Strony (16):    1 ... 5 6 7 8 9 ... 16   
Aleksander W   27-01-2011, 18:15
#61
W sprawie Starego Miasta nie obejdzie się bez stworzenia szerszego łopatologicznego opracowania dla mieszkańców do opublikowania w mediach, bo temat rowerów na SM działa na większość jak płachta na byka, mimo że statystyka wypadkowości i realne zagrożenie z naszej strony jest prawie żadne.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Pinky   10-03-2011, 17:51
#63
Jestem pod wrażeniem 44 km ścieżki rowerowej, no to robi wrażenie na tych co nie korzystali z ścieżek. Ale pochwalić się można na papierze, ten jak wiadomo się nie rumieni. Zastanawiam się czy nie zorganizować w końcu jakiegoś protestu pod ratuszem rowerzystów, z mediami, plakatami, dzwonkami. Bo te ścieżki które mamy przypominają Potiomkinowskie Wioski, i zanosi się że dalej tak będzie. Dziś znów widziałem wypadek na ścieżce naprzeciw Domu Pomocy Społecznej na Kalinie, to już drugi z udziałem pieszych, a trzeci ogólnie (dwaj rowerzyści poszli na czołówkę) z zaobserwowanych przeze mnie. Co nam po stojakach rowerowych skoro mało kto zostawia na nich sprzęt ? Jeszcze gdyby były monitorowane to dodawało by otuchy troszkę. No ale jest się czym wykazać 44 km robi wrażenie jak za czasów PRLu i propagandy sukcesu. Za czasów CCCP Armia Czerwona chwaliła się na manewrach setkami tysięcy czołgów, tylko że niewielka ich część nadawała się do czegoś więcej niż na złom, tutaj sytuacje mamy podobną.

Ps. Sorki na wyżalanie się, ale znajomy z Łodzi pisał mi że zazdrości nam sytuacji z ścieżkami, czytał ponoć jakiś artykuł w sieci, chyba przestanę się do niego odzywać.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
Aleksander W   10-03-2011, 19:14
#64
Pinky jeśli czujesz temat i chce Ci się coś robić to możesz się włączyć w działania rowerowe - pracy jest tyle że starczyło by dla pięćdziesięciu... Protesty i dzwonki same w sobie nie są już potrzebne, bo nie ma potrzeby wywarzania drzwi do Ratusza, jak jeszcze parę lat temu.

Najlepsza szansa na manifestację rowerową będzie 12 czerwca na Święcie Cyklicznym. Jak wszystko dobrze wypali i pogoda dopisze to będę liczyć na frekwencję chociaż z 10x większą niż na najliczniejszej w ostatnich 2 latach Masie.

A to chwalenie się kilometrami jeszcze trochę będzie trwało, póki nie powstaną pierwsze ddr i pasy rowerowe z prawdziwego zdarzenia. Najwcześniej będzie to chyba Krochmalna, zależy tylko co wymyśli projektant i czy faktycznie są w stanie skończyć tą inwestycję do listopada.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
MindEx   10-03-2011, 19:21
#65
co do chwalenia się - mi się wydaje, że autor artykułu po prostu zebrał informacje w temacie i je razem przedstawił. zauważmy, że wspomina o PR (i rozmawia z jego członkiem) oraz o RL i naszym forum. chwalenia się tu nie ma. zapytał UM, ile jest ścieżek, to odpowiedzieli Wink
Michal   10-03-2011, 20:27
#66
Nie no 44 km to uzbierają z całego lublina, biorąc pod uwagę jeszcze pętle z zalewu to akurat będzieSmile Propaganda i to co jest w papierach niestety nijak się ma do tego co mamy w rzeczywistości. Szkoda, że ludzie którzy się tym zajmują nie podchodzą do sprawy poważnie. Dopóki lubelskie środowisko rowerowe nie połączy sił, i nie pokaże , ze jednak jest to spora grupa przede wszystkim wyborców którzy głosowali na pana x czy y, tylko takie zainteresowanie będzie ich dopiero za 4 lata przed końcem kadencji..
Pinky   10-03-2011, 21:22
#67
Oj bo się zdenerwowałem tym wypadkiem i kolegą z Łodzi który myśli że my tu mamy drugą Holandię. Jak trzeba coś pomóc zorganizować itp to piszę się na wolontariusza, niekoniecznie jeśli chodzi o rowerowe sprawy.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
kowalik.krzysztof   14-03-2011, 02:28
#68
Ze mną ten dziennikarz nie rozmawiał, jednak to moje słowa (i już w mediach kilka razy powtarzane)...
Piernik   14-04-2011, 11:08
#69
Dresiarstwo szybko rozprawiło się z nowymi ławeczkami na ścieżce....... :-?
http://www.kurierlubelski.pl/stronaglow ... ,id,t.html
Piernik   14-04-2011, 12:03
#70
del
Strony (16):    1 ... 5 6 7 8 9 ... 16   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.