Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Polskie "Elity"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Taka refleksja po dzisiejszej ustawce. Warunki były naprawdę dobre (jeździliśmy już w tym roku w gorszych np.: Gardzienice). Było mi niezmiernie miło że zebrała się naprawdę sympatyczna grupa, dla której spędzenie tych 3 godzin i zajrzenie w miejsca związane z dzisiejszym świętem nie sprawiło problemu. Szacunek dla ludzi ze Świdnika, którym się chciało przyjechać do Lublina i pojechać z nami.
Niestety na dzisiejszym spotkaniu nie zobaczyłem nikogo z osób, które mienią się "Elitami" lub aspirują do grona "Elity". Potraficie pojechać na np.:"mamrota" (i nie ma tu na myśli pierwszego"mamrota", który był pomyślany jako jednodniowa wycieczka długodystansowa) i bawi was np.:"Czekolada w Nałęczowie". Zjeść, nachlać się, pobawić się w niewybredne gierki słowne. Jesteście "Pokoleniem Bylejakości", a mienicie się "Elitami". Zastanawiam się jak będzie wyglądała Polska gdy te "Elity" zaczną o niej stanowić. Mam nadziej że "czujecie się dobrze" ze swoją degrengoladą moralną, tumiwisizmem.
Odezwą się zaraz Ci, którzy "byli z dziećmi", u chorej Babci, itp. Tu nie chodzi żebyście się tłumaczyli, tylko zastanowili się jakimi jesteście Polakami że świadectwo za Was dają "kostką brukową na ulicach" kolesie o zamaskowanych twarzach.
Wstyd i HAŃBA dla tych co nie poszli zamanifestować i dla tych co manifestowali niegodnie.

radzik

no to teraz się zacznie ;-)
Bezpieka, nie masz prawa NIKOGO oceniać ani nikomu mówić jak ma żyć. Każdy ma prawo do stanowienia o sobie i o swoim życiu, wedle swojego uznania, więc proszę, zamilcz i dać żyć ludziom tak jak chcą, a swoje małostkowe uwagi zachowaj dla siebie.

EDIT:
Z jednej strony mówisz o patriotyzmie, a z drugiej plujesz na obywateli tego kraju, także Polaków, odmawiając im prawa do wyboru swojej postawy, która jeśli tylko nie zgadza się z Twoją jest postrzegana przez Ciebie od razu jako gorsza. To jest dopiero wstyd!
Bezpieka, a to jest jakiś jeden obowiązujący słuszny i poprawny sposób obchodzenia takich świąt?

maYkel

Kto nie pojechał na ustawkę ten nie jest patriotą! :mrgreen:
mamut77 napisał(a):Bezpieka, a to jest jakiś jeden obowiązujący słuszny i poprawny sposób obchodzenia takich świąt?
Nie, nie ma. I zrobisz z tym co zechcesz. Twoje sumienie!!
KermitOZ napisał(a):a swoje małostkowe uwagi zachowaj dla siebie
Grzesiu kłania się definicja małostkowości!! Ale Ty masz ogólnie problemy z definicjami prostych pojęć.
KermitOZ napisał(a):Z jednej strony mówisz o patriotyzmie, a z drugiej plujesz na obywateli tego kraju,
Pokaż gdzie oplułem Polaków? Wyraziłem dosadna opinie o "Elicie", nie o Polakach. Polacy byli dzisiaj na paradach, marszach, rajdach i ogólnie uczcili w godny sposób pamięć tych, którzy dali nam Niepodległość. Wiem ty jesteś "europejczykiem" i masz w dalekim....... Polskę i święto pt. "Rocznica Odzyskania Niepodległości". Więc zamilcz "Europejczyku" bo to nie twoja bajka, nie twój film i sprawy tego miejsca, w którym urodziłeś się i odebrałeś edukacje za pieniądze obywateli cię nie obchodzą.
Wiesz dlaczego USA stoją tak jak stoją. Bo tam zawsze jest aktualne hasło: "nie pytaj co kraj zrobi dla ciebie , pytaj co możesz zrobić dla kraju".
bezpieka napisał(a):Pokaż gdzie oplułem Polaków? Wyraziłem dosadna opinie o "Elicie", nie o Polakach. Polacy byli dzisiaj na paradach, marszach, rajdach i ogólnie uczcili w godny sposób pamięć tych, którzy dali nam Niepodległość.
No widzisz, sam sobie odpowiadasz.
bezpieka napisał(a):Wiem ty jesteś "europejczykiem" i masz w dalekim....... Polskę i święto pt. "Rocznica Odzyskania Niepodległości".
Możesz sobie myśleć co chcesz, i właśnie to mam w głębokim poważaniu.

