznaczonym czasie, w BIBLIO przy ul. Szaserów. Proces wypożyczania wygląda następująco: Należy wypełnić na stronie cargo.lublinrowerem.pl formularz kontaktowy z rezerwacją, podać datę i czas wypożyczenia (nie może przekraczać 24 godz.) oraz opis trasy.
 
Po otrzymaniu maila zwrotnego z informacją o dokonaniu rezerwacji wystarczy zgłosić się do BIBLIO, gdzie po okazaniu dokumentu tożsamości oraz karty bibliotecznej i podpisaniu protokołu wypożyczenia, będzie można odebrać rower.
Szczegółowe warunki wypożyczenia zostały sprecyzowane w regulaminie, który – wraz z protokołem – jest dostępny na stronie cargo.lublinrowerem.pl
 
To kolejna społeczna oferta zachęcająca lublinian do przemieszczania się po mieście rowerem. W 2014 roku miasto uruchomiło system wypożyczalni Lubelski Rower Miejski. Z systemu korzysta już ponad 58 tysięcy mieszkańców.
kropiak   30-06-2016, 13:06
#2
Super serwis! Akurat wczoraj się przeprowadzałem i nosiłem pudelka cały dzień jakieś 300m. Takim rowerem było by na pewno lżej i szybciej! Mógłbym być pierwszym klientem gdybym wiedział o tym wcześniej :p
magdagold   06-07-2016, 22:47
#3
Fajna atrakcja, w Krakowie też są?
pecet86   07-07-2016, 10:33
#4
(06-07-2016, 22:47)magdagold napisał(a): Fajna atrakcja, w Krakowie też są?

Z tego co wiem w Krakowie złożyli projekt do Budżetu Obywatelskiego odnośnie wypożyczalni
pecet86   28-02-2017, 16:31
#5
Bezpłatna wypożyczalnia roweru transportowego w Lublinie znów jest czynna

Od poniedziałku, (27 lutego) można znów korzystać ze społecznej wypożyczalni roweru transportowego w Lublinie, w BIBLIO przy ul. Szaserów 13.

Ogólnodostępny dla mieszkańców rower transportowy jest świetną alternatywą do przewożenia średniej wielkości ładunków bez konieczności korzystania z auta. Jest on również przyjemną formą rodzinnego spędzania wolnego czasu.
Pomysł powstał kilka lat temu w gronie organizacji rowerowych, jednak dopiero w 2016 udało się zdobyć środki finansowe na zakup profesjonalnego roweru - holenderskiego cargo marki Babboe Big. Wypożyczalnia posiada na razie jedno cargo, ale planujemy jej rozwój o kolejne pojazdy. Rower cargo można wypożyczać od lipca zeszłego roku (z przerwą zimową), w poprzednim sezonie cieszył się dużym zainteresowaniem, służył też w wielu wydarzeniach plenerowych (np. Tydzień Mobilności).


Rower cargo, zwany też roboczo "Biblio bike" pozwala na przewożenie towarów lub np. dzieci w skrzyni ładunkowej z przodu roweru. Dopuszczalna masa ładunku wynosi 100 kg. Dla dzieci przeznaczone są specjalne ławeczki (4 miejsca) z pasami punktowymi, można też w rowerze zamontować własny fotelik (na bagażniku).
Andrew76   30-06-2017, 15:46
#6
Wow! Pomysł brzmi naprawdę nieźle, jestem pewien, że wiele osób z tego będzie korzystało, bo przyznaję, że nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką inicjatywą Smile A co, jeśli rower ulegnie uszkodzeniu (po prostu, nie z winy użytkownika)? Czy można go naprawiać na własną rękę (np. zestawem narzędzi Reklama usunięta przez moderatora Noorbi)? Czy raczej oddać w takim stanie, w jakim nie umożliwia on dalszej jazdy?
Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2017, 15:58 przez Noorbi.
pecet86   06-07-2017, 16:03
#7
(30-06-2017, 15:46)Andrew76 napisał(a): Wow! Pomysł brzmi naprawdę nieźle, jestem pewien, że wiele osób z tego będzie korzystało, bo przyznaję, że nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką inicjatywą Smile A co, jeśli rower ulegnie uszkodzeniu (po prostu, nie z winy użytkownika)? Czy można go naprawiać na własną rękę (np. zestawem narzędzi Reklama usunięta przez moderatora Noorbi)? Czy raczej oddać w takim stanie, w jakim nie umożliwia on dalszej jazdy?

tu jest regulamin: http://cargo.lublinrowerem.pl/?name=regulamin
Jak czegoś niema to wyjaśnię.
minimalista   31-10-2017, 11:59
#8
Czy ktoś korzystał z tej wypożyczalni i może opisać swoje 'wrażenia' ?
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.