Strony (4): 1 2 3 4   
Wojtek Z.   13-12-2009, 12:18
#1
Chciałem się dowiedzieć gdzie można kupić dobrą kominiarkę lub maskę?
Z polaru czy neopranu która jest lepsza?
mariox   13-12-2009, 12:37
#2
W starej części Galerii Olimp, dokładnie Olimp II na antresoli. Jest tam sklep ze sprzętem i odzieżą sportową. Tam mają na pewno kominiarki (przynajmniej mieli jakieś 2 miesiące temu. Pójdź i zapytaj, bo na wierzchu mogą nie mieć. Dla mnie wynosili z zaplecza, gdyż, że ich zacytuję "to nie sezon".

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
truskafka   13-12-2009, 14:10
#3
ooo to dobre pytanie, tez się zastanawiam nad kupnem tylko nie wiem co wybrać, czapkę czy kominiarkę ... skorzystam raczej z allegro bo jak się przeszłam po sklepach w lbn to albo ceny z kosmosu albo nie mają nic co by mi odpowiadało
http://www.allegro.pl/item848741910_kom ... rar_l.html
http://www.allegro.pl/item840225352_cza ... ratis.html

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
marecky   13-12-2009, 15:22
#4
truskafka napisał(a):nie wiem co wybrać, czapkę czy kominiarkę ...
ja osobiście mam to i to
czapkę to nawet taką samą jak w Twoim linku, truskafka

różnica jest taka, że w kominiarce od razu załatwia się problem osłonięcia szyi
do czapki trzeba coś jeszcze na szyję zakładać
marcin0604   13-12-2009, 15:52
#5
Ja maskę odradzam. Nie wiem co o tym sądzą inni forumowicze ale uważam, że maska jest do bani bo:
- po krótkim czasie od rozpoczęcia jazdy w masce pomiędzy nią a twarzą wszystko jest zaparowane (intensywne oddychanie) i jeśli jest mróz to zdjęcie/zsunięcie jej grozi zsieknięciem twarzy (tak sobie myślę, ze to żadna frajda. Kilka lat temu używałem maski polarowej firmy invicta- niby miała kilka rzędów małych dziurek na usta a'la Hannibal Lecter i na nos ale to byl pic na wodę). Trzeba więc kontynuowac jazdę w masce, która jest po prostu mokra od wewnątrz- zero komfortu.
Kominiarka za pewne jest tu dużo lepszym z dwojga rozwiązaniem.
mariox   13-12-2009, 17:34
#6
Ta kominiarka a'la Spiderman z drugiego linka allegro jest super :-D

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
kali   13-12-2009, 18:37
#7
kominiarki dla motocyklistów są prawie pozbawione wyżej wymienionych wad i nieporównywalnie tańsze od rowerowych.Kominiarka czy maska ? Zdecydowanie kominiarka ponieważ zasłania mózgownicę.

Miłość jest dla hipisów, nienawiść jest dla panków!!!
truskafka   13-12-2009, 19:35
#8
w takim razie zamówię kominiarkę, to osłonięcie szyi dużo daje, a ja nie lubię szalików i jak wieje tez nie lubię, kominiara będzie jak znalazł

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Jurek S   13-12-2009, 20:21
#9
Ja myślę, że Wy o tym wszystkim piszecie, żeby jeździć na rowerach. Bo jakoś dawno was nie widziałem. :mrgreen:

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
truskafka   13-12-2009, 20:38
#10
właśnie dlatego o tym piszę :mrgreen: , bo zwykła czapka po 1) jest niewygodna i nie sprawdza się podczas jazdy po 2) pod kask się nie nadaje , no i już nie mogę patrzeć na rower jak wisi na ścianie bezczynnie
gacie już zakupiłam i czekam na paczkę, jeszcze tylko coś pod nie ... i pewnie się na śledziu pojawię a może nawet wcześniej się wytoczę Tongue

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Strony (4): 1 2 3 4   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.