Strony (5):    1 2 3 4 5   
BADEVIL   09-03-2011, 10:29
#31
W mordę i nożem a nie ma innego terminu (nie w lipcu)?

Ja odpadam w tym terminie nie mam możliwości załatwienia urlopu no chyba żebym się jakoś cudownie rozchorował Cry
BADEVIL   20-03-2011, 11:14
#32
Udało się załatwić urlop wchodzę w ten wyjazd :->
pik   21-03-2011, 21:10
#33
[quote="haladinho"]przeglądałem informacje turystyczne o Sibiu i znalazłem zajawkę takiego "jarmarku"
http://www.sibiu.ro/turism2/ro/detaliu_ ... iment=4554
z www.translate.google.pl można te krzaczki rozszyfrować

Ale można też nacisnąć guziczek i pojawia się powszechnie zrozumiała wersja angielska. Chcecie tam dołączyć jako zawodnicy czy kibice ;-) Na razie z Polski jest team TC Chrobry Felt z Głogowa.
Jak sobie wyobrażacie udział (w jakiejkolwiek formie) w wyścigu szosowym i trasy terenowe?

Pik
haladinho   22-03-2011, 00:56
#34
...
XTCuser   25-03-2011, 23:07
#35
Jadę.

[Obrazek: u6148y2012v4.gif]
haladinho   26-03-2011, 09:33
#36
...
elhm   26-03-2011, 11:48
#37
Przed wyjazdem każdy powinien sobie wykupić ubezpieczenie, przede wszystkim NW i od kosztów leczenia. Można też ubezpieczyć bagaż, rower itp. Ale wg mnie najważniejsze to koszty leczenia. Znajomy ostatnio złamał palec w Austrii i za założenie gipsu zapłacił 500 euro.. Dobrze jest też zapytać ubezpieczyciela, jak jest realizowane takie świadczenie jeśli chodzi o płatność, bo może być bezgotówkowo, a może być też tak, że trzeba na miejscu zapłacić, a potem otrzymuje się zwrot po przyjeździe do kraju.
Oczywiście najlepiej, żebyśmy takich potrzeb nie mieli, ale na pewno warto się ubezpieczyć.
Karola   26-03-2011, 12:44
#38
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne to pamiętajmy, że Rumunia należy do UE (bardzo sie tym szczycą i wszędzie jest mnóstwo flag UE) i teoretycznie wystarczy Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawana bezpłatnie przez NFZ.
Ja taką kartę miałam ale na szczęscie nie musiała z niej korzystać więc nie wiem jak wygląda w praktyce takie posługiwanie się nią w przypadku leczenia.

Demokracja to ustrój w którym każdy może powiedzieć co myśli nawet jeśli nie myśli.
bartek   26-03-2011, 13:37
#39
Karola napisał(a):teoretycznie wystarczy Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawana bezpłatnie przez NFZ
Z tego co się orientuję, to taka karta zapewnia ci leczenie na takim samym "poziomie", jak są traktowani obywatele kraju, do którego jedziesz. Więc jeśli ubezpieczony Rumun za wizytę u lekarza w swoim kraju płaci np. jakąś zryczałtowaną opłatę, to Polak w Rumunii też musi taką opłatę ponieść. Jeśli Rumun nic nie płaci - to Polak też nie.

Ja zawsze na tego typu wyjazdy wykupuję sobie dodatkowe ubezpieczenie - najczęściej w postaci karty typu Euro26, ISIC, a ostatnio Karta Planeta Młodych (bo nie spełniam wymogu wieku do innych tego typu kart). Takie karty ważne są rok, zapewniają ubezpieczenie a do tego czasami pozwalają na uzyskanie różnych zniżek.

Dodatkowe ubezpieczenie pokrywa (do pewnej ustalonej kwoty) koszty leczenia niezależnie od tego, czy w danym kraju musielibyśmy dodatkowo za leczenie płacić czy nie.

pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
Karola   26-03-2011, 14:06
#40
Dlatego też napisałam teoretycznie bo jest to jakieś wyjście w sytuacji gdzie ktoś nie chce dodatkowo bulić kasy za ubezpieczenie i nie planuje wizyt w szpitalu.
Ja nie korzystałam nigdy z kart typu EURO26 bo zawsze wykupywałam sobie ubezpieczenie tylko na czas wyjazdu.

Demokracja to ustrój w którym każdy może powiedzieć co myśli nawet jeśli nie myśli.
Strony (5):    1 2 3 4 5   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.