Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Włóczęga Północy 3 ,Dworzec PKP 4.06.2015 g.7:10
#1
Tym razem Włóczęga Północy w wersji czterodniowej ,od 4 czerwca do 7 czerwca 2015.
420 km. do przejechania,trzy noclegi na trasie ,każdy w innym miejscu.I to jest powodem założenia tematu już teraz.Właściciele agroturystyki oczekują gości na całe cztery dni ,bo to jest długi weekend.Na jedną noc to przyjmą łaskawie gdy tych gości nie będzie,ale my nie możemy sobie pozwolić na czekanie do ostatniej chwili.Udało mi się znależć i wstępnie zarezerwować te noclegi.W jednym przypadku być może potrzebna będzie zaliczka ,we wszystkich konieczne jest natychmiastowe podanie liczby osób.Ze wstępnych ustaleń wynika,że może pojechać 10-12 osób.
10 na pewno ,a 2 miejsca noclegowe jeszcze pod znakiem zapytania.
Jeżeli są chętni,potrzebna jest decyzja w ciągu 24 godzin.
Od początku nad planem tej wycieczki pracujemy razem z Damianem,który jest głównym nawigatorem i to on poda mapki z trasami.Ogólny zarys:
7:43 odjazd PKP Regio,przesiadka w Dęblinie na Koleje Mazowieckie[ z 30 min. przerwą].Z Warszawy Wschodniej [przyjazd 11:30] już rowerami do Twierdzy Modlin,w rejonie której spotykają się cztery rzeki:Wkra,Narew,Bug i Wisła.Dalej trasa wiedzie wzdłuż Bugu.Noclegi są planowane w miejscowościachTongueopowo-Parcele,Drohiczyn i Neple.
Czwartego dnia dojazd do Parczewa z planem powrotu szynobusem do Lublina.
http://www.twierdzamodlin.pl/
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#2
Jadę z wami !!!
Kto nie śpi, ten już coś robi. Smile  Trzeba ruszyć. W drodze znajdę siły.  Tongue
Odpowiedz
#3
Proszę dopisać do listy Henię i mnie :-)
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#4
Szykuje się Wam piękna wycieczka, niestety o czterodniowym wypadzie mogę tylko pomarzyć Undecided
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#5
Mam telefoniczne zgłoszenie Krzyśka_63 ;-) ,któremu współpracy odmawia klawiatura :-> .
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#6
Tyle km, w tak krotkim czasie, rozumiem ze bedziemy ubezpieczani autem technicznym, stad moje pytanie techniczne: mozna cala podroz przebyc na fotelu pasazera, ew. dac zmiane za kolkiem, czy niezbedny jest rower?
Terenikiem to ciągnikiem.
Odpowiedz
#7
Jadę! :mrgreen:
"Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!"
Odpowiedz
#8
Skoro słowo się rzekło, to proszę bardzo:

Dzień 1: http://ridewithgps.com/routes/6629229 Warszawa - Twierdza Modlin - Serock - Popowo.
Około 80km, głównie asfalty, ale jak trafią się fajne szutry to nie pogardzimy. Z ciekawszych miejsc na trasie, które chcemy zobaczyć, to przede wszystkim Twierdza Modlin. Oprócz tego okolice Zalewu Zegrzyńskiego. Nocleg mamy w Popowie Parcalach - może to być niezapomniane przeżycie - gdyż nocujemy w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej :mrgreen: - tuż nad samym Bugiem. Ponieważ tego dnia wypada Boże Ciało, to jeśli trafimy po drodze na kościół, to jak najbardziej możliwy jest postój na Mszę Św (najbardziej prawdopodobny pod tym kątem jest Serock) - oczywiście dla tych co będą chcieli.

Dzień 2: http://ridewithgps.com/routes/6629268 Popowo - Wyszków - Małkinia - Kosów Lacki - Drohiczyn
Około 135km, ze względu na dystans głównie asfalty. Po drodze chcemy zajechać do Treblinki - były obóz zagłady. Nocleg w agro w Drohiczynie, pięć minut spacerkiem od brzegu Bugu.

Dzień 3: http://ridewithgps.com/routes/6629306 Drohiczyn - Siemiatycze - Grabarka - Mielnik - Janów Podlaski - Pratulin - Neple.
Około 90km, asfalty, ale będziemy też kombinować tak, żeby wpleść trochę dróg gruntowych, łąkowych itp - możliwie blisko Bugu. Atrakcje po drodze to Święta Góra Grabarka, przeprawa promem przez Bug w Mielniku lub Niemirowie, Araby w Janowie Podlaskim, Pratulin, Podlaski Przełom Bugu. Nocleg w agro w Neplach, niedaleko ujścia Krzny do Bugu.

Dzień 4: http://ridewithgps.com/routes/6634612 Neple - Terespol - Kodeń - Jabłeczna - Sławatycze - Parczew
Około 100km, również asfalty i jeśli się trafią fajne gruntowe dróżki, to także nie pogardzimy. Z ciekawszych miejsc to na pewno Kodeń i Jabłeczna. Z Parczewa powrót szynobusem, ale oczywiście jeśli ktoś będzie chciał przedłużyć i wrócić 100% na kołach, to nie ma problemu.

Tak by to w ogólnym zarysie wyglądało. Trasy wyrysowane orientacyjne i możliwe będą zmiany wprowadzane na bieżąco. Tempo oczywiście bardzo rekreacyjne, ale z tą świadomością, że są pewne dystanse do przejechania ;-)

Jeśli chodzi o koszt noclegów, to z tego co rozmawiałem z Jurasem, to pierwszy nocleg około 47 zł/os, następne około 30 zł/os. Ale to już Juras potwierdzi, bo to on tego pilnuje.

Oczywiście lista chętnych, którą tworzymy jest wstępna - wiadomo, do czerwca jest trochę czasu, pewnie będą jakieś przetasowania, zmiany itp, ale wstępną ilość osób musimy znać już teraz.

Bart - odpowiadając na Twoje pytanie - nie będzie auta technicznego ;-)
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#9
Również jadę! :-)
Odpowiedz
#10
Czyli możemy tworzyć listę chętnych ;-) :
1.JuraS
2.Damian
3.Krzychu .c.m
4.Henia
5.Rado
6.Ania-roszpunka
7.Arta
8.Krzysiek_63
9.Renia
10.Yanq
11.Renania
12.Holden
13.Bart
Lista rezerwowa:
1.Ania.J.
2.Mani_73
3.Janusz M.
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości