Strony (6):    1 2 3 4 5 6   
Ex Driver   12-06-2015, 00:26
#41
Dwa dni temu szedłem z żoną Lubomelską pod górę. Po przeciwnej stronie na w dół pędził na miejskim rowerze jakiś oszołom. Na uszach słuchawki wielkości filiżanki do kawy, na stojąco. Skrzyżowanie Lubomelskiej i Czechowskiej ( miał czerwone) --pojechał . Zjechał do Al Solidarności--- pierwsza nitka w stronę Zamku ( nadal czerwone światło ) - pojechał . Druga nitka w stronę Sławinka --wciąż czerwone ale pojechał przy okazji rozgonił pieszych oczekujących na zielone. Wyciął w stronę stacji paliw nic a nic nie zwalniając. Miał kretyn szczęście że była przerwa w potoku pojazdów bo byłby kolejny trup. Sama gęba mi się otworzyła niezbyt grzecznie na ten widok. Jak ludzie mają nas poważać ?

" Wykorzystaj chwilę - nie przegap niczego".

   Pozdrawiam.
Judaas   12-06-2015, 12:06
#42
no niestety są debile wśród nas. I powiem, że trochę żałuję, że nic go nie trafiło. Wiem, że to źle ale no kretyn...
Danielw78   12-06-2015, 15:49
#43
To właśnie tacy ignoranci powinni ginąć pod kołami samochodów ,a nie niewinni ludzie jeżdżący zgodnie z przepisami :-P

www.strava.com/athletes/3665850
Jest źle gdy nie jeździ się Big Grin


Hubik   01-02-2016, 10:47
#44
Ex Driver napisał(a):Dwa dni temu szedłem z żoną Lubomelską pod górę. Po przeciwnej stronie na w dół pędził na miejskim rowerze jakiś oszołom. Na uszach słuchawki wielkości filiżanki do kawy, na stojąco.

Może to był kandydat do nagrody Darwina?
A tak na marginesie, jazda ze słuchawkami w/na uszach, to niestety częsty obrazek i IHMO świadczący o braku odpowiedzialności takiego użytkownika drogi. :/
Mariobiker   01-02-2016, 14:30
#45
Hubik napisał(a):A tak na marginesie, jazda ze słuchawkami w/na uszach, to niestety częsty obrazek i IHMO świadczący o braku odpowiedzialności takiego użytkownika drogi. :/
Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Bardzo często jeżdżę ze słuchawkami w uszach i nie czuję się nieodpowiedzialnym użytkownikiem drogi. Cały pic polega na tym aby ilość decybeli nie zagłuszała całkowicie odgłosów otoczenia.

"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
darist   01-02-2016, 15:59
#46
Hubik napisał(a):A tak na marginesie, jazda ze słuchawkami w/na uszach, to niestety częsty obrazek i IHMO świadczący o braku odpowiedzialności takiego użytkownika drogi. :/

Odgrzewasz stare tematy nie mówiąc już o tym, ze dyskusja o słuchawkach też już była.
Ale niech Ci będzie :-D
Jak wspomniałeś słuchawki są w/na uszach, więc nie ograniczają pola widoku.
No chyba, że ktoś zakłada je na oczy :-P
Zacytowałeś post Marka (Ex Driver) ale w tym konkretnym przypadku to chyba nie słuchawki były przyczyną i powodem przejazdu skrzyżowania "na czerwonym".
Dlaczego zatem słuchawki świadczą o braku odpowiedzialności?
Chyba mi nie powiesz, że jeździsz bez słuchawek ponieważ zmieniając pas ruchu i skręcając w lewo nasłuchujesz czy nie wyprzedza Cię inny pojazd :-P
Zalecam mimo wszystko wzrokowe upewnienie się przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru.
Oczywiście wszystko powyższe nie dotyczy w przypadku słuchania Kaszpirowskiego lub innych z podobnym skutkiem :-P :mrgreen:

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
radzik   01-02-2016, 16:47
#47
Tu się z Tobą Darku nie zgodzę, po to mamy 5 zmysłów by z nich samodzielnie korzystać, nie ma potrzeby powielać/dublować ich wykorzystania. Jeśli nie słyszę by coś z tyłu jechało, to nie ma potrzeby bym angażował kolejny zmysł Arrow wzroku, tylko po to by skręcić w lewo. Trochę zaufania do zmysłów trzeba mieć. Inaczej można je postradać.
darist   01-02-2016, 17:10
#48
radzik napisał(a):Jeśli nie słyszę by coś z tyłu jechało, to nie ma potrzeby bym angażował kolejny zmysł wzroku, tylko po to by skręcić w lewo

Oczywiście nie bierzesz pod uwagę, że może Cię wyprzedzać inny rowerzysta... bo Ty przecież tylko biegasz... :-P
Nie będę zatem Ci tłumaczył pracy (i hałasu) innych silników skoro Jesteś na etapie marki Trabant, Zetor itp... :-P :-D

Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
katka   01-02-2016, 17:24
#49
radzik napisał(a):Trochę zaufania do zmysłów trzeba mieć. Inaczej można je postradać.
Mówisz chyba o 6-tym zmyśle, którzy nie wszyscy posiadają :-P
Bo to, że Ty go masz to oczywiste :roll:
Hubik   01-02-2016, 17:40
#50
darist napisał(a):
Hubik napisał(a):A tak na marginesie, jazda ze słuchawkami w/na uszach, to niestety częsty obrazek i IHMO świadczący o braku odpowiedzialności takiego użytkownika drogi. :/

Odgrzewasz stare tematy nie mówiąc już o tym, ze dyskusja o słuchawkach też już była.

Jeżeli, "odgrzewając" stary temat w jakikolwiek sposób naruszyłem obowiązującą na tutejszym Forum nietykietę, to przepraszam i solennie obiecuję, iż więcej tego nie uczynię.
Jako, że jestem to dość świeży, to chcąc się zapoznać z zawartością tego medium, czytam kolejne jego działy. Jakiś zły mnie po raz kolejny podkusił, by zabrać głos, jedynie by wyrazić swoją opinię, a w żadnym wypadku, by wywoływać jakiekolwiek dyskusje.
Zatem przepraszam, że wywołałem zamieszanie i już stąd znikam.
Strony (6):    1 2 3 4 5 6   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.