Strony (13):    1 ... 8 9 10 11 12 13   
qula   31-10-2009, 21:27
#91
Co wy tak o tym "rozrywaniu" i zatrzymywaniu" kolumny. Kolumna rozerwała się w momencie kiedy przód ruszył, a część osób ociągało się na tyle że powstała spora przerwa miedzy jedną a drugą częścią kolumny, a czerwone zapaliło się na dłuższą chwilę zanim dojechaliśmy do skrzyżowania (kiedy pierwsza cześć już zjezdzała ze skrzyżowania) i wszyscy się zatrzymaliśmy nikt nikogo nie blokował, nie zatrzymywał, nie krzyczał "stajemy" itp. tylko wszyscy zrobili to odruchowo (skoro wszyscy stają to mam się sam pchać na skrzyżowanie). Zwróciliśmy uwagę na fakt że coś takiego wyszło to wyzywa się nas od pieniaczy i prowodyrów jakiś strajków

Chcesz mieć cztery kółka - kup sobie dwa rowery
maYkel   31-10-2009, 21:28
#92
kali napisał(a):Masa krytyczna to MASA i jak ktoś tego nie rozumie to niech lepiej nie
przyjeżdża już.
A niechże sobie przyjeżdża. Ale niech nie przenosi swoich irracjonalnych lęków i decyzji godnych hipokryty na całą grupę.

Już pisałem co proponuję - boisz się świateł/samochodów/asfaltu/baby jagi to jedź na końcu. Ma to szereg zalet bo gdy masa przestanie nagle licować z twoją fasadą światopoglądową to będziesz mógł się bezboleśnie dla siebie i innych uczestników z niej zerwać.

edycja -> qula, nie czaruj - dobrze widziałem co się stało - zamiast wyrównać żeby nie było dziury w grupie to ty z Kubą się zatrzymaliście skutecznie blokując całą grupę i zmuszając do ostrego hamowania... :roll:
qula   31-10-2009, 21:43
#93
Tak sam zatrzymałem całą grupę, taką ma się siłę przebicia :-). Skoro byłeś obok to dlaczego nie pociągnąłeś grupy jak widziałeś że nie ma zdecydowania.
Ze swojej strony temat uznaję za zamknięty, jak ktoś był zmuszony przez moją osobę do ostrego hamowania to go serdecznie przepraszam i obiecuję że teraz będę jechać na końcu żeby nikomu nie zagrażać.

Chcesz mieć cztery kółka - kup sobie dwa rowery
maYkel   31-10-2009, 21:49
#94
qula napisał(a):Tak sam zatrzymałem całą grupę, taką ma się siłę przebicia :-). Skoro byłeś obok to dlaczego nie pociągnąłeś grupy jak widziałeś że nie ma zdecydowania.
A co w tym takiego dziwnego? W peletonie wystarczy że jeden zahamuje bez orientu to się wyłoży trzydziestu. Jak nie wierzysz to zrób eksperyment i zahamuj na najbliższej masie gdzieś na prostej - zobaczymy czy się przynajmniej nie rozerwie. :roll: Nie pociągnąłem bo byłem zamknięty w środku i za wami.

qula napisał(a):Ze swojej strony temat uznaję za zamknięty, jak ktoś był zmuszony przez moją osobę do ostrego hamowania to go serdecznie przepraszam i obiecuję że teraz będę jechać na końcu żeby nikomu nie zagrażać.
No i git.
kali   31-10-2009, 21:50
#95
Chciałem podziękować za wspólną masę.Było mi bardzo miło zobaczyć po długiej/krótkiej przerwie kilku znajomych.A "rowerowo-Lublinowo-internetowych.org" napinaczy pozdrawiam.Brandzlujcie się dalej w tym temacie i szukajcie winnych.Jeżeli kogoś wkur....łem, to dobrze. Miałem taki zamiar.Wesołych świąt hehehe
krzysio dm   31-10-2009, 22:29
#96
ludzie nie mata większych problemów :?:
Seb   31-10-2009, 22:32
#97
Nie było mnie na tej MK ale dla mnie to święto zmarłych jest ważniejsze niż masa i musiałem wyjechać :-)

