Strony (5):    1 2 3 4 5   
Jurek S   30-06-2009, 16:58
#21
michalbrodowski napisał(a):Dla mnie wyjeżdżanie z takimi tekstami to czysta hipokryzja i brak szacunku. Sorry, ale dzieciaki w podstawówce lepiej się zachowują.

Zacznij rozmawiać, a nie obrażać.

Więcej konsekwencji Michał

michalbrodowski napisał(a):O propozycjach rozmawialiśmy już dużo razy i wiele razy jej słuchałeś. Rozmawiałem z osobami w RL.org i nawet one nie wiedzą o co Ci chodzi, ja też się zastanawiam... SZACUN!

To może konkretniej

michalbrodowski napisał(a):A ja znam przynajmniej 20 lubelskich rowerzystów którzy chcieli by się dzielić swoimi wrażeniami z jazdy czy z wypraw na blogu i kolejnych 20 którzy chcieli by sie zaangażować więcej w coś rowerowego oprócz samej jazdy. Rozumiem, że jest dużo osób, którym wystarczy tylko lub aż forum, ale czemu mamy zamykać się na osoby które chcą czegoś więcej tym bardziej skoro mamy takie możliwości finansowe by coś takiego tworzyć.

Cały czas zaglądam na PR i jakoś nic się takiego nie dzieje. Przecież nikt tym 20 i 20, których znasz nie zabrania robić tego jak wyżej.

michalbrodowski napisał(a):Myślę, że napisałem tyle ile trzeba wiedzieć by nie kłócić się dalej w tym wątku.
Uważam też, że jeden mój post w tym wątku wystarczy, jeśli ktoś jeszcze chce się czegoś dowiedzieć lub wyjaśnić zapraszam na prv Smile

Myślę, że za dużo. Post Aleksandra W był jak najbardziej na miejscu i mógł zakończyć, przyznaję swego rodzaju kłótnię. Ale może jeszcze coś dobrego z tego wyjdzie

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
KermitOZ   30-06-2009, 17:31
#22
Kilka komentarzy na gorąco, bo sprawa jednak zaszła daleko i chyba powinienem zabrać głos, bo kilka osób się trochę za bardzo rozpędziło:

Aleksander W napisał(a):przecież tu nie chodzi o konkurowanie ze sobą, walka na "liczbę głów" dla zaspokajana własnych ambicji prowadzi tylko do osłabiania środowiska

No to dlaczego zachowujecie się jak byście walczyli? Tu są ludzie to działajcie tutaj, a nie chcecie na siłę przeciągać kogoś, bo wydaje Wam się, że macie jakiś super produkt i nie możecie przeboleć, że jest już stronka i forum, które spełniają swoje zadanie.

Aleksander W napisał(a):Wszystko robione jest publicznie bo każdy może, a nawet powinien dołożyć swoją cegiełkę - powód jest prosty - idea Porozumienia Rowerowego upadnie, jeśli wszystko skupi się na barkach 6 osób

Tak publicznie, że przez 2 lata mało kto wiedział, że w ogóle istnieje taka grupa.
A skoro już istnieje 2 lata na barkach 6 osób to nie ma co płakać, że się rozleci, dacie radę.

Aleksander W napisał(a):Forum RL.org ma inne przeznaczenie niż Portal o którym mówimy. Forum skupia wielu aktywnych rowerzystów, ale sprowadza się to tylko do wymiany opinii, a Portal ma służyć m.in. wykorzystaniu potencjału tych osób do wzmocnienia realnego wpływu na decyzje miejskie dotyczące nas rowerzystów.
Nie, forum nie sprowadza się tylko do wymiany opinii. Jest tu wiele ludzi, którzy chcą działać i w przeciwieństwie do niektórych nie roszczą sobie monopolu do rozmawiania z władzami i budowania jakichś portali, które będą pseudo-zrzeszać wszystkie ekipy rowerowe z Lublina.

Aleksander W napisał(a):Nie mówimy o żadnym przejmowaniu użytkowników, chodzi tylko o to, by osoby którym zależy na zrobieniu czegoś dobrego, zaznaczały swój wpływ i na Forum i na Portalu
A nie wystarczy jak taka osoba zaznaczy wpływ w miejscu, z którego korzysta na co dzień? Po co tworzyć nowe byty, które będą się pokrywały z istniejącymi? Trochę dobrej woli i wszystko da się zrobić tutaj.

Aleksander W napisał(a):Nie traktuj mojego postu jak wołania głodnego o chleb
A tak to trochę wygląda.

