Strony (16):    1 ... 4 5 6 7 8 ... 16   
bezpieka   23-11-2010, 01:27
#51
Kolejny utopijny projekt i pieniądze wywalone w błoto, w momencie gdy w centrum nie ma nawet 1 metra ścieżki rowerowej z prawdziwego zdarzenia (o wyrobie ścieżko podobnym nie wspominając). A oto
artukuł
W Lublinie jak zwykle zaczynają od "d..." strony. :evil:
yorki   23-11-2010, 01:44
#52
no, no ...
4 mln na 40 rowerów,
toż za te pieniądze jest Subaru Impreza,
pojeździł bym na takim sprzęcie :-D
bartek   23-11-2010, 08:48
#53
yorki napisał(a):no, no ...
4 mln na 40 rowerów,
Do tego jeszcze trzeba doliczyć zrobienie punktów do wypożyczenia/odstawienia roweru, ale i tak jakoś dużo.

Ogólnie pomysł mi się podoba Smile Takie wypożyczalnie funkcjonują w wielu miastach i rzeczywiście wiele osób z tego korzysta. Kwestia sensownego rozmieszczenia punktów wypożyczania / odstawiania rowerów.

pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
Aleksander W   23-11-2010, 09:28
#54
Nie sugerujcie się do końca treścią artykułu o wypożyczalni, bo nie ma tam wszystkich informacji. Końcowy system ma mieć 30 stacji i 300 rowerów i to tego tyczą się te 4 miliony zł.

A sprawa wpuszczenia rowerów do centrum miasta (mamy wytypowane ulice i kolejność działań) pasami rowerowymi była już omawiana z Żukiem, który chce połączyć jedno (wypożyczalnie) i drugie (pasy). Szczegóły były już poruszane zarówno na debacie rowerowej na ETZT jak i na zespole zadaniowym ds infry rowerowej.
Najwięcej zależy tu od wyniku wyborów w II turze, ale żeby nie denerwować Jurka odsyłam do wątku wyborczego http://forum.rowerowylublin.org/viewtopic.php?t=3050

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Jurek S   23-11-2010, 09:44
#55
Akurat jestem za tym aby ta sprawa wypaliła. Ale równie dobrze może to realizować pan Sprawka. Zresztą, nie oszukujmy się, decydujący głos ma tutaj Rada Miasta, która uchwala budżet miasta. Tak na marginesie budżet uchwalony przez ustępującą radę jest fatalny pod względem inwestycji drogowych w Lublinie. Może uda się to zrobić w nowej kadencji. Jest jeszcze jeden plus tej inwestycji - nowe miejsca pracy. Przecież ktoś będzie musiał te wypożyczalnie obsługiwać, rowery utrzymywać w jakieś sprawności itd. Myślę, że warto się zainteresować.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
bartek   23-11-2010, 12:19
#56
Jurek S napisał(a):Przecież ktoś będzie musiał te wypożyczalnie obsługiwać
Nie wiem jak to tutaj ma być rozwiązane, ale w kilku miastach widziałem "automatyczne" wypożyczalnie, na zasadzie np. wysłania jakiegoś sms'u i otrzymania kodu do odpięcia roweru z "automatycznego" stojaka Smile

pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
Tom   23-11-2010, 12:59
#57
roskxc napisał(a):A ja bardzo lubilem ten dziewiczy odcinek ścieżki rowerowej, zwłaszcza wąski odcinek kolo " domków " . Żałuje, że wszedzie jest ta pieprzona kostka brukowa..

Ja też go lubiłem, to był najfajniejszy odcinek razem ze skarpą Cry

A jeśli chodzi o wypożyczalnię rowerów, to już kilka lat temu myślałem o tym, by coś takiego uruchomić w Lublinie.
Tom   26-01-2011, 15:23
#58
Stare Miasto dla cyklistów? Jego mieszkańcy mówią nie

"Porozumienie Rowerowe chce otwarcia dla rowerzystów Starego Miasta, co dla lublinian ma być zachętą, by poruszać się na dwóch kółkach przynajmniej po centrum. Miasto nie mówi nie, ale przeciwni są mieszkańcy dzielnicy."


Źródło:[Obrazek: m4089856.gif]

Czytaj cały artykuł
MindEx   27-01-2011, 16:17
#59
Tom napisał(a):"Miasto nie mówi nie, ale przeciwni są mieszkańcy dzielnicy."

Czy może mi ktoś dać namiary na Panią Popiołek z Rady Dzielnicy Stare Miasto? Albo od razu z nią umówić? Co za ograniczone podejście!!!!
mamut77   27-01-2011, 16:47
#60
Mówisz, masz :-)

Rada Dzielnicy Starego Miasta ul. Rynek 1
tel. 693 645 108
Przewodniczący Rady: Marta Jarocka
Przewodniczący Zarządu: Zofia Popiołek

Mnie cały czas zastanawia jak to jest, że nadmiar samochodów na Starym Mieście jakoś im tam nie przeszkadza. I po kiego poustawiano tam stojaki dla rowerów...
Strony (16):    1 ... 4 5 6 7 8 ... 16   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.