Strony (5):    1 2 3 4 5   
bartek   12-04-2011, 07:34
#11
Wybierz ten, który jest wygodniejszy Smile

Poza tym możesz zwrócić uwagę na regulację z tyłu głowy - fajna rzecz, przydatna szczególnie wtedy, kiedy np. jesienią/zimą zakładasz pod spód jakąś kominiarkę. Widzę, że Uvex coś takiego ma (pokrętło), Giro pisze o jakimś Acu-Dial (nie wiem co to).

pzdr, bartek
Statystyka - analiza statystyczna badań do prac dyplomowych, tel. 507 447 830
MindEx   12-04-2011, 11:57
#12
jak "dial", to pewnie też jakieś pokrętło.
ja mam UVEX'a i pokrętło sobie chwalę. miałem wcześniej MET'a z regulacją nieco inną. było gorzej. do tego UVEX ma inny sposób zapinania (nie popularna klamerka, ale taka "wtyczka" z ząbkami. łatwiej zapiąć jedną ręką, jeśli jest taka potrzeba.

w kaskach różnice są tylko w wygodzie noszenia/używania oraz w wentylacji. no i kolorze, wyglądzie. chronić to pewnie niemal wszystkie chronią głowę tak samo.
jaro   12-04-2011, 17:04
#13
oba w zasadzie, leżą tak samo dobrze, w uvexie podoba mi się sposób regulacji paska pod brodą, giro posiada również kółko z tyłu. Giro nie posiada siatki na owady. Do tej pory miałem stary kask Met, ale gąbki się wytarły i nie ma jak ich dobrać, bo kask ma ponad 10 lat, zjeździłem prawie całe miasto szukając w sklepach z tkaninami czegoś podobnego. Nie ma skąd. Poza tym technologia poszła tak do przodu, że jak pomierzyłem nowe kaski, to różnica w komforcie noszenia jest ogromna. Mój stary Met ma 9 otworów wentylacyjnych, i beznadziejną regulację z tyłu. Dziś w zbliżonej cenie do mojego Met, można kupić kask z 14-16 otworami, no i z płynną regulacją za pomocą kółka. Mój Met kosztował 215 zł (dodaję 10 lat temu). Chyba najwyższa pora na nowy kask. Za Uvexem przemawia także to, że dają do nich okulary w cenie ok 100 zł, które to w wersji czarnej ponoć szybko tracą na uroku, bo farba odłazi.

lizanie jest dobre...lodów
Pinky   12-04-2011, 19:38
#14
jaro napisał(a):Giro nie posiada siatki na owady.

Ja mam z siatką, w dodatku Giro Indicator. Bardzo dobry kask. Z trzech kasków jakie posiadam, dwa Specjalizedy i Giro, właśnie jego używam najczęściej. Z kilkunastu kasków różnych firm które przymierzałem jakiś czas temu nie było tak dobrej regulacji dwoma palcami z tyłu jak właśnie w Indicatorze. Kaski Specjalizeda mają to do siebie że tak doskonale trzymają się głowy że nawet nie zapięte pod szyją nie spadają jak wisisz do góry nogami na trzepaku. Jednak Giro to mój faworyt, a naprawdę testowałem już masę kasków. Kwestia indywidualna wyboru kasku jest jak najbardziej poprawna.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
jaro   13-04-2011, 01:18
#15
a gdzie w Lublinie można speca kupić bo jakoś nie widziałem???

lizanie jest dobre...lodów
Pinky   13-04-2011, 15:43
#16
Ja zawsze kupowałem u Witeski. A teraz to może na Zana coś jeszcze mają.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
jaro   13-04-2011, 17:33
#17
mają Uvexy za Bramą Krak. i w sumie bym się najbardziej skłaniał do tego kasku. Próbowałem też poszukać jakiegoś materiału podobnego do moich zużytych gąbek. Odwiedziłem wczoraj ze 20 sklepów z tkaninami i pasmanteryjnych. Nikt nie widział nigdzie podobnego materiału. Dziś byłem nawet zapytać krawcową, czy może wie gdzie można podobny materiał kupić. Nic z tego. Czyli - Nowy Kask

lizanie jest dobre...lodów
Pinky   15-04-2011, 01:07
#18
Jaro, a jakiś zastępczy materiał ? Gąbki szare karbowane są w sklepie audiofilskim elektronicznym na Kunickiego mniej więcej naprzeciw Domu Kolejarza (tak mniej więcej, z tolerancją błędu). Budapren lub inne kleidło i może się uda.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
jaro   18-04-2011, 16:01
#19
Byłem w rzeczonym przez ciebie sklepie Pinky, i nie mają takiej pianki. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł???

lizanie jest dobre...lodów
Wieśko   18-04-2011, 16:46
#20
Gumowa uszczelka do drzwi/okien. Niestety, potu nie wchłonie.
Strony (5):    1 2 3 4 5   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.