Strony (4): 1 2 3 4   
Aleksander W   27-04-2011, 13:31
#1
We wtorek 26 kwietnia br. rozpoczęła się rywalizacja w konkursie "Klimatyczny Urzędnik", organizowanym przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka w Lublinie, a współfinansowanym ze środków Komisji Europejskiej. W ramach konkursu 16 pracowników lubelskich urzędów (12 z Urzędu Miasta, 4 z Urzędu Wojewódzkiego) podzielonych na cztery grupy będzie starało się możliwie najbardziej ograniczyć emisję CO2 w codziennych dojazdach do pracy, wybierając głównie rower lub spacer, a co za tym idzie ograniczać korki w centrum Lublina.

Każdy dzień trwania konkursu będzie relacjonowany na blogu http://klimatycznyurzednik.blogspot.com/ , z uwzględnieniem sposobu dojazdu członków każdej z grup oraz spisanych przez nich uwag dotyczących problemów i utrudnień, z jakimi stykają się na co dzień piesi, rowerzyści i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Dwa zespoły, które na zakończenie konkursu osiągną najwyższą redukcję CO2 w stosunku do teoretycznego zużycia (przy dojeżdżaniu wyłącznie samochodem przez 10 dni), w nagrodę spędzą weekend korzystając z atrakcji w Krainie Rumianku.

Gorąco zapraszamy do śledzenia przebiegu konkursu i jego komentowania na blogu.

Jak się okazuje stereotyp urzędnika-samochodziarza nie jest prawdziwy. Wiele osób dojeżdża do pracy na rowerze i chodzi pieszo po kilka kilometrów dziennie, ale o nich się nie mówi. Dzięki konkursowi w dłuższej perspektywie spróbujemy zachęcić kolejne osoby, by spróbowały zmienić swoje przyzwyczajenia transportowe i wybrały rower, spacer lub komunikację publiczną, co pozwoli na zwiększenie jakości przestrzeni publicznej, zwłaszcza w Śródmieściu.

W ramach konkursu przy lubelskich urzędach zostanie również zamontowanych 6 bezpiecznych U-kształtnych stojaków rowerowych typu Secesja-2 (identycznych z tymi, które w 2009 roku pojawiły się w Śródmieściu)

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
PrażonyRabarbar   27-04-2011, 23:30
#2
Aleksander W napisał(a):Gorąco zapraszamy do śledzenia przebiegu konkursu i jego komentowania na blogu.

Kolejna bzdura do kwadratu.
Dla 16 tzw. "klimatycznych urzędników" współfinansowanych ze środków Komisji Europejskiej czyli kasy podatników robi się zabawę w imię tzw. ekologi.
W imię szeroko pojętej ekologii lepszym rozwiązaniem będzie ograniczenie urzędników do minimum.

Aleksander W napisał(a):wybierając głównie rower lub spacer, a co za tym idzie ograniczać korki w centrum Lublina.

To może niech tych szesnastu klimatycznych pozostanie w domach. Tym sposobem jeszcze bardziej przyczynia się do nie powstawania korków w mieście.

Aleksander W napisał(a):w nagrodę spędzą weekend korzystając z atrakcji w Krainie Rumianku.

O i jeszcze nagrodę dostaną za to, że poczują odrobinę potu na swoich karkach.
Czy to ta Kraina Rumianku?
Niestety nie widzę cennika na stronie.
Może Towarzystwo dla Natury i Człowieka napisze na blogu ile cała ta bzdura będzie kosztować podatnika.

Aleksander W napisał(a):W ramach konkursu przy lubelskich urzędach zostanie również zamontowanych 6 bezpiecznych U-kształtnych stojaków rowerowych typu Secesja-2 (identycznych z tymi, które w 2009 roku pojawiły się w Śródmieściu)

Czasami wracam z pracy autobusem i korzystam z przystanku nr 5522 Armii Krajowej/Dziewanny.
Jest tam taki stojak zamontowany i jak na razie opieram tylko swój tyłek o niego czekając na 57. Naprawdę nie wiem po co i kto wymyślił lokalizacje zamontowania tego U-stojaka w tym właśnie miejscu, bo dotychczas nie widziałem żadnego przypiętego do niego roweru.

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
MindEx   27-04-2011, 23:53
#3
Wink
się Sylwek nadenerwowałeś chyba.
ja to odbieram jako dobry przykład dla ludzi. i nie wiem, czy tak ważna naprawdę jest tam ta "ekologia", nawet jeśli tak mówią. ważniejszy jest właśnie przykład, że można do pracy z buta czy rowerem.

jedna z osób wymienionych na tym blogu współpracuje z nami przy organizacji Pikniku i mówiła o udziale w tym konkursie. czerpie przyjemność z chodzenia do pracy piechotą przez spory kawałek miasta no i na pewno daje dobry przykład kolegom z biura.

jeśli tylko konkurs się nagłośni, to może ludzie w Lublinie pomyślą: "jak urzędnicy mogą, to może i my też" i może nie będzie jakiś tam jeden czy drugi radny mówił, że "UM chce zrobić strefę płatnego parkowania w centrum, a nic nie chce dawać w zamian" - a co niby ma dawać? lody dla każdego? Wink na rower i do roboty Wink)

PS Zgadzam się w PEŁNI z ... Twoim podpisem Wink [sorry - MSPANC]
Aleksander W   27-04-2011, 23:54
#4
Cytat:Kolejna bzdura do kwadratu.

