Strony (11):    1 ... 6 7 8 9 10 11   
Wawerka   03-06-2010, 16:41
#71
Zwirek napisał(a):Mam wrażenie, że i mnie niedługo już nie będzie.
A tak na marginesie: to może jak usuwać/przenosić spam to już cały, albo prawie cały, a pozwalać wybranym osobom na śmiecenie.

Żwirek, nie musisz pisać taką minimalistyczną czcionką, spokojnie, nikt Cię nie zbanuje, uwaga jest bardzo słuszna

Uważam że niedopuszczalne jest usuwanie postów jednych osób (pod wielce subiektywnym pretekstem: nie na temat) np. Arka czy Koli, czyli osób związanych z RL od dawna, a tolerowanie ton spamu produkowanego przez innych użytkowników (jeszcze do tego kompletnie nowych i nikomu nie znanych)
to raczej nowi powinni się dopasować do obowiązujących tu standardów, i bardziej oni powinni być przywoływani do porządku (aczkolwiek też nie przez usuwanie postów)
takie wybiórcze usuwanie postów to są właśnie podwójne standardy i to na podstawie jakiś kompletnie subiektywnych i niezrozumiałych dla mnie kryteriów

natomiast uważam, że słowa nicenzuralne jak najbardziej powinny być moderowane, jesteśmy organizacją pozarządową, a nie czyimś prywatnym forum, musimy się pewnych zasad trzymać

druga sprawa: nie widzę kompletnie nic złego w tym, że ludzie na tym forum się poznają, a potem umawiają się grupkami już poza forum, to jest zupełnie naturalne,nie ma obowiązku umawiania się na forum, to jest tylko jedna z możliwych opcji, ale nie podoba mi się ze robi się wokół tego atmosfera wzajemnej wrogości, pretensji itp. :-(
thoria   03-06-2010, 16:41
#72
Zgadzam się, że nie da się ograniczyć postów pod ustawkami do jakiegoś bardzo minimalnego minimum. Moim zdaniem jest to po prostu niepraktyczne. Primo, jeśli ktoś ma pytanie dotyczące tempa, lepiej żeby zadał je na forum, niż pisał priva do autora ustawki, bo jeśli jeszcze kogoś to interesuje, to nie będzie zasypywał autora ustawki setnym privem z tym samym pytaniem. Z resztą, takie pytania są naturalne, bo niektóre ustawki nie są ani sportowe (treningi), ani rekreacyjne i turystyczne, i to chyba dobrze, że ktoś się próbuje dowiedzieć czy jest mu sens jechać, bo może spowalniać innych. A co to za frajda przyjechać i po 15 minutach odbijać z trasy do domu?

I tu pojawia się po drugie primo - jak to jest mówione na wszystkich imprezach typu pikniki i rowerowe planety, celem założycieli forum jest jego rozpowszechnienie i zachęcenie ludzi do jazdy. Więc chyba nie będzie tu już kameralnie i obawiam się, że "jakość" zostanie przytłoczona przez "ilość". Teraz pytanie do "weteranów" forum - czy jesteście w stanie to zaakceptować. Jeśli nie, to nikt nie powinien mieć do Was pretensji :-) I też nie widzę sensu zmuszania Was do umawiania się bardziej "jawnie". Fajnie, gdybyście sami chcieli :mrgreen:

Hmm, i teraz przydałaby się jakaś konstruktywna propozycja rozwiązania problemu... póki co przychodzi mi do głowy tylko bezwzględne wywalanie postów OT (ale bez różnicy jeśli chodzi o staż danej osoby na forum), chociaż wiem, że "precz z cenzurą" itp. Tylko mam wrażenie, że jak ktoś dostanie po głowie raz a porządnie, to na dłużej zapamięta niż jak będzie się w jego kierunku słać ironiczne komentarze, których może po prostu nie zrozumieć. A żeby było wiadomo, które posty pochodzą z tak zwanej dupy, można by zrobić spis, czego sobie nie życzymy. Na przykład, stanowcze "nie" postom typu:
1. nie jadę, bo... (bez wcześniejszego zgłoszenia udziału)
2. komplementów dot. ustawki (jaka ładna trasa, tam jest śliczny asfalt, drzewa, niebo itp.)
3. antykomplementów (ale głupia pora, za szybkie tempo, tam jest za dużo błota, itp.)
4. ...

