Strony (17):    1 2 3 4 5 ... 17   
mamut77   21-09-2009, 00:39
#21
Tak trochę nie w temacie; w Miastach dla Rowerów http://www.rowery.org.pl/rowery.htm mają nieaktualne dane na temat lubelskiej MK (sobota, godzina 13) , a dodatkowo przekierowują na jakąś nieaktualizowaną od dwóch lat stronę. Może wypadałoby klepnąć do nich info w tej sprawie?
Seb   21-09-2009, 08:29
#22
Panowie trasę przygotuje Mariusz (na pewno nie będzie miał z tym problemu) jako osoba, która wyszła z inicjatywą MK we wrześniu :-) i tutaj podzielam zdanie Jurka żeby nie była dłuższa niż 1 godzina plus minus te 15 minut ale nie więcej.

I muszę przypomnieć o bardzo ważnej zasadzie z jaką wyszedł Grzesiek (KermitOZ), że MK jest tak jakby jednym całym pojazdem (długim ale poruszającym się dynamicznie i sprawnie po mieście) więc na światłach pomimo, że początek masy by przejechał na zielonym a koniec MK ma już światło czerwone to i tak powinien przejechać cały przez skrzyżowanie mimo światła czerwonego.

I tu właśnie przydałyby się służby mundurowe w postaci eskortującej nas Policji bo o ile nas samych kierowcy mogą wymusić pierwszeństwo dla siebie to przy Policji już tego raczej nie zrobią :-D To jak ktoś ma układy w Policji to niech się zgłosi tutaj i wyjdzie z inicjatywą.

P.S. Mamut77 jak najbardziej jak masz ochotę możesz napisać do nich.
Mariusz-Finch   21-09-2009, 08:40
#23
hej wszystkim :mrgreen:
podaję propozycję trasy na piątek /wersja "pisana"/

ruszamy z Placu Litewskiego i jedziemy w kierunku KUL-u, skręcamy w Sowińskiego /w dół, kierunek miasteczko akademickie/, kolejne skrzyżowanie - skręt w lewo, jedziemy ul.Skłodowskiej i dalej na wprost do Okopowej - na skrzyżowaniu w lewo - w Hempla - wracamy na Krakowskie, skręcamy w Osterwy , przy teatrze w prawo - w Narutowicza . Przy hotelu "Victoria" skręcamy w prawo i Lipową pod górę.

W ten sposób mamy całe centrum "zaliczone".

Na skrzyżowaniu przy "KFC" - skręcamy w lewo i jedziemy do skrzyżowania : al.Racławickie -Sowińskiego ale skręcamy w prawo - na Smorawińskiego.

Dalej mam dwa warianty :
PIERWSZY : dojeżdżamy do ronda przy "Orfeuszu" i skręcamy w prawo - Kompozytorów Polskich - w dół, następnie pod górę - ul.Wieniawska i wracamy do centrum i koniec jazdy

DRUGI : również dojeżdżamy do ronda przy "Orfeuszu" ale jedziemy na wprost, mijamy "Pentagon" - czyli budynek TP i skręcamy w prawo - na Jaczewskiego, następnie Prusa i dół do al.1000-lecia , zawracamy i dalej al.1000-lecia do Wodopojnej ,Świętoduską pod górę i kończymy pod Bramą Krakowską
co o tym sądzicie ???
który wariant /jadąc już od Smorawińskiego / będzie lepszy ???
Pozdrawiam
Mariusz
PS. myślę,że czas przejazdu nie będzie dłuższy niż 1h z małym "haczykiem" :mrgreen:
Zwirek   21-09-2009, 08:43
#24
na tej starej stronce jest nawet kilka wzorów plakatu - może możnaby go wykorzystać..
A może tak byśmy rozdali jakieś ulotki przed masą? Ja np mógłbym pokręcić się w czwartek popołudniu po ścieżce(dopiero wtedy moge być w Lublinie) koło lkj czy nad zalewem i wydrukować powiedzmy kilkadziesiąt sztuk niewielkich ulotek..

