Strony (5):    1 2 3 4 5   
jaro   18-04-2011, 20:28
#21
uszczelka odpada, szukałem raczej czegoś typowo gąbko - podobnego i niezbyt grubego, jakiś cienki materiał, nawet nie musi być z gąbką

lizanie jest dobre...lodów
mrozo   18-04-2011, 20:42
#22
cieniutką to sobie kup aksamitkę i przyklej na taśmę dwustronną :-P
a jeżeli coś z gąbką ... czasami są w niektórych sklepach budowlanych takie czarne gąbki na taśmie, nie są to uszczelki i nie wiem do czego są stosowane. ale kiedyś coś takiego miałem w rękach.
może gdzieś uda mi się znaleźć gąbczastą uszczelkę do okien i drzwi (ale nie taką jak można kupić w sklepie tylko o wiele lepszą - lepiej trzymającą) i z 2 razy szerszą.

EDIT:
mam. jakoś przy okazji mogę Ci jej trochę podrzucić to zobaczysz czy może być.
Pinky   19-04-2011, 01:30
#23
Hmm... Skoro tam nie ma to poszukaj w sklepach z elektronicznym sprzętem nagłaśniającym. Gąbki te służą do wypełnienia walizek na drogi sprzęt. Oprócz nich stosowałem z dobrym powodzeniem też dobrej jakości starą karimatę, gorszej jakości karimata nie oddycha. A stosowałem do hełmu i maski do Airsoftu, więc na rower też się powinno nadać. Gorzej że budapren nie zawsze może zechce załapać na plastik.

Ps. Jeszcze mi się przypomniało że kolega kiedyś użył do tego jakiś owijek na kiere szosową i też było dobrze. Możesz popróbować z tymi miękkimi gripami takimi gąbkowymi, one muszą wchłaniać pot dobrze, przetniesz je i wyprostujesz.

Rama, dwa koła i mina wesoła Smile
MG   19-04-2011, 09:11
#24
Na zemborzyckiej jest sklep dla tapicerów, myslę że dostaniesz to czego szukasz. Nie pamiętam jak się nazywa. Jadąc od kunickiego jest po lewej stronie w domku jednorodzinnym, napewno jest to przed 1 skrzyżowaniem ze światłami. Kupowalem u nich klej tapicerski, takze klejem moge sie podzielić.
Coolman   19-04-2011, 10:26
#25
jak masz jakiegoś znajomego w serwisie gastronomicznym - konkretnie piwo i napoje gazowane z nalewaków to oni mają takie fajne gąbki do owijania przewodów , takie piankowe i z warstwa klejącą z jednej strony , nawet pod wpływem wilgoci nie puszcza ten klej
jaro   19-04-2011, 11:01
#26
MG napisał(a):Na zemborzyckiej jest sklep dla tapicerów, myslę że dostaniesz to czego szukasz
byłem tam, pani rozłożyła ręce. Pokazałem jej gąbki z mojego starego kasku i nic podobnego nie miała.

Coolman napisał(a):jak masz jakiegoś znajomego w serwisie gastronomicznym

niestety nie mam takich znajomości Sad

lizanie jest dobre...lodów
Coolman   19-04-2011, 13:34
#27
możesz też zobaczyć taśmę dekarską ale nie wiem czy ona będzie wystarczająco miękka do dostania w sklepach budowlanych (w tym OBI i LEROY)
MindEx   19-04-2011, 14:34
#28
Coolman napisał(a):możesz też zobaczyć taśmę dekarską ale nie wiem czy ona będzie wystarczająco miękka do dostania w sklepach budowlanych (w tym OBI i LEROY)

znaczy jak taśma jest miękka, to można ją dostać w sklepach budowlanych, a jak nie jest, to już nie można i trzeba kupować na czarnym rynku? czy jak?

przepraszam za OT, ale nie mogłem się powstrzymać.

proszę używać na forum znaków interpunkcyjnych. bez nich teksty są trudne do zrozumienia.
Coolman   19-04-2011, 17:13
#29
chodzi o to że zamiennie zamiast tej taśmy (izolacji gastronomicznej) można użyć taśmy dekarskiej - dostępnej w sklepach budowlanych ale ona nie będzie już taka elastyczna (miękka) jak ta taśma gastronomiczna. Sorry za te interpunkcje
jaro   22-04-2011, 00:11
#30
ok, postanowiłem zrobić co innego, nie bardzo podobał mi się pomysł z jakimś gąbkami i taśmami. Poniżej moja improwizacja
Koszt - cienki polar dziecięcy ze szmateksu za 4 zł
i trochę moich nerw

Oceńcie sami :mrgreen:

lizanie jest dobre...lodów
Strony (5):    1 2 3 4 5   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.