Zdaję sobie sprawę, że możemy powyższym ryzykować stworzenie prawdzwie unijnej organizacji, z tysiącem przepisów, ale z braku laku...?
Ania J.   03-06-2010, 17:04
#73
thoria napisał(a):jak to jest mówione na wszystkich imprezach typu pikniki i rowerowe planety,
thoria-z całą słusznością do tego co napisałaś-bo generalnie zgoda Smile ale na ilu piknikach czy planetach byłaś że uogólniasz? chociaż pewnie masz rację-ale pasowałoby to bardziej komuś kto był na więcej niż 1 MK, 1 Planecie i 1 niedojechanej ustawce...
jak najbardziej jestem za równym traktowaniem-jeśli źle coś napiszę czy niepotrzebnie to bez względu na to że dziewczyna-też proszę wywalać moje posty czy mnie zjechać-kto tam taką władzę ma :mrgreen: nie będę się o to kłóciła. Ale wkurza mnie jak osoba, która była AŻ na tylu ustawkach jak powyżej wyliczyłam poucza innych. Przemilczę już to że najpierw pisze w ustawce Mindexa, że trzeba z terminem poczekać na Niego jako pomysłodawcę (i słusznie, tu się chociaż zgadzamy) a później sobie sama przyklepuje termin :lol: thoria na prezydenta jak to ktoś mi w pw ostatnio napisał : :mrgreen:
Jurek S   03-06-2010, 17:14
#74
Wawerka napisał(a):(...)
Uważam że niedopuszczalne jest usuwanie postów jednych osób (pod wielce subiektywnym pretekstem: nie na temat) np. Arka czy Koli, czyli osób związanych z RL od dawna, a tolerowanie ton spamu produkowanego przez innych użytkowników (jeszcze do tego kompletnie nowych i nikomu nie znanych)
to raczej nowi powinni się dopasować do obowiązujących tu standardów, i bardziej oni powinni być przywoływani do porządku (aczkolwiek też nie przez usuwanie postów)
takie wybiórcze usuwanie postów to są właśnie podwójne standardy i to na podstawie jakiś kompletnie subiektywnych i niezrozumiałych dla mnie kryteriów

(...)

Magdo, trzymajmy się jednak faktów. Rozmawiamy o nieszczęsnym ;-) temacie piątkowego wyjazdu. Nie usuwałem tam żadnych postów Koli czy Arka. Całość, którą uznałem , że jest nie na temat przeniosłem do tego tematu i jak się okazało dobrze się stało bo możemy spokojnie się tu wszyscy wypowiedzieć. O usunietych postach z mojego tematu (Krzczonów) rozmawiałem z Arkiem na priv. Tak się składa, że usunąłem posty Ani J, zresztą na jej wyraźne życzenie i po uwadze kuczego, że takie rozmowy to mogą prowadzić na priv.

(zajrzałem w międzyczasie co nowego w temacie)
No i spróbujmy powstrzymać się od złośliwości czy osobistych wycieczek jak w powyższym poście

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
ArtiArt   03-06-2010, 17:21
#75
Ja króciutko.
Pada deszczyk i można swoje emocje ochłodzić, a przy okazji trochę pojeździć na rowerze ;-)

Pozdrawiam
ArtiArt
mariox   03-06-2010, 17:27
#76
A ja uważam, że wiele osób się za bardzo spina przy okazji pisania na tym forum. Nigdy nie da się ustalić zasad tego, co może być pisane a co nie. No bo jak to się ustali? Biorąc pod uwagę opinie osób, które uważają że najlepiej wiedzą co powinno się pisać a co nie?
Załóżmy, że teraz coś się tutaj ustali. A pomimo to nadal będą posty, które nie będą zadowalać części forumowiczów.
Ludzie, wrzućcie trochę na luz, a postów, które Was nie interesują (albo postów konkretnych forumowiczów) po prostu nie czytajcie.
Bo nigdy nikt nie dogodzi wszystkim.

Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Jurek S   03-06-2010, 17:37
#77
mariox napisał(a):(...)
Ludzie, wrzućcie trochę na luz, a postów, które Was nie interesują (albo postów konkretnych forumowiczów) po prostu nie czytajcie.
Bo nigdy nikt nie dogodzi wszystkim.