Edyta: Mnie się podoba drugi :-)

[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Seb   21-09-2009, 08:58
#25
Mariusz-Neways, a wcisnąłbyś gdzieś taki wariant: zahaczenie o Królewską - Podwale - Plac Zamkowy bardzo fajny zjazd i wjazd na parking na placu, potem już dowolnie bo mi wszystko jedno... ??
Aleksander W   21-09-2009, 09:32
#26
Mariusz-Neways napisał(a):jeśli ktoś ma to kamizelka odblaskowa mile widziana też

Na ostatniej masie byłem jedną z dwóch-trzech osób które miały kamizelkę, dlatego również przyłączam się do apelu o ich używanie, przynajmniej do wiosny Big Grin


Seb napisał(a):I tu właśnie przydałyby się służby mundurowe w postaci eskortującej nas Policji bo o ile nas samych kierowcy mogą wymusić pierwszeństwo dla siebie to przy Policji już tego raczej nie zrobią :-D To jak ktoś ma układy w Policji to niech się zgłosi tutaj i wyjdzie z inicjatywą.


Układy niestety nic nie dadzą, oficjalna obstawa policji to papierologia, załatwianie pozwoleń i opłata (40 czy 50zł) każdorazowo za jedną MK.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
marecky   21-09-2009, 09:46
#27
mi się podoba wersja druga :-)

ewentulnie można do niej dołożyć pentelkę wokół parkingu na placu zamkowym jak to bywało na ostatnich masach :-) bo jeśli dobrze zrozumiałem wersję pisaną to trasa biegnie przy Zamku, można więc wjechać na pentelkę pod Zamkiem :-D
mamut77   21-09-2009, 23:25
#28
Seb napisał(a):P.S. Mamut77 jak najbardziej jak masz ochotę możesz napisać do nich.
No oczywiście, że mogę. W wolnych chwilach mogę też coś zrobić z wiszącą tam nieaktualną od 2007 stroną o lubelskiej Masie Krytycznej :mrgreen: . A co się będę rozdrabniał (poprawię szatę graficzną, jakieś kwiatki domaluję) :-P ...

Zamiast marudzić, klepnąłem do nich e-maila jeszcze zdrowo przed wakacjami, zaraz kiedy zauważyłem, że podają cokolwiek przedawnione informacje . Przy okazji sierpniowej MK przypomniałem sobie o tamtej sprawie, stwierdziłem, że nic się nie zmieniło, więc wysłałem ponownie. Reakcji do dziś zero, więc klepnąłem pościk na forum. Gdzieś powyżej była mowa o tym, że uczestnicy Masy to nie tylko RL, więc też niekoniecznie muszą szukać informacji tu, u nas - a tu proszę, gdzieś jest piękna nieaktualizowana stronka plus info, że w soboty i o 13ej na dobrze znanym portalu...

Nie wiem jak tam u was, ale mi w ogóle po wpisaniu "masa krytyczna Lublin" w google wyjeżdża ileś tam trafień najwcześniej na informacje sprzed dwóch lat. A są i takie z 2004. Jak ludzie mają trafiać na MK, skoro wszystko wskazuje na to, że ostatnia odbyła się 29 czerwca 2007? W Lublinie jeszcze nie każdy rowerzysta słyszał o RL.


Co do stosownych służb typu MO; trochę o tym poczytałem jak to jest w innych miastach i wszystko wskazuje na to, że z chwila legalizacji przejazdu trochę zbyt często bywa, że zaczynają się wcinać w trasę przejazdu, godzinę startu itp, a czasem nawet nie udzielają pozwoleń. Jednocześnie - jeśli się nad tym zastanowić - w rzeczonych służbach musieliby pracować niezwykle tępi ludzie, gdyby jeszcze do nich nie dotarło, co na ulicach Lublina dzieje w każdy ostatni piątek miesiąca. A przecież sam widziałem jadącą powoli za MK straż miejską. Do tego pewnie co jakiś czas trafiają się sfrustrowani, którzy dzwonią pod 997, bo im te rowerzaki przeszkadzają...
Pogromca z Lbn   22-09-2009, 06:28
#29
Ja, jak gdzieś pierwszy raz usłyszałem o masie krytycznej i chciałem, zobaczyć jak to wygląda, to po wynikach w google byłem święcie przekonany, że ta tradycja już padła. Dopiero zapytanie na pewnym forum skierowało mnie na tą stronę...

Pozdrawiam
zaworek   22-09-2009, 12:36
#30
o co chodzi w MK to wiedzą dobrze ci co w niej uczestniczą, natomiast pozostali mają niewielką wiedzę na tamat MK, dlatego mogę jakiś plakat - rysunek lub napis (kilka dużych wyrazów - żeby było czytelne) i adres strony RL umieścić na swojej kierownicy :mrgreen: (format A3) żebym miał dobra widoczność. tylko trzeba się zastanowić co to ma być za plakat ;-)

[Obrazek: stats.jpg] 
Strony (17):    1 2 3 4 5 ... 17   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.