Strony (4):    1 2 3 4   
truskafka   10-02-2011, 20:58
#11
współczuję straty, ale maYkel ma rację, rower w piwnicy to łatwy łup, tym bardziej, że ludzie rzadko zabezpieczają piwnice czymś więcej niż tylko kłódką za 5 zł,
to, że się nikt nie włamywał to nie znaczy ze tego nie zrobi a złodziej ewidentnie nastawił się na rower

miałam taki przypadek ładnych parę lat temu ale niesmak pozostał do dziś i dlatego zanim kupiłam rower to musiałam wymyślić gdzie go trzymać, bo piwnica odpadała

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Patryk   10-02-2011, 22:13
#12
Maykel jakby Ci ktoś zawiną ostre tfu tfu tfu to by się wypierdzielił od razu ,rzucił rower w krzaki i uciekł krzycząc cóż to za szatański pojazd. :lol:
sory za OT. ;-)
vostox   11-02-2011, 12:45
#13
A ja tam zarzucam starym kocem i wyjmuję przednie koło, więc w razie czego jak by go nożnie transportował to się zawsze rzuci w oczy(no chyba, że jest to ciemna noc). Jako, że zbliża się wiosna to możliwe jest iż parszywa kreatura, która ukradła rower będzie próbowała go sprzedać na giełdzie bądź targu.
Aga84   11-02-2011, 15:32
#14
ehh takim to tylko ręce obcinać :-x mojej matuli dwa lata temu ukradli właśnie z piwnicy i mało tego był zabezpieczony linką, ale nic to nie dało Undecided
Ania J.   11-02-2011, 17:27
#15
truskafka napisał(a):ludzie rzadko zabezpieczają piwnice czymś więcej niż tylko kłódką za 5 zł,
akurat i kłódka była ok, złodziej kłódkę też zabrał a zamek wyrwał z drzwi
teraz planujemy wstawić kratę i walnąć kłódę z alermem Smile dygać rower na 4te piętro bez windy nawet po kilka razy dziennie to średni pomysł Smile

a co do celu na rower - prawdopodobie celem był rower sąsiada, który ostatnio jeździ wieczorami a mój byl pierwszy pod ręką - mój pech, złodzieja fart...
Ania J.   11-02-2011, 17:30
#16
vostox napisał(a):będzie próbowała go sprzedać na giełdzie bądź targu.
o giełdzie wiem - ale na targu gdzieś jeszcze sprzedają?
truskafka   11-02-2011, 20:21
#17
Ania J. napisał(a):akurat i kłódka była ok, złodziej kłódkę też zabrał a zamek wyrwał z drzwi
teraz planujemy wstawić kratę i walnąć kłódę z alermem Smile dygać rower na 4te piętro bez windy nawet po kilka razy dziennie to średni pomysł Smile

to nie było konkretnie do Ciebie aczkolwiek podejrzewam, że bardzo się w odniesieniu do ogólnej sytuacji nie pomyliłam

krata i porządna kłódka to lepszy pomysł ale jak komuś zależy żeby coś sobie pożyczyć i nie oddać to nie wiem czy pomoże, ważne żeby taka kratę porządnymi kotwami zamocować

u mnie złodziej nie był w stanie rozpirzyć kłódki to wyrwał drzwi z zawiasów

wnoszenie roweru na czwarte piętro to nie taki wielki wysiłek, wszystko dla zdrowia, przeca nie masz marketowego fulla Tongue

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Ania J.   11-02-2011, 21:38
#18
truskafka napisał(a):przeca nie masz marketowego fulla Tongue
nom... teraz to NAWET marketowego nie mam - dosłownie Tongue
darist   12-02-2011, 15:41
#19
Ze złodziejami to jak z hakerami.
Ciągle doskonalą swoje umiejętności lub wykorzystują słabe zabezpieczenia.
Mnogość zabezpieczeń nie zaszkodzi gdyż wydłuża czas kradzieży.
Ale nie zapobiegnie w 100%.
Może warto pomyślec też o jakims małym monitoringu.
Dużo teraz różnych gadżetów.
Choćby kamerka RD-52-HE, która czasami pojawia się na Allegro w cenie do 150zł
Jest mała (55x20x18mm) więc łatwo ją ukryć.
Posiada detektor ruchu i dopiero wtedy nagrywa na kartę MicroSD (max. 16GB).
Ale karta 2GB wystarczy na nagranie do 2 - 2,5 godz.
Oczywiście przestaje nagrywać gry ruch ustaje.
Czas czuwania akumulatorków ok. 250 godz.
Natomiast od kilkunastu złotych w górę możemy kupić atrapy profesjonalnych kamer przemysłowych.

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Ania J.   12-02-2011, 21:15
#20
O kamerze też myślałam Smile tylko się średnio na tym znam... żeby nie powiedzieć, że w ogóle Tongue
Strony (4):    1 2 3 4   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.