Strony (9):    1 ... 5 6 7 8 9   
Łukasz P   12-05-2013, 20:01
#61
Masakra!!!, Szybkiego i bezbolesnego powrotu do zdrowia życzęSmile
mariox   12-05-2013, 20:13
#62
Powiem tak: to, co widziałem dzisiaj, dotychczas widywałem jedynie na filmach, tylko że tutaj nie było zawodowych kaskaderów. Biorąc to pod uwagę, pomimo tego, że Małgosiu cierpisz teraz z bólu, muszę przyznać, że miałaś naprawdę sporo szczęścia. Dzielna jesteś i mam nadzieje, że wyjdziesz z tego szybko i wrócisz do nas Wink. Oprócz tego ucierpiał jeszcze Kolega MarcinK (na szczęście wieczorkiem, jak wracaliśmy, wyglądał dość zdrowo Smile, jakaś Pani (nie z naszego forum raczej) i jeszcze parę osób, które miały jakiś kontakt z samym samochodem lub potrąconymi przez niego rowerami, ale z tego co wiem, nie były to groźne obrażenia, tylko jakieś zadrapania
Co do sprawczyni... była strasznie rozhisteryzowana. Czy powinna mieć prawo jazdy, czy nie, trudno mi powiedzieć. Nie sądzę, że specjalnie chciała nas rozjechać i w tym celu przycisnęła ten gaz, coś musiało się stać, co - trudno powiedzieć. Może jej się noga opsnęła, czy coś innego, moim zdaniem mogło się to zdarzyć też komuś innemu. Stało się, jak się stało, myślę że ocenę tego, co się stało powinniśmy zostawić odpowiednim organom.
Kiedy jechaliśmy już do Nasutowa, zadzwoniła do mnie Małgosia z pytaniem "co z moim rowerem" Smile. Wtedy przyznam szczerze, że momentalnie mi się poprawił nastrój, bo to świadczyło, że Małgosia jest w dobrym stanie Wink.
A generalnie, grupa ludzi była w trakcie przemieszczania się w stronę szutrówki w celu formowania grup. Policji już nie było, no ale w sumie nawet jakby była to i tak by nie zapobiegła sytuacji, gdyż nikt się nie spodziewał zagrożenia właśnie z tamtej strony.
Wypadek wyeliminował dwoje prowadzących grupy, reszta prowadzących zajęła się nimi, trzeba było naprędce "mianować" nowych prowadzących. Dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli na siebie ten obowiązek w zastępstwie poszkodowanych. Udało się dzięki temu bez większych problemów (poza jedną poważniejszą wywrotką - Marcinie, Radek, dzięki za zorganizowanie materiałów opatrunkowych od mieszkańców pobliskich zabudowań) doprowadzić ludzi na miejsce i przyprowadzić z powrotem.
Sama impreza przebiegła zgodnie z planem, choć temat wypadku był dominujący.
Jeszcze raz dziękuje Wszystkim za przybycie i pomoc w ogarnięciu tego interesu oraz błyskawiczną akcję ratunkową.

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
JuraS   12-05-2013, 20:40
#63
Małgosiu i Marcinie,życzę Wam szybkiego powrotu do zdrowia.Wypadek wyglądał strasznie,choć prędkość pojazdu nie była duża.I to było właśnie szokujące,jadący powoli samochód uderza w ludzi i jedzie dalej zagarniając pod siebie i ludzi i rowery.
Jest chyba tylko jedno wytłumaczenie,sprawczyni została "sparaliżowana"strachem i nie mogła wykonać ruchu.

Pozdrawiam,
Jurek
darist   12-05-2013, 20:45
#64
mraugorzata napisał(a):jedyny sport jaki moge teraz uprawiac to brydz sportowy (moze jakas ustawka?

Ustawkę to zrobimy z grillowaniem blisko Ciebie :-D
No i wystarczy już tych upadków/wypadków (przekroczyłaś limit) :-D
Gary i my wszyscy czekamy. Wracaj szybko do zdrowia :-D
P.S.
Nogi całe więc trzymaj formę na pielgrzymkę... na stacjonarnym :mrgreen:

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Aleksander W   12-05-2013, 21:14
#65
Jurek S napisał(a):Ważne, żeby nie powstał w nas lęk, obawa przed tego typu wyjazdami i w ogóle przed wyjechaniem rowerem na drogę czy ulicę.

