Strony (6):    1 2 3 4 5 6   
Aleksander W   23-06-2013, 21:53
#11
To tak nie działa jak piszesz. Bo raz że jak ktoś nie wyda kasy na serwis rowerowy, to może ją wydać na coś innego i kasa i tak da komuś zarobek, a dwa, że idąc takim tokiem myślenia, to gdy jedziesz do ciotki/babki/kumpla do innego miasta to powinieneś spać w hotelu i jeść w restauracjach, a nie u nich za free, bo w ten sposób zwiększasz bezrobocie w branży noclegowej, gastronomicznej itd. O jeżdżeniu na stopa już nie mówię, czy spaniu u ludzi z CS.
I piszę to jako osoba która utrzymuje się (nie tylko, ale też) z tego o czym mówi kolega.

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
ju79   23-06-2013, 22:48
#12
(Edit: Ktoś "sprzątnął" post "Bezpieki" - więc i moja odp przestaje mieć sens)
maYkel   24-06-2013, 00:19
#13
bezpieka napisał(a):Więc jeżeli tobie się powiedzie i znajdziesz chętnych do korzystania z twoich narzędzi - prace straci tak minimum 5 osób.

Chciałbym zobaczyć dokładne wyliczenia które doprowadziły Cię do tego wyniku. Może znasz już nazwiska tych osób? :lol:
Maurycylu   24-06-2013, 00:34
#14
hmmm temat wg mnie ciekawy. Idea jest ok i idźmy w takim razie dalej, co można zrobić, żeby takie miejsca istniały. Ja akurat nie potrzebuję tych narzędzi.
mamut77   24-06-2013, 00:46
#15
bezpieka napisał(a):Nie kupują chleba w sklepie u pani Iwony , która w ten sposób także traci pracę. Więc jeżeli tobie się powiedzie i znajdziesz chętnych do korzystania z twoich narzędzi - prace straci tak minimum 5 osób.
... i krowy przestaną mleko dawać.

W takim razie masz tu całkiem sporo lewactwa, działającego ogólnie na szkodę gospodarki. Choćby to nieodpowiedzialne używanie roweru jako środka transportu codziennego... przecież to obniża dochody koncernów paliwowych, przez co one podnoszą ceny benzyny, co przekłada się koszta transportu ogólnie... i tak dalej.
Albo inaczej: rower jako transport codzienny w mieście = mniejszy dochód z biletów komunikacji miejskiej = podwyższka ich cen, dla tych którzy z niej korzystają.

Głupie? Oczywiście. Ale na pewno są tacy, którzy wierzą w "logikę" wywodów, takich jak ten, który wypociłem powyżej.
michalbrodowski   24-06-2013, 07:37
#16
Bardzo ładnie wszystkich proszę o rozmowę w temacie Smile Osobiste wycieczki prosimy załatwiać na wycieczkach Wink

Bardzo kibicuję Jakubowi, mam nadzieję, że taki serwis powstanie, będzie miał ogromną liczbę klientów i lubelskie rowery przestaną w końcu skrzypieć i piszczeć!! Powodzenia!

Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
jaqbjaqb   24-06-2013, 08:05
#17
hej

widze ze przez noc cos mnie ominelo Smile
szkoda.....
Smile

tak czy inaczej, moze nie tyle klientow tylko uzytkownikow...
bedziemy startowac od ZERA, takze mozliwosci nieograniczone...

dzieki za slowa wsparcia, mam nadzieje ze cos nam sie uda urodzic.......

samba!
Lech   24-06-2013, 08:18
#18
jaqbjaqb napisał(a):hej

widze ze przez noc cos mnie ominelo Smile
szkoda.....
Smile
Jeśli chodzi o zamieciony post, nie żałuj, nie ma czego.