Kuba, nie wiem czy byleś na MK we wrześniu, ale dokładnie jak mówi Arkus, na wrześniowej masie zatrzymaliśmy we trzech ruch na Al. Tysiąclecia na wszystkich 3 pasach i kierowcy nie trąbili, nie byli sfrustrowani, nie pokazywali nam środkowego palca... itp. itd
Powiem wam, że bałem się wtedy niesamowicie żeby jakiś rozpędzony frustrat nie wjechał we mnie, w kolegów czy w tłum rowerzystów, ale kierowcy to też ludzie (sam jestem kierowcą więc nie stanowi dla mnie problemu zatrzymanie się na minutę aby puścić powiedzmy 100 rowerzystów, a że trafi się na 1000 kierowców jeden baran... co z tego trzeba uważać na takich po prostu)

Większość skrzyżowań blokowaliśmy i bałem się czy we mnie któryś kierowca nie wjedzie bo mimo nielegalności i braku nadzoru nad tłumem oraz braku organizatorów, postanowiłem zadziałać ( nie tylko krytykować), wziąć kamizelkę i zachęciłem do tego kilka osób, blokowałem skrzyżowania z własnej inicjatywy i dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa wszystkich którzy przyjechali (było to dla mnie jak i pewnie dla części osób nowe doświadczenie), a nie tylko dla tego aby na nas nie wjeżdżali kierowcy pomimo czerwonego ale również dlatego aby pozostał utrzymany cały czas ruch naszej masy abyśmy szybciej i płynniej z krzyżówek zjeżdżali...

Więc wszystko da się kulturalnie załatwić tylko trzeba wiedzieć jak...

Nie rozumiem twojego oburzenia... I generalnie nie będę się z tobą na argumenty wymieniał... Bo po co?!?! :-) Ja nie zamierzam tracić niepotrzebnie czasu ;-)

Pozdrawiam Seb
mamut77   31-10-2009, 22:50
#98
Ludzie, dajmy już spokój. Wiemy, co poszło nie tak, więc następnym razem postarajmy się nie popełnić tych samych błędów. Dograjmy wszystko przed następną Masą wszystko wcześniej, mając na uwadze to, co zdarzyło się na tej i tyle, powinno wystarczyć.
PiMi   01-11-2009, 00:50
#99
Seb napisał(a):Większość skrzyżowań blokowaliśmy


gratuluję jaj.
dla uczestników MK to wyjątkowe pościęcenie - i wcale nie gloryfikuje na wyrost. pomysł godny uznania. [ choć widziałem że w niektórych kierowcach aż się gotowało ].
szkoda że w teraz zabrakło "blokerów" na skrzyżowaniach.

PiMi
Arkus   01-11-2009, 11:53
W listopadowej MK nas nie zabraknie ;p, trzeba dogadać kwestię kamizelek, bo ludzi do obstawek nie trzeba szukać...
Tłum ma to do siebie że pójdzie za przywódcą, lub stanie jak wryty Smile) - psychologia społeczeństwa i zachowań stadnych. Ludzie potrzebują przywództwa, na masie będą to osoby w kamizelkach - i nie odbierać Nas negatywnie, jedziemy spontanicznie nikogo do niczego nie zmuszając, raczej zapewniając bezpieczeństwo i dodając otuchy, pewności tym niezdecydowanym Osobom....

Jeśli MK zrobią się naprawdę duże postaram się przynosić krótkofalówki dla dobrej komunikacji początku i końca peletonu... (spowalnianie przodu, podganianie tyłu, etc....)

Pozdrawiam.

BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Strony (13):    1 ... 8 9 10 11 12 13   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.