Aleksander W napisał(a):Porozumienie nigdy nie było i nie będzie stowarzyszeniem, ani formalną grupą o określonych zasadach członkostwa, władzach etc. Jeśli czujesz się członkiem, to nim jesteś.
No to ja zakładam Porozumienie Chińskie. Będziemy walczyć o prawa chińczyków do zrywania kwiatków na podlubelskich łąkach. Każdy kto z Was się czuje jest członkiem.
Widzisz jaki to absurd. Tak się nie da. W końcu trzeba wejść w jakieś struktury. PR jest w strukturach Towarzystwa Natury i Człowieka czy czegoś takiego. Inaczej nie dostalibyście grantu itd. Sam widzisz: struktury są potrzebne. I takie gadanie, ze nie ma struktur itd to jedna wielka ściema. W Stowarzyszeniu RL jest kilkanaście osób. Na forum już prawie 150. I co? Nikt nie wymaga od nieczłonków tego, żeby wstąpili w struktury. Liczy się cel, który realizować mogą wszyscy. Ale w pewnym momencie dochodzi się do momentu, w którym trzeba napisać coś i nie pisze się tego jako Jaś Kowalski tylko jakaś organizacja, bo inaczej nikt z Tobą nie będzie rozmawiał poważnie.

Aleksander W napisał(a):Nie koncepcji, tylko kadr. Gdy sprawy zaczęły się rozwijać mocniej niż tylko jakieś kwartalne spotkanie z władzami, a przyszła pora na działanie operacyjne, okazało się że jest nas za mało, by w wolnym czasie dokształcać się merytorycznie, robić coś i to robić dobrze.
Skoro brakuje Wam kadr to może pora wspomóc kogoś, kto ma te kadry (koncepcję także). Bo na razie to wygląda tak, jakbyście murzynów szukali, którzy zaczną używać Waszego portalu po to, żeby on nie upadł. A ma nie upaść bo ma być portalem dla rowerzystów. I tu jest błędne koło, bo taki portal już jest i jego użytkownicy mają się dobrze i sobie świetnie radzą. Machają kilometry zamiast rozkminiać jak zrobić coś, co jest i tak niepotrzebne.

Aleksander W napisał(a):Mamy Batorego na głowie i musimy go dobrze zrobić.
Właśnie. Wzięliście kasę i musicie teraz ją dobrze wykorzystać bo inaczej klops. I po to Wam ludzie na portalu, żebyście nie dali ciała i żeby nie okazało się, że ktoś Wam dał kasę, a wy nie macie pojęcia jak ją wykorzystać.

Aleksander W napisał(a):Najważniejsze to przekonać ludzi-rowerzystów, że sami mogą mieć wpływ na to jak rozwijają się sprawy rowerowe w Lublinie, ale muszą przede wszystkim tego chcieć...
I znowu to samo. Naprawdę potrzebny do tego jest nowy portal?

Aleksander W napisał(a):Też jestem zdania że RL.org jest przełomem w lubelskim środowisku, ale nawet jeśli będzie nas tutaj 10000 użytkowników to nic nie zmienimy w Lublinie bez aktywnego działania.
A jak na PR będzie 10000 użytkowników to zmienimy, tak?

Marcin Skrzypek napisał(a):Niech każdy kto dostrzeże jakiś problem rowerowy, wrzuci posta na portal do Problemów Rowerowych. W ten sposób powstanie baza problemów, będzie mapka, więc od razu każdy będzie mógł jak na dłoni mieć, co nie gra w Lublinie.

Oczywiście trzeba się do tego zarejestrować.
Dokładnie, działajta se tu, ale u nas piszta o problemach, bo jak napiszeta tu, to nikt tego nie przeczyta (bo tu tylko 150 userów, a w PR 13, więc w PR piszmy, bo to platforma dla wszystkich hahaha). A i zarejestrujta się, tak przy okazji oczywiscie, coby nam przybyło userów i Batory był zadowolony, żeśmy kasy w błoto nie wyrzucili i coby wszyscy widzieli jakie to PR jest super. I mamy bloga. Hahaha. Śmiechu warte. Jak ktoś chce rowerowego bloga prowadzić to prowadzi na bikestats.pl, gdzie jest cała Polska i super atmosfera i tam to rzeczywiście ma sens.