To napisz list do Komisji Europejskiej że to bzdura i że Ci się to nie podoba. Aha - i nie rób tego mailem bo korzystanie z komputerów też jest nieekologiczne. Najlepiej chyba pojechać koniem do Brukseli.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
darist   28-04-2011, 00:08
#5
Aleksander W napisał(a):Najlepiej chyba pojechać koniem do Brukseli.

Nie wyciągałbym aż tak daleko idących wniosków z wypowiedzi Sylwka.

MindEx napisał(a):eśli tylko konkurs się nagłośni, to może ludzie w Lublinie pomyślą: "jak urzędnicy mogą, to może i my też"

Czy zatem inni też:
Aleksander W napisał(a):w nagrodę spędzą weekend korzystając z atrakcji w Krainie Rumianku


MindEx napisał(a):jedna z osób wymienionych na tym blogu współpracuje z nami przy organizacji Pikniku i mówiła o udziale w tym konkursie. czerpie przyjemność z chodzenia do pracy piechotą przez spory kawałek miasta no i na pewno daje dobry przykład kolegom z biura.

Ja również czerpię przyjemność z chodzenia do pracy piechotą (lub rowerem) przez spory kawałek miasta. I pewnie podobnych osób jak ja jeszcze by się trochę znalazło.
Tylko, że ja i inni nawet gdyby chcieli, nie mogą brać udziału w konkursie z nagrodami ufundowanymi przez podatnika.

I tak właśnie odbieram poirytowanie Sylwka :-D
Czy urzędnicy w ramach szczytnej idei nie wymyślili czegoś dla siebie za pieniądze podatników?
:-P

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
PrażonyRabarbar   28-04-2011, 00:19
#6
MindEx napisał(a):jedna z osób wymienionych na tym blogu współpracuje z nami przy organizacji Pikniku i mówiła o udziale w tym konkursie. czerpie przyjemność z chodzenia do pracy piechotą przez spory kawałek miasta no i na pewno daje dobry przykład kolegom z biura.

Tylko, że ja nic osobistego do tych osób nie mam.
Równie dobrze mógł być to policjant, strażak, nauczyciel...
Głównie chodzi mi o pomysł, który jest kolejnym jałowym ruchem nie wiadomo czego i po co, za nie swoje pieniądze.
A jak wiadomo, najlepiej wydaje się cudza kasę.

Aleksander W napisał(a):Cytat:
Kolejna bzdura do kwadratu.


To napisz list do Komisji Europejskiej że to bzdura i że Ci się to nie podoba. Aha - i nie rób tego mailem bo korzystanie z komputerów też jest nieekologiczne. Najlepiej chyba pojechać koniem do Brukseli.

Nie pisze do KE, tylko do Ciebie bo Ty jesteś autorem postu i poniższego zdania.
Aleksander W napisał(a):Gorąco zapraszamy do śledzenia przebiegu konkursu i jego komentowania na blogu.

MindEx napisał(a):się Sylwek nadenerwowałeś chyba.

To nie tak Krzysiek, ja się najzwyklej w świecie wkur...em :evil:

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Aleksander W   28-04-2011, 09:15
#7
PrażonyRabarbar napisał(a):Głównie chodzi mi o pomysł, który jest kolejnym jałowym ruchem nie wiadomo czego i po co, za nie swoje pieniądze.
A jak wiadomo, najlepiej wydaje się cudza kasę.

Poczytaj sobie założenia w regulaminie konkursu, bo w zasadzie zachowujesz się jak typowy ignorant z forum Gazety Wyborczej. Do wszystkiego i wszystkich pretensje, nie mając pojęcia o czym się pisze.


Cytat:To nie tak Krzysiek, ja się najzwyklej w świecie wkur...em :evil:


Nie zauważyłem w historii tego forum z Twojej strony jakichś realnych działań w kierunku zwiększania dostępności Lublina dla rowerzystów, więc nie wiem czym się tak wqrwiasz. Jak masz jakiś sensowny pomysł to go zrealizuj, a nie się przywalasz do innych, nie pierwszy zresztą raz. A jak nie masz to idź się przejedź rowerem do Warszawy i rozładuj swoje frustracje.


darist napisał(a):Ja również czerpię przyjemność z chodzenia do pracy piechotą (lub rowerem) przez spory kawałek miasta. I pewnie podobnych osób jak ja jeszcze by się trochę znalazło.
Tylko, że ja i inni nawet gdyby chcieli, nie mogą brać udziału w konkursie z nagrodami ufundowanymi przez podatnika.