To jest jakieś rozwiązanie. Rodzaj bufora przy pewnych określonych zasadach.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Ania J.   03-06-2010, 17:54
#78
Jurek S napisał(a):No i spróbujmy powstrzymać się od złośliwości czy osobistych wycieczek jak w powyższym poście
wywołana do tablicy się czuję więc spróbuję :mrgreen:
a swoja drogą dobrze że się spamerski wątek utworzył-tego mi brakowało :-P
thoria   03-06-2010, 17:55
#79
Aniu, proponujesz mi dyskusję na pirvie, a jak Twoją propozycję ignoruję, bo się po prostu nie mam zamiaru kłócić, to sama robisz osobiste wycieczki pod moim adresem i mnie "punktujesz". Jeśli Ci to sprawia frajdę, proszę bardzo - mścij się. Nie mam zamiaru brać w tym udziału, a odpisuję Ci teraz już ostatni raz, bardziej po to, żeby wyjaśnić wszem i wobec Twój "zarzut", co do mojego szarogęszenia się w poście o ustawce mindexa. Żeby było jasne - nie przyklepałam terminu i wcale nie chcę sobie tej ustawki podporządkowywać, jeśli o to Ci chodzi. Po prostu mindex sam napisał, że nie ma czasu, żeby póki co się tym zajmować, więc żeby znowu temat nie siadł, bo zależy mi, żeby na tą ustawkę pojechać, chciałam poczynić jakieś wstępne ustalenia. Może rzeczywiście czuję się trochę winna z tego powodu (podobno winni się tłumaczą), ale oprócz dogadania terminu, nie zrobiłam w tym poście nic więcej. Z resztą to Ty wyskoczyłaś z konkretną datą 19.06., powtórzoną z resztą za mindexem - ja "uparłam się" tylko przy jakimś weekendzie po 20.06. Jeżeli mindexowi albo komukolwiek innemu ten termin nie odpowiada, to przecież może zmienić albo w ogóle wszystko odwołać. Ja tylko chciałam pomóc. Jeżeli mindex ma na ten temat zdanie podobne do Twojego, to go za moją "prezydenturę" oczywiście przeproszę.

Jeżeli ktoś ma do mnie jakieś "ale", zawsze może mi to powiedzieć sam - jesteśmy dorośli i poza przedszkolem obgadywanie za plecami nie ma sensu. Ja nie mam problemu z akceptowaniem krytyki. Jeżeli śmieszy Cię moja postawa, uważam, że świadczy to bardziej o Tobie niż o mnie. Ale tak jak mówiłam, nie kłóćmy się, bo to do niczego nie prowadzi.

A co do tego na ilu wyjazdach byłam - pewnie, że na niewielu. Ale tak na zdrowy chłopski rozum - po cóż innego te wszystkie imprezy pod "patronatem" Rowerowego Lublina?

Wiem, że ten post nadaje się bardziej na wiadomość prywatną, ale skoro jest to wątek o postach z dupy, kto chce, może go tak traktować :mrgreen:

Mariox, no trochę się spięłam, ale ja jestem umysł ścisły i lubię jasne zasady. Wiem, że się nie da ustalić nic konkretnego, ale póki co widzę marudzenie bez konkretnych propozycji. Moja nie jest najlepsza, ale to tylko taka sugestia.
Paweł K.   03-06-2010, 17:56
#80
mariox napisał(a):A ja uważam, że wiele osób się za bardzo spina przy okazji pisania na tym forum. Nigdy nie da się ustalić zasad tego, co może być pisane a co nie. No bo jak to się ustali? Biorąc pod uwagę opinie osób, które uważają że najlepiej wiedzą co powinno się pisać a co nie?
Załóżmy, że teraz coś się tutaj ustali. A pomimo to nadal będą posty, które nie będą zadowalać części forumowiczów.
Ludzie, wrzućcie trochę na luz, a postów, które Was nie interesują (albo postów konkretnych forumowiczów) po prostu nie czytajcie.
Bo nigdy nikt nie dogodzi wszystkim.
No i zgodnie z tym co napisał Mariusz od dawien dawna to robię. To, że się mało udzielam z braku czasu to nie znaczy, że nie śledzę forum. Jak pisze Mariusz, właśnie gdy denerwują mnie posty użytkownika XYZ to ich po prostu nie czytam, są również tematy, które śledzę na bieżąco i takie, które mnie interesują jak zeszłoroczny śnieg i wtedy też ich nie czytam. Ja rozumiem, że my jako założyciele stowarzyszenia i forum niejako narzucamy formę i chcemy to trzymać w ryzach, ale przy takiej liczbie użytkowników tego się fizycznie nie da zrobić. Jeden się podporządkuje a drugi nie - jak w każdej społeczności. Wiadomo, że każda osoba na forum, to indywiduum i trudno ją ograniczać. Myślę, że jedyne co można zrobić,aby choć trochę porządku dotrzymać to jest to co słusznie robi Jurek, czyli przenoszenie tematów do odpowiednich działów. Nawet jak napiszemy jeszcze bardziej skrupulatnie regulamin korzystania z forum, to i tak się znajdzie ktoś kto go złamie. Nie ma co kopii kruszyć bo to i tak nic nie zmieni a tylko powstaną w nas uprzedzenia co do innych.
A teraz PEACE bo ta bezproduktywna dyskusja będzie się toczyć w nieskończoność. To tyle ode mnie.

Moja ortografia jest pełna natury-same byki!!Big Grin
Pozdrawiam,
Paweł K.
Strony (11):    1 ... 6 7 8 9 10 11   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.