Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Zakupy w "Biedronce" a bieda i bezrobocie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Jurek i bezpieka? Czy w ramach wspierania polskich producentów jeździcie na rowerach polskich producentów, z polskim osprzętem (co prawda chyba nie ma napędów, ale pozostały osprzęt da się kupić u polskich producentów) i w polskich ubraniach? Oczywiście kupionych w lokalnych sklepach, a nie w sieciówkach.
Kuba. Nie wiem jak działa twój mózg, ale chyba nie do końca jest z nim wporzo!!! Dlaczego:
Ja Ci piszę : "Jak weźmiesz siekierę, położysz rękę na pniaku i przypier......- to najprędzej utniesz sobie rękę" a ty mi na to: "Czy siekiery z nawęglanym ostrzem można użyć na pniaku do prostowania gwoździ trzymanych w ręku ?"
"WNIOSKI Z CAŁEJ DYSKUSJI"(didaskalia tak żeby młodzież rozumiała tekst pisany)
Niestety tak wyglądał poziom tej dyskusji. Wyrwać pojęcia,zrelatywizować tezę, rozmydlić sens.
Jestem przerażony!!! 20lat "wolności" zrobiło więcej spustoszenia w głowach niż 50 lat komuny. Metodę jaką na to wybrano jest najbardziej perfidna. Ogłupianie młodych ludzi. Zastanawiam się czy dzisiejsi 20-25-30 latkowie nie widzą że zapier..... po 16- 20 h na dobę i ledwo wiążą koniec z końcem przyduszeni kredytami. Gdy ich rodzice 20 lat temu pracowali tylko 8h i mieli czas żeby wyjść z nimi na spacer, posiedzieć i poczytać im książki. Może wasi rodzice nie mieli samochodów, może było ciężej o jedzenie, ale mieli dla was czas. Wy karmienie psycho telewizją, pędzicie za kolejnym tabletem i w tej gonitwie stajecie się NIEWOLNIKAMI, a wasze dzieci "ZAMIAST OJCA MATKI MAJĄ GARŚĆ PRZEDMIOTÓW"
Ja nie ma złudzeń, ze zmienię ten świat. Jednak nikt mi tego nie odbierze, że "MAM W DOMU KSIĄŻKI I NIE ROZUMIEM MODY, Z UPOREM MANIAKA NIE DAJE SIĘ NABRAĆ NA WYSSANE Z PALCA MĄDROŚCI TEGO ŚWIATA"
Mimo wszystko DZIĘKUJĘ wszystkim za dyskusję.
Harkonnen2 napisał(a):mogą brać towar taniej w Tradisie, plus ich marki własne.
Mam wrażenie, że _muszą_ brac towar w Tradisie ew. od wskazanych dostawców.
__ Dodam jeszcze linka, akurat pasuje do aktualnych News-ów na portalach (ps. linki do Onet-u?!, litości).
list otwarty i materiał do tego: opracowania dla Polski
ponadto polecam (na YT): "Media III RP" (3 części), "Odkryć Prawdę" (3 czesci), "Trwajcie" Janusz Kurtyka
Po obejrzeniu tego materiału można zastanowić się czy cała dyskusja nie jest bezprzedmiotowa.
(edit: NowyEkran jest teraz pod adresem nowyekran.NET, pod .pl jest teraz 3obieg)
bezpieka ja chyba żyję w równoległym wszechświecie do Twojego. O czym Ty w ogóle piszesz? Rozumiem że temat miał na celu przekonanie do wspierania lokalnych, polskich przedsiębiorstw. Zatem zapytałem, czy w kwestii rowerowej (bo o tym jest forum) wpieracie polskich producentów. Jak dla mnie jest to na temat.

A Ty mi wyjeżdżasz o jakiś siekierach, komunie, czytaniu książek i pracy po 20 godzin na dobę. To całe porównanie o siekierze to raczej do Twojej wypowiedzi pasuje, nie do mojej.
Kuba napisał(a):Jurek i bezpieka? Czy w ramach wspierania polskich producentów jeździcie na rowerach polskich producentów, z polskim osprzętem (co prawda chyba nie ma napędów, ale pozostały osprzęt da się kupić u polskich producentów) i w polskich ubraniach? Oczywiście kupionych w lokalnych sklepach, a nie w sieciówkach.

A kto jest polskim producentem rowerów? Jeżeli Bydgoszcz UNIBIKE to jeżdżę na nim zamiennie. Przejechałem na nim tysiące kilometrów i szczerze powiedziawszy moje ustawki, które robiłem w RL od niego się zaczęły.
Ale tak na marginesie. Bez roweru da się żyć, bez chleba nie. I jeszcze jedno. Spróbuj zrozumieć Kuba, że Biedronki to tylko skrawek problemy systematycznego niszczenia polskiej gospodarki.
Kuba możesz mieć za złe, ale wykonałem na tobie test. Niestety!! Wykroczył on ponad twoja percepcję. Nie potrafiłeś przyłożyć siekiery, pniaka i ręki do całego toku dyskusji. Niestety trzeba ci napisać wprost, bo nie potrafisz odczytać tego co między wierszami. (Twoi rodzice potrafili) Chodziło o to że opisuje Ci szerokie zjawisko, a ty wrzucasz mnie na siłę w jakiś malutki wycinek tyczący się bardzo specyficznego fragmentu całego szerokiego zjawiska. Rozmydlasz. