Strony (10):    1 2 3 4 5 ... 10   
kowalik.krzysztof   26-05-2010, 16:03
#21
Koło LKJ na zakręcie jest zarośnięte tylko z jednej strony na szerokość 1,20.
pismo do WGK
zdjęcia na końcu
Akcja jest robiona na spontana. Wątpię by UM miał jakieś narzędzia, skoro wszystko za nich robią zewnętrzne firmy. Dzwoniłem do każdej z 3 firmy (MPO, Hortus, MPZ) żadna nie była skora do użyczenia narzędzi.
Zamiatanie i przycinanie gałęzi polecam podziwiać na odcinku, którego dotyczy podlinkowane pismo. Ponoć było tam zamiecione i drzewa przycięte. Jeżdżę tędy codziennie i albo nic się nie zmieniło, albo jest jeszcze gorzej. Jeśli nie wierzycie wydrukujcie zdjęcia z pisma i się tamtędy przejedźcie.

Zobaczymy jakie będą efekty tej akcji...
zaworek   26-05-2010, 18:55
#22
w zimie robiłem akcję odśnieżanie parkingu i siebie na ulicy, bo slużby miejsckie zapomnialy o mojej ulicy. z parkingu korzystają 4 bloki (8 klatek) w sumie kilkanaście samochodów. na akcji sprzątania bylem tylko ja i jeszcze jeden pan (okolo 60 lat) a wszyscy młodzi byli nieobecni.
Myślę że czasy czynów społecznych już minęły i każdy ogląda sie na innych i nie chce samemu nic robić.

[Obrazek: stats.jpg] 
qavtan   26-05-2010, 21:08
#23
Od każdego z nas zależy jak nagłośnimy tę akcję (ilu wśród nas blogerów, ilu ma profile na portalach społecznościowych, ilu aparaty, by zrobić zdjęcia i je w sieci umieścić, jakie media zawiadomicie).

Na forum powstała inicjatywa by słać e-maile do Urzędu i daje jakiś efekt?

Tutaj może być konkretny efekt i informacja dla urzędników - asfalt jest lepszy.
darist   26-05-2010, 21:59
#24
A ja nadal chciałbym poznać "anonimowego" organizatora bo przecież nawet przy spontanicznej akcji takowy musi gdzieś być.
Skoro komuś bardzo zależy na wielkim nagłośnieniu akcji to niech się ujawni.
Czy może na miesiąc przed wyborami samorządowymi dowiemy się dopiero jak to kandydat na radnego zorganizował wielką akcję społeczną :-D
Jeśli coś organizuje Stowarzyszenie to wiadomo kto, co i jak.
I przyjmują na siebie zarówno sukces jak i wszelkie krytyki.
A tutaj organizuje "Ktoś"
Jurku, ja nie tylko pamiętam, ale jako uczeń (SP36) budowałem Zalew w czynie społecznym (cholerka...) :-D
Pamiętam też "Ekran z Bratkiem" i słynną akcję "Niewidzialna Ręka"
Może tutaj kryje się organizator niniejszej akcji społecznej :mrgreen:
Bo przecież organizacja to nie tylko narzędzia.
No chyba, że nie chodzi o sprzątnięcie ścieżki ale zgarnięcie śmieci na bok :-D
Lud domaga się ujawnienia organizatora i osoby odpowiedzialnej.
Bo jeśli to nie przyszły kandydat na radnego to może jakaś tajna akcja Ratusza :-D

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Aleksander W   26-05-2010, 22:27
#25
Organizatorami są Porozumienie Rowerowe i Stowarzyszenie "Forum Rozwoju Lublina".
W mediach też będzie o akcji.

Ogólnie życzę więcej wiary w ludzi, bo ta podejrzliwość i szukanie wszędzie ukrytego niecnego celu, zwłaszcza politycznego, staje się powoli polską chorobą narodową.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
darist   26-05-2010, 22:36
#26
Aleksander W napisał(a):Ogólnie życzę więcej wiary w ludzi, bo ta podejrzliwość i szukanie wszędzie ukrytego niecnego celu, zwłaszcza politycznego, staje się powoli polską chorobą narodową.

Jestem człowiekiem wielkiej wiary tylko dlaczego dopiero po tylu postach (między innymi moich) dowiadujemy się kto jest organizatorem?
Wstydzicie się tej akcji i podrzucacie ją jak kukułcze jajko?
Nie można od razu napisać kto, co i jak?
A pierwszy raz argument polityczny (czyt. wybory samorządowe) padł w postach popierających akcję.
Natomiast rzucenie na forum takiego hasła okrytego cieniem tajemnicy zawsze będzie rodziło różnego rodzaju domysły o czym świadczy nie tylko moja reakcja.
Tym bardziej, że użyte argumenty bardzo mijają się z prawdą o czym wiedzą wszyscy, nawet czasami korzystający ze ścieżki rowerowej.

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
darist   26-05-2010, 22:52
#27
Aleksander W napisał(a):rganizatorami są Porozumienie Rowerowe i Stowarzyszenie "Forum Rozwoju Lublina".

Trochę naruszam regulamin forum ale chciałbgym aby to był osobny wątek.
Odwiedziłem właśnie stronę Stowarzyszenia "Forum Rozwoju Lublina"
Coś tam cieniutko bo o akcji nic nie ma ani w "Aktualnościach", ani w "Inicjatywach"...
Może "Biuletyn"... też cicho...
A przecież zostało już tylko kilka dni...
Aleksander W napisał(a):W mediach też będzie o akcji.

Cóż za ambitny cel...
Kiedy??? Już prawie czwartek 27 maja...
No to może jeszcze sprawdzę czy wspomniane Forum coś pisze na ten temat na swoim forum.
Oto wynik poszukiwań:
http://www.frl.org.pl/component/option, ... Itemid,42/
Faktycznie akcja niesamowicie nagłośniona medialnie :mrgreen:
Po co się wysilać... RowerowyLublin dostępny dla wszystkich
Drogi Aleksandrze, odpuściłem sobie szukanie informacji na innych stronach.
Aleksander W napisał(a):Ogólnie życzę więcej wiary w ludzi

Przekonaj więc ludzi małej wiary bo to zaczyna wyglądać coraz bardziej podejrzanie niż sama akcja :-D
Podaj chociaż link na stronie Stowarzyszenia "Forum Rozwoju Lublina" abyśmy wiedzieli czy zabrać ze sobą łopatę czy może taczkę :mrgreen:

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Aleksander W   26-05-2010, 23:18
#28
Przykro mi, ale nie mam czasu i chęci na pisanie monologów i spory, szczególnie po ubiegłorocznym doświadczeniu. Ważniejsze są konkretne sprawy rowerowe do zrobienia, niż udowadnianie czegokolwiek osobom o postawie roszczeniowo-oskarżycielskiej.

Możesz przyjść w sobotę albo i nie, droga wolna. A o resztę się naprawdę nie martw, poradzimy sobie.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
darist   26-05-2010, 23:24
#29
No i w ten oto sposób poznaliśmy szczegóły Wielkiej Akcji
Najlepiej obrazić się niż udzielić informacji, której nigdzie nie ma.
A może tak mniej Organizacji (tych zarejestrowanych) a więcej organizacji (w tym co robimy)

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Aleksander W   26-05-2010, 23:38
#30
darist napisał(a):Najlepiej obrazić się niż udzielić informacji, której nigdzie nie ma.

A czego jeszcze nie wiesz? Jeśli tego czy trzeba mieć własny sprzęt to mówię że trzeba. Cateringu też nie będzie.

Cytat:A może tak mniej Organizacji (tych zarejestrowanych) a więcej organizacji (w tym co robimy)

Jak na razie to najwięcej jest gadania (negatywnego) i nie zmuszaj mnie żebym wzorem PO-PiSu wytykał kogokolwiek palcami.
Ja i trochę innych osób w sobotę tak czy inaczej będziemy czyścić tą drogę rowerową, i nie będę do tego potrzebował stojącej nad głową Komisji Rewizyjnej z jakiejkolwiek Organizacji.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Strony (10):    1 2 3 4 5 ... 10   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.