Miałem kiedyś jeszcze na kurierce starcie na Filaretów z osobówką, lot przez rower i gleba na jezdni, podrapany od korby piszczel, ostro stłuczona stopa no i korba do wymiany. Lęku nie miałem, ale powiem szczerze że im więcej się tułam po ulicach tym bardziej zaczyna mnie irytować niemoc wobec zastępów ludzi którzy prawo jazdy chyba kupili po znajomości na targu...

Dziś koło południa na Tysiąclecia przed rondem koło Zamku awaryjnie przed czerwonym hamował TIR, tak że znalazłem się w kłębach dymu z opon. A potem jak na zjeździe już zapaliło się zielone to koleś ruszył przez rondo... jeszcze na czerwonym! Kierowcy trąbili a ten olewka.

W kwietniu inna ciężarówka przeleciała na czerwonym bez hamowania przez Orkana na światłach koło Tesco...

Też w kwietniu pod ciężarówką zginęła pani na Unii Lubelskiej...

Parę dni temu osobówka rozjechała rowerzystę, bez hamowania, każdy widział w necie...

A idiota-biegły orzeka, że 3 zabitych rowerzystów na Mazurach jest winnych, a nie ćpun który grzał 150 km/h.

Bo nie powiem już o ZDiM, który robi wszystko by po mieście dało się zapieprzać samochodem jak najszybciej "bo się należy" :/

Dziki kraj, jak to niedawno powiedzieli moi znajomi co mieszkają od ponad roku w Holandii.


Trzymaj się Gosia, szczęście że wyszliście wszyscy z tego.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Rafael   12-05-2013, 21:18
#66
Po prostu straszne.. Brak jakiegokolwiek myślenia.. Jako ostatni wyjeżdżaliśmy grupą z Nasutowa z Rafałem... można było obejrzeć miejsce wypadku.. ślady gum i jeszcze części od przejechanych rowerów.. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :->

Sky is the limit..
Rado   12-05-2013, 21:27
#67
Gosiu, Marcinie - życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Szybko wracajcie na rower Smile
Odnośnie samej imprezy - było wszystko: super ekipa :-) , idealna pogoda, dużo jedzenia (starczyłoby nawet Bartowi :mrgreen: ) i inne atrakcje :-) Uczestnikom i współorganizatorom wielkie dzięki.
Fotki ode mnie: https://plus.google.com/photos/10669781 ... 6292843521

[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
malenstwo   12-05-2013, 21:35
#68
Zycze szybkiego powrotu do zdrowia.Dziewczyna ktora zapisalem na piknik osobiscie miala wiecej szczescia ale byla tez w tej grupie,serce mialem w przelyku jak sie dowiedzialem.
Arkoni   12-05-2013, 21:51
#69
cały czas mam to przed oczami jak ta kobieta jedzie po Was
Nie znamy się ale życzę wszystkim poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia no i pozdrawiam
renania   12-05-2013, 21:55
#70
Wracajcie szybko do zdrowia i pełnej sprawności :-)!
Przykry jest fakt, że takie sytuacje mają miejsce, bo w moim odczuciu wypadek z opisów wygląda jak jakaś dramatyczna scena filmowa... Pozytywną stroną całej sytuacji (o ile można mówić o czymś pozytywnym w takim wydarzeniu) jest reakcja innych, przytomne myślenie i szybka pomoc, za co moim zdaniem należą się brawa i podziękowania. Cieszę się, że nie każdy w tych czasach będąc świadkiem takiego zdarzenia sięga po telefon komórkowy, aby zrobić zdjęcia/filmy, tylko są jeszcze osoby spieszące z pomocą. Mimo, iż były osoby ranne, to można chyba powiedzieć: szczęście w nieszczęściu, że to się tylko tak skończyło...
Strony (9):    1 ... 5 6 7 8 9   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.