bezpieka napisał(a):Tu nie chodzi żebyście się tłumaczyli, tylko zastanowili się jakimi jesteście Polakami że świadectwo za Was dają "kostką brukową na ulicach" kolesie o zamaskowanych twarzach.
To, co pokazujesz w tym wątku niewiele się od tego różni.
bezpieka napisał(a):Niestety na dzisiejszym spotkaniu nie zobaczyłem nikogo z osób, które mienią się "Elitami" lub aspirują do grona "Elity". Potraficie pojechać na "mamrota" (i nie ma tu na myśli pierwszego"mamrota", który był pomyślany jako jednodniowa wycieczka długodystansowa) i bawi was "Czekolada w Nałęczowie". Zjeść, nachlać się, pobawić się w niewybredne gierki słowne. Jesteście "Pokoleniem Bylejakości", a mienicie się "Elitami". Zastanawiam się jak będzie wyglądała Polska gdy te "Elity" zaczną o niej stanowić. Mam nadziej że "czujecie się dobrze" ze swoją degrengoladą moralną, tumiwisizmem.
Odpowiem Ci w imieniu innych, którzy podobnie jak ja są zniesmaczeni Twoim postem. Nie masz żadnego prawa mówić kto, co i kiedy ma robić. Nie zamierzam Ci się tłumaczyć ale wiedz, że nie wszyscy są takimi szczęśliwcami jak Ty i mają dzisiaj wolne. Jeśli nawet postanowili spędzić dzisiejszy dzień inaczej niż na rowerze to ich wybór i nic ci do tego. Także tego hamuj koleś piętą.
KermitOZ napisał(a):Z jednej strony mówisz o patriotyzmie, a z drugiej plujesz na obywateli tego kraju, także Polaków, odmawiając im prawa do wyboru swojej postawy, która jeśli tylko nie zgadza się z Twoją jest postrzegana przez Ciebie od razu jako gorsza. To jest dopiero wstyd!
Dobrze powiedziane.
bezpieka napisał(a):Niestety na dzisiejszym spotkaniu nie zobaczyłem nikogo z osób, które mienią się "Elitami" lub aspirują do grona "Elity"

Dlaczego Rafale "Elitą" nazywasz zsiniałe twarze z przekrwionymi oczami, dławiącymi się gorącą czekoladą i "mamroczącymi" coś nad klawiaturą :?:
Przecież to nasze koleżanki i nasi koledzy, przyjaciele :!:
Trzeba im pomóc a nie krytykować.
Wiem coś o tym bo w ramach pomocy aktywnie przyczyniłem się do zmniejszenia ilości "zgubnego napoju" na głowę :-P
Nie opuszczę ich i nadal będę im pomagał :mrgreen:
P.S.
W piciu czekolady również :-D
maYkel napisał(a):Kto nie pojechał na ustawkę ten nie jest patriotą!
Chłopie sztuka czytania ze zrozumieniem jest trudna.
mariobiker napisał(a):nie wszyscy są takimi szczęśliwcami jak Ty i mają dzisiaj wolne.
Mariusz podobnie jak kolego przeczytaj ze zrozumieniem. Byłeś w pracy. OK. Ty akurat musisz pracować, żeby inni mogli świętować w spokoju. I nie oceniam tu Ciebie. Dlatego dziwi mnie Twoje oburzenie, bo gdy świętować będą godnie i z pozytywnym zaangażowaniem to Ty będziesz miął mniej pracy.
Stron: 1 2 3 4