Strony (6):    1 2 3 4 5 6   
PrażonyRabarbar   20-08-2009, 23:45
#31
Abiks napisał(a):marecky napisał/a:
1. słyszałem jedną rozmowę zaraz po wyruszeniu i jeden z kompanów przyznał się w niej swojemu rozmówcy, że ma niesprawny tylny hamulec bo i tak go nie używa :!: ludzie, pogięło was :?: jedziecie w grupie i trzeba mieć na uwadze, że można się na kogoś wpakować jak nie wyhamujecie :!:


Masz rację jest potrzebny tylni hamulec ale nie każdy ma pieniądze by kupić sobie nowe opony lub klocki hamulcowe i jeździ na startych zużytych dlatego któryś z nas używa tylko przedniego (ale tak żeby się nie wywalić) ;/

A na ile wyceniasz swoje zdrowie? 20, 30, 40zł? bo tyle kosztują klocki.
Przykro to mówić, ale czym skorupka za młodu...
Ja już widziałem tarcze jak żyletka, klocki bez okładzin, i nie mówię tu o hamulcach w rowerach tylko w autach.

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
kylos   20-08-2009, 23:45
#32
Hm ja powiem tak :d mógłbym się obyć bez tylniego hamulca, hamując gwałtownie i szybko jak zobaczę niebezpieczeństwo to tylko przodem, bo wiem, że tył mi się zblokuje, a większość energii zatrzyma właśnie koło przednie to tylko fizyka ;D A co to przerzutki to trzeba sobie umieć radzić i jeśli ktoś wie co robi to niech to robi Smile A gdy fundusze na to pozwalają to można wtedy coś ulepszać i zmieniać ;P

PS A najlepszy kierowca czy roweru czy samochodu to taki, który używa jak najmniej hamulców, oznacza to wtedy, że jest przewidujący, nie rozpędza się gdy wie, że zaraz będzie musiał stawać. Troche inaczej wygląda tutaj kwestia auta, bo tam jest jeszcze hamowanie silnikiem a w rowerze tego brak Sad
Wieśko   20-08-2009, 23:52
#33
Na mapie satelitarnej widać, że w miejscu gdzie wyjechaliśmy z wąwozu, w prawo zarośla ciągną się dalej. Być może tamtędy mogliśmy przedłużyć sobie podróż wąwozem ?
Bardzo ciekawa ustawka i mimo, że nie organizowały jej kobiety, to dużo ludzi się zjawiło i mieliśmy rodzynka w postaci Eli.
Fakt - trzeba się liczyć z tym, że żadna ustawka z godziny 18.00 nie skończy się przed zachodem słońca i trzeba zabierać światełka.
Dzięki wszystkim. Do następnego :-)

To ja tylko dodam do powstałej dyskusji - każdy może sobie jeździć jak chce i na czym chce jeśli mu na zdrowiu nie zależy, ale jeżdżenie w grupie do czegoś zobowiązuje, bo tutaj liczy się również dobro innych uczestników.
PaWeL1656   20-08-2009, 23:53
#34
Heh ja najczęściej używam przedniego i dwóch na raz wtedy się hamuje najszybciejSmile ja mam kompletnie łysą opone z tyłu dziś dostałem troche kasy i jutro z rana jade kupić nawą oponkeSmile
KermitOZ   20-08-2009, 23:55
#35
First of all: "tylny" a nie tylni"!

A poza tym:

Dobre hamulce są potrzebne po to, żeby można było ostro przycisnąć. Niech sobie to każdy zapamięta.

I każdy niech sobie sam odpowie na pytanie czy jego rower nie stwarza niebezpieczeństwa dla innych. Ale niech sobie odpowie szczerze. I niech doprowadzi sprzęt do ładu. Od nikogo nie wymaga się rowerów za kilka tysięcy zł, ale na litość boską, niech ten rower i rowerzysta nie stwarza niebezpieczeństwa dla innych! Bo jeżdżenie niesprawnym pojazdem jest po prostu gówniarstwem i tyle.

Tak samo jest z kierowcami szrotów i tymi na podwójnym gazie. Oni też tylko jednego sobie strzelili i wszystko będzie ok. I zazwyczaj jest, ale przychodzą takie momenty, że okazuje się, że g.. prawda.

Jak starzy nie zarabiają tyle, żebyś sobie klocki za 30 zł kupił, to kup sobie te za 9 zł. Ale kup i zamontuj! To żadne wytłumaczenie. Moi starzy nie zarabiają tyle, żebym sobie kupił sprawne auto, więc będę jeździł złomem, który nie hamuje - to takie myślenie.

A teraz brutalnie do wszystkich cwaniaków, którzy myślą, że są mistrzami kierownicy i McGyverami zarazem: Jak nie masz czym jeździć to zostań w domu, albo idź do roboty i sobie zarób na te klocki! A jak nie to czekaj na kieszonkowe i czytaj książkę!

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
xdbartekxd   20-08-2009, 23:55
#36
swoja droga komplet klocków 18/20 zl;d takie najtansze wiem bo wczoraj bylem w sklepie i sie pytałem ;d a przednia przerzutka cos kolo 30 zl wiec raczej to nie sa wielkie pieniądze a napewno będzie się bezpieczniej jeździło
truskafka   20-08-2009, 23:57
#37
za komplet klocków alhongi zapłaciłam 7 zł,, więc tanio tez się da ....

STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
PaWeL1656   21-08-2009, 00:00
#38
Ja uważam że moj rower nie stwarza zagrożenia;p ostatnio wymieniałem wszystkie klocki i hamuje bez zastrzeżeń. Jednym słowem wszystko mam sprawne ooWink
PrażonyRabarbar   21-08-2009, 00:26
#39
Jeżeli ktoś postanowił się zarejestrować na forum, to zgadza się na jego statut.

Patrz rozdział II,§9, pkt. 10
i niech bez sprawnych hamulców, lampek na ustawkach się nie pojawia.

§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
paul67   21-08-2009, 00:33
#40
Świetną wycieczkę nam Jurek zorganizował. Mam nadzieję, że ma jeszcze kilka równie ciekawych tras do przejechania.
W sprawach technicznych KermitOZ odpowiednio podsumował temat.

Pozdrawiam
Strony (6):    1 2 3 4 5 6   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.