"It's not the kill
It's the thrill of the chase"
bezpieka   24-06-2013, 10:15
#19
OK po wyjaśnieniach admina rozumiem dlaczego post został zamieciony.
Natomiast w dalszym ciągu nie zgadzam się z pomysłem kolegi Jakuba i uważam że jest szkodliwy.
Postawcie się np.: w sytuacji chłopaków z "Bike Boys", którzy tracą 50% klientów tylko dlatego że ktoś za darmo udostępnia narzędzia. To jest jakby nieuczciwa konkurencja, a do tego jeszcze pozbawiona sensu ekonomicznego, bo sam udostępniający nic z tego nie ma.
Powiem to niepopularnie, ale jeszcze raz głośno. Ten pomysł jest wprost wyprowadzony z na błędnych i utopijnych poglądach. Ktoś kto jeździ na piszczącym, rozpadającym się rowerze nie będzie szukał narzędzi do jego naprawy (ma to po prostu gdzieś). Narzędzi potrzebuje ktoś świadomy i na forum jest mnóstwo wątków typu "pożyczę ściągacz".
Napisaliście tez że te pieniądze (zaoszczędzone) pójdą gdzie indziej. Może i tak, a raczej na pewno trafia do LIDLA/BIEDRONKI lub innej zagranicznej korporacji, która pochwali się kolejnym super zyskami, a wy będziecie pracowali za 1000PLN na rękę po 12 godzin na dobę i nie będzie was stać na pójście i zapłacenie za serwis roweru.
Przykład z serwisem rowerowym to tylko malutki wycinek. Niestety po przeczytaniu postów mam wrażenie że większość nie rozumie dlaczego u Niemców czy w USA jest lepiej niż w Polsce. Dobrobyt buduje się poprzez świadomość. Daje zarobić serwisantowi rowerowemu, bo ja jestem malarzem pokojowym i wiem że on przyjdzie do mnie żebym pomalował mu kuchnie. On zarobił na swojej usłudze, ja zarobie na swojej. Jak będziemy odbierać sobie nawzajem "chleb" zawsze będziemy biedakami. To tyczy się również zakupów. Nie kupuje portugalskiej marchewki w Biedronce tylko idę na targ i kupuje u pana Zdzisia, który kupił to u pana Janka na giełdzie w Elzówce.
Do kolegi Jakuba:
Wymyśl nowa formułę na serwis rowerowy i na tym zarabiaj, ale nie psuj rynku "pseudo darmochą". Na początku będzie "sukces", kupa chętnych na "darmochę". Za moment będziesz biedakiem i się zwiniesz (bo "chleb i majtki" trzeba za coś kupić), ale przedtem "zabijesz" kilku ludzi, którzy żyją tylko i wyłącznie z serwisowania rowerów. W następnej kolejności wszyscy dostaniemy po tyłkach bo zmniejszy się dostępność usług, wzrośnie przez to cena i pogorszy się jakość. A zanim wszystko się znowu poukłada minie sporo czasu.
niunia2101   24-06-2013, 10:48
#20
bezpieka napisał(a):Postawcie się np.: w sytuacji chłopaków z "Bike Boys", którzy tracą 50% klientów tylko dlatego że ktoś za darmo udostępnia narzędzia. To jest jakby nieuczciwa konkurencja, a do tego jeszcze pozbawiona sensu ekonomicznego, bo sam udostępniający nic z tego nie ma.

Dlaczego tak od razu zakładasz?? Nim się to rozejdzie to nie od razu każdy serwis straci aż tylu klientów.

bezpieka napisał(a):Może i tak, a raczej na pewno trafia do LIDLA/BIEDRONKI lub innej zagranicznej korporacji, która pochwali się kolejnym super zyskami, a wy będziecie pracowali za 1000PLN na rękę po 12 godzin na dobę i nie będzie was stać na pójście i zapłacenie za serwis roweru.

Do puki nie zmienią się opcje opłat dla pracodawcy nie zmienisz swoich zarobków w tym kraju. Mam kolegę który ma firmę działającą w Polsce, ale zarejestrował ją w Anglii z filią w Polsce. Dlaczego?? Podatki i inne opłaty by go wykończyły i to drastycznie.

bezpieka napisał(a):Daje zarobić serwisantowi rowerowemu, bo ja jestem malarzem pokojowym i wiem że on przyjdzie do mnie żebym pomalował mu kuchnie. On zarobił na swojej usłudze, ja zarobie na swojej. Jak będziemy odbierać sobie nawzajem "chleb" zawsze będziemy biedakami. To tyczy się również zakupów. Nie kupuje portugalskiej marchewki w Biedronce tylko idę na targ i kupuje u pana Zdzisia, który kupił to u pana Janka na giełdzie w Elzówce.
W następnej kolejności wszyscy dostaniemy po tyłkach bo zmniejszy się dostępność usług, wzrośnie przez to cena i pogorszy się jakość. A zanim wszystko się znowu poukłada minie sporo czasu.

Najpierw musi się zmienić podejście ludzi którzy oferują usługi do potencjalnego klienta, a potem klienta do oferujących usługi. Ludzie szukają oszczędności, większość ludzi naprawia coś w domu sama zamiast wziąć do tego fachowca. Bo zarabiając najniższą krajową na rękę mając na utrzymaniu rodzinę i inne opłaty nie jesteś w stanie wydać na naprawę roweru 200 zł, bo przegląd wymiana zużytych części tak za jednym zamachem przy ograniczonym funduszu na życie. Pomysł jest niezły warty wsparcia. I tak większość z nas naprawia rowery sama w domu. Więc nie rozumiem o co tyle krzyku. Skoro można zrobić przy okazji miejsce spotkań w takim warsztacie.

Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...
Strony (6):    1 2 3 4 5 6   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.