Portali społecznościowych w Polsce jest do groma. Rowerowych także. Tylko jakoś żaden rowerowy nie zrobił kariery i wszystkie świecą pustkami. Wszystko toczy się na forach. Dlaczego? Bo rowerzyście potrzebne miejsce, gdzie jest dużo ludzi, kumających o co chodzi i gotowych pomóc w każdej chwili (im ich więcej, tym prawdopodobieństwo otrzymania pomocy wzrasta). Bo internet to tylko dodatek do jazdy! Ma pomóc, a forum świetnie spełnia tę funkcję. I może także spełniać kolejne. I nie widzę tutaj sensu przyciągania kogoś do nowego portalu, podczas, gdy istnieje coś, co się sprawdza. A kuszenie kogoś blogiem, komentkami pod tekstem itd jest na poziomie dziecka z gimnazjum (bez obrazy gimnazjaliści Smile ).

Marcin Skrzypek napisał(a):Ja proponuje po prostu korzystanie z portalu i tyle.
No i jak ktoś będzie miał ochotę skorzysta. I tyle.

Marcin Skrzypek napisał(a):My robimy narzędzie, wy go uzywacie. Nie chcieliście, więc teraz proszę - zejdźmy juz z tej ścieżki udowadniania sobie, kto jest "lepszy", bo to do niczego nie prowadzi.
My niczego nie udowadniamy. Fakty są widoczne gołym okiem. Zrobiliście narzędzie, które nikomu poza Wami nie jest potrzebne i teraz na siłę chcecie przyciągnąć ludzi do własnej piaskownicy, bo uważacie, że jest taka super.

A teraz jadę na ustawkę, bo zapowiada się spoko wyjazd Big Grin

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
mamut77   01-07-2009, 00:57
#23
Marcin Skrzypek napisał(a):Pytanie, czy ta rejestracja będzie odebrana jako "zdradę" RL.org, przeciąganie ludzi, konkurencja itp?
Nie ma kompletnie żadnego znaczenia, gdzie przynależę. Po prostu tu mi się podoba, są ludzie, z którym można pogadać, wymienić poglądy - czegoś się nawet nauczyć przez powyższe. Gdyby RL nie przypadł mi do gustu, dawno bym sobie odpuścił. Sądzę, że takie podejście przejawia większość zarejestrowanych tutaj użytkowników. To nie ma absolutnie nic wspólnego za jakąkolwiek lojalnością.
Zaglądałem jakiś czas temu na potral, który jest tu tak reklamowany jako "alternatywa" dla RowerowegoLublina - i przykro mi, ale nie spodobało mi się tam. Więc jestem tu.

Marcin Skrzypek napisał(a):Uważam, że ambicje biorą tu górę nad wszystkim i istnieje realny czynnik zniechęcania rowerzystów do wszelkich inicjatyw, które mają podobne cele jak RL, a są przez RL odbierane jak konkurencja.
No to, szczerze mówiąc, trochę się zdziwiłem. Jakoś mi to zajawisko umknęło. Po przeczytaniu powyższego natomiast pojawiło się skojarznie ze znanym "nie z nami to przeciw nam". Nie powiem, żeby mnie to jakoś specjalnie zachęcało do ewentualnego uczestnictwa w Porozumieniu.

Marcin Skrzypek napisał(a):Sprawa jest prosta. Niech każdy kto dostrzeże jakiś problem rowerowy, wrzuci posta na portal do Problemów Rowerowych. W ten sposób powstanie baza problemów, będzie mapka, więc od razu każdy będzie mógł jak na dłoni mieć, co nie gra w Lublinie.

Oczywiście trzeba się do tego zarejestrować.
Ale dlaczego nie wykorzystać do tego samego RowerowegoLublina? Można wrzucić temat i będzie ok. Wyjdzie na to samo. Jestem rowerzystą, jeżdżę, rower stał się wręcz jednym z narzędzi mojej pracy - natomiast uczestnictwo w internetowym forum to efekt uboczny. I dlatego jakoś nie bardzo mi się chce ganiać od portalu do portalu, rejestrować się, logować po kilka razy tylko po to, żeby coś wrzucić, czy coś sprawdzić albo nawet zaoferować pomoc.
Poza tym takie stawianie sprawy, jak w cytacie powyżej, naprawdę kojarzy mi się z "przeciąganiem" użytkowników i nic na to nie poradzę.

Ponawiam zatem pytanie - dlaczego nie korzystać z tego, co jest (nawet jeśli powstało niedawno) i co się sprawdziło? Co sprawia, że korzystanie z "waszego" portalu jest takie ważne?
Zakładam, że nie chodzi o ów grant, z którym trzeba coś zrobić.