Bo ten element projektu jest napisany dla urzędników. A dlatego dla urzędników, bo jak w przyszłości ktoś powie "nie mogę jeździć do pracy na rowerze bo jestem urzędnikiem i się ubrudzę i spocę" to my mu odpowiemy "jak nie? mamy świadectwa kilkunastu urzędników którzy jeździli i jeżdżą cały czas, też pracują w marynarkach i do tego bardzo sobie chwalą ten środek transportu".

Jeśli ja, Ty czy ktokolwiek inny komuś powie, że można jeździć na rowerze do pracy to nam nie uwierzą, bo nie jesteśmy urzędnikami.

I tego Rabarbar nie potrafi pojąć.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
MindEx   28-04-2011, 10:05
#8
Aleksander W napisał(a):Bo ten element projektu jest napisany dla urzędników. A dlatego dla urzędników, bo jak w przyszłości ktoś powie "nie mogę jeździć do pracy na rowerze bo jestem urzędnikiem i się ubrudzę i spocę" to my mu odpowiemy "jak nie? mamy świadectwa kilkunastu urzędników którzy jeździli i jeżdżą cały czas, też pracują w marynarkach i do tego bardzo sobie chwalą ten środek transportu".

Jeśli ja, Ty czy ktokolwiek inny komuś powie, że można jeździć na rowerze do pracy to nam nie uwierzą, bo nie jesteśmy urzędnikami.

i tu ująłeś chyba SEDNO sprawy. ten PRZYKŁAD, o którym mówiłem.
ja jeżdżę do pracy w ciuchach biurowych na rowerze, ale mi nikt nie musi wierzyć, bo jak to udowodnię? nijak. a takie coś jak konkurs, z regulaminem i dokumentacją, będzie idealnym dowodem pokazującym, że MOŻNA. Smile

a nie swoją kasę to państwo wydaje za nas i tak, cały czas, decydując, że drogę zbudują tu, a nie tam i tak dalej. to działanie jest akurat mało szkodliwe, jeśli w ogóle, a ja widzę w nim plusy.
Eldred   28-04-2011, 14:12
#9
Ja jestem "urzędnikiem państwowym" (informatyk w m.o.p.r.) i codziennie od ponad roku dojeżdżam do pracy rowerem (swoim prywatnym oczywiście), także w zimie, było by idealnie gdyby nie jeden szczegół, urzędnik państwowy nie może przychodzić do pracy w krótkich spodenkach, więc nawet w najgorętsze dni muszę jeździć do pracy w długich spodniach.. :roll:

Tyle dobrego że mam na 7:30 więc rano nie jest jeszcze tak gorąco, mamy około 20 różnych lokacji na terenie całego lublina i prawie codziennie jeżdżę po mieście, w 90% przypadków wykorzystując ścieżkę rowerową.

Uważam że ten konkurs jest jak najbardziej pozytywny, i powinno być takich więcej, może gdyby więcej urzędników jeździło rowerami, mieli by większe pojęcie o tym co należy usprawnić infrastrukturze komunikacyjnej by nie tylko konkursami i imprezami zachęcać ludzi do przesiadki na rowery.

Coraz więcej jeżdżę.
PrażonyRabarbar   28-04-2011, 19:04
#10
Aleksander W napisał(a):bo w zasadzie zachowujesz się jak typowy ignorant z forum Gazety Wyborczej.

Nie czytam GW, więc nie wiem o czym piszesz.

Aleksander W napisał(a):Do wszystkiego i wszystkich pretensje...

???
Na jakiej podstawie tak wnioskujesz? Śledzisz moje wszystkie posty na różnych forach?

Aleksander W napisał(a):Nie zauważyłem w historii tego forum z Twojej strony jakichś realnych działań w kierunku zwiększania dostępności Lublina dla rowerzystów, więc nie wiem czym się tak wqrwiasz.

Bo nie mam takiego zamiaru, czasu i ochoty.
Od tego są właśnie urzędnicy. Po to są wybory aby w ONI w moim imieniu tak zarządzali kasą, aby mieszkańcom "żyło się lepiej". I do tego dostają wynagrodzenie z pieniędzy podatnika.

Aleksander W napisał(a):Jak masz jakiś sensowny pomysł to go zrealizuj,

Realizuje go już od 8 lat za własne nie małe prywatne pieniądze.

Aleksander W napisał(a):a nie się przywalasz do innych, nie pierwszy zresztą raz

A który i w jakich okolicznościach?

Aleksander W napisał(a):rozładuj swoje frustracje.

Ty chyba oczekujesz od ludzi, że będą wypisywali laurki a tu zonk, więc słowo "frustracja" bardziej do Ciebie pasuje.

Jeśli konkurs jest realizowany z pieniędzy UE przekazane przez MSZ, to chyba nie jest tajemnicą jaką kwotę dostaliście na ten projekt?

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Strony (4): 1 2 3 4   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.