Ja tam się czuję, jakby wciskano mi na miejsce mojego roweru coś błyszczącego, wypasionego i z bajerami, i nie przyjmowano do wiadomości, że wolę swojego niewypasionego grata, który się świetnie sprawdza.
maYkel   01-07-2009, 06:33
#24
A mi się wydaje, że teraz wy (jako użytkownicy RL) nieco przesadzacie. Naskoczyliście na ludzi z porozumienia jakby chcieli wam krzywdę zrobić. Pomysł porozumienia i portalu narodził się dużo wcześniej w głowach paru osób, którzy sami są rowerzystami i mają jak najlepsze intencje, a przy okazji poza marudzeniem na brak inwestycji rowerowych starają się realnie coś zrobić. Teraz po prostu nadarzyła się okazja do zrealizowania tego pomysłu, więc nic dziwnego że chłopaki proszą o pomoc.

Jedyne na co chciałem zwrócić uwagę, to fakt żeby nie dublować forów. Bo forum RL już jest i działa nawet prężnie, co warto wykorzystać (np. dodać podforum). I wciąż twierdzę, że portal sam w sobie to dobry pomysł, choćby rzeczywiście jako baza danych o inwestycjach i problemach rowerowych miasta. Poza tym już widać, że lepiej jest przystosowany jako platfroma newsowa niż strona RL.

Apeluję zatem - współpracować a nie rywalizować bo cele mamy wspólne i pasję również.
Tym bardziej, że moim zdaniem obie inicjatywy się nawzajem uzupełniają a nie wadzą sobie.
Wawerka   01-07-2009, 08:36
#25
Dzięki MaYkel za sensowny i wyważony głos :-)
to ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze:

1. wspomniany grant z Batorego, Grzegorzu i Jurku, jest przyznawany nie tyle na rzecz danej organizacji ile na rzecz społeczności, dla której ta organizacja działa czyli w tym wypadku na rzecz społeczności lubelskich rowerzystów i jeżeli ten grant ktoś zdobył (co nie jest proste) to fajnie by było te pieniądze sensownie wykorzystać właśnie na rzecz tejże społeczności i nad tym powinniśmy się zastanowić
bo grupa docelowa PR i RL jest taka sama, ale nieco inne są nasze działania, priorytety
RL ma spory potencjał i generalne robi wycieczki rowerowe i robi to świetnie, ale PR ma doświadczenie w działaniach innego rodzaju (infrastruktura), poza tym stoją za nim dwie znane i uznane organizacje (czyli chociażby jakieś zaplecze biurowo-organizacyjne, którego RL nie posiada, a które się przydaje)
dużo łatwiej jest zachęcić ludzi do przyjemnych wycieczek rowerowych niż do nieco mniej przyjemnego użerania się z urzędami, więc kompletne lekceważenie działalności PR z uwagi na to że mają mniej użytkowników jest nieporozumieniem, uważam że zrobili kawał dobrej roboty na rzecz rowerzystów w Lublinie i rozumiem, że współpraca i dogadywanie się z urzędami to zadanie ciężkie i niewdzięczne

2. działania w ramach grantów bardzo często robi się w partnerstwach i różnego rodzaju porozumieniach, nie ma w tym nic podejrzanego ani dziwnego, przeciwnie: jest to normalne

3. nie "nadymajmy się" tak strasznie z powodu tego forum (mówię to jako członek zarządu RL), bo to jest śmieszne, owszem pomysł był i jest świetny, ale do stworzenia forum, strony www oraz umawiania się na ustawki naprawdę nie jest potrzebne stowarzyszenie zarejestrowane w sądzie, osobowość prawna, nipy, regony i inne cuda wianki
stowarzyszenie to trochę więcej i tego typu stowarzyszenie powinno umieć efektywnie i konstruktywnie współpracować z innymi organizacjami, a nie licytować się kto jest lepszy

4. to że w statucie RL jest zajmowanie się infrastrukturą rowerową nie czyni nas automatycznie ekspertami w tej dziedzinie, jeżeli PR przez te kilka lat działalności już jakieś ścieżki wydeptało to nie ma sensu wydeptywać ich raz jeszcze, tylko skorzystać z tego że już ktoś to zrobił, nie wywarzajmy otwartych drzwi :-)
Jurek S   01-07-2009, 11:50
#26
Magdo, zajrzyj proszę do mojego pierwszego posta w tym temacie:
Jako stowarzyszenie "Rowerowy Lublin" od początku staliśmy na stanowisku współpracy z Porozumieniem Rowerowym uznając, że taka idea jest bardzo dobra i pewnie potrzebna w środowisku. ...
Czy to można nazwać puszeniem się. Rzeczywiście, przyznaję zaczęły się później zupełnie niepotrzebne osobiste wycieczki, ale tak to jest z lawiną. I proponuję nie rozstrzygać teraz kto pierwszy rzucił kamień.
Ale musimy przyjąć jedną generalną zasadę. Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, żeby nie zaistniała taka sytuacja (a zaczęła się tworzyć), że jest jedna poprawna.
Nie wiem co jeszcze w tej sprawie możemy zrobić. PR zaproponowało korzystanie ze swojego portalu, ok. Zostawmy to ludziom.
Ja mogę zadeklarować i myślę, że duża część tego forum, że jeżeli trzeba będzie poprzeć jakąkolwiek ideę rowerową potrzebną w naszym mieście to ją poprzemy. Czy to w formie podpisów, czy osobistego uczestnictwa np. jakaś MK u Prezydenta.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Marcin Skrzypek   01-07-2009, 23:04
#27
maYkel napisał(a):Jedyne na co chciałem zwrócić uwagę, to fakt żeby nie dublować forów.

Zdania są u nas podzielone. Ja też byłbym za jednym forum, bo wierzę w zasadę integracji, ale też uważam ale to się kłóci z zasadą, która również wyznaję, że ludzie mają prawo do wyboru. Ma ona tu zastosowanie o tyle, że forum portalowe ma inne możliwości techniczne. Nie jest to po prostu "drugie" forum. 150 rowerzystów woli to rozwiązanie. Ale może następnych 100 będzie wolało tamto za rok czy dwa? Czemu zamykać im taką drogę?

maYkel napisał(a):Tym bardziej, że moim zdaniem obie inicjatywy się nawzajem uzupełniają a nie wadzą sobie.

Zgadza się. I chyba tak to trzeba nazywać, póki co - "uzupełnianie się". Bo temat "współpracy" okazał się zbyt niejasny.

Marcin
mamut77   02-07-2009, 00:03
#28
Marcin Skrzypek napisał(a):Ale może następnych 100 będzie wolało tamto za rok czy dwa? Czemu zamykać im taką drogę?

I kto wie, może wtedy ja też dołączę. Problem w tym, że jesteście trochę niewidoczni - a pozostając takowymi nikogo nie przyciągniecie. Ja osobiście dowiedziałem się o istnieniu PR coś tak tuż przed pojawieniem się RL. Kojarzę, że wcześniej coś tam słyszałem, ale nawet nie pamiętam co to było i na jaki temat.
Prowadzicie działania na rzecz środowisk rowerowych - i chwała wam za to. Ale co by nie mówić o zasługach PR większość z nas, rowerzystów - powtarzam to - ledwie wie o waszym istnieniu.

Tłucze mi się po głowie jeszcze następujące pytanie, tak a propos współpracy; dlaczego właściwie "ciągnąć" w jedną lub drugą stronę (albo trzecią i czwartą, bo tych stowarzyszeń rowerowych jest chyba więcej niż PR i RL)? Jakie to właściwie ma znaczenie z której "piaskownicy" korzystamy, jakie znaczenie mają nazwy?
Istnieje kilka różnych grup/stowarzyszeń? I fajnie. Więc może dogadać się jakoś "na szczycie", wymyśleć sposoby koordynacji i działać. Można to nawet jakoś fanie nazwać, jeśli ktoś czuje taką potrzebę... A resztę zostawić jak jest. Niech sobie oddzielnie istneje i PR, i RL i cała reszta. Jedni zajmują się tym, drudzy tym - uzupełniają się. A tym samym współpracują. Przecież o to chodzi.
qavtan   02-07-2009, 17:56
#29
Mamucie, stowarzyszeń i klubów jest faktycznie wiele.

Taką platformą, w której są przedstawiciele różnych organizacji było do tej pory Porozumienie Rowerowe (np. na spotkaniach organizowanych przez PR w ciągu tych ponad 2 lat działalności)
mamut77   03-07-2009, 00:37
#30
No to się zgubiłem. Skoro wszystko działało, skoro jest platforma porozumienia, która się sprawdzała przez co najmniej dwa lata, to o co ten cały szum z PR i RL, udostępnianiem narzędzi, jakiegoś rodzaju fuzją i tak dalej? Jak na razie - z tego co widzę - efekt jest tylko taki, że wymieniono trochę ostrych słów, a wszystko i tak zostało po staremu.
Strony (5):    1 2 3 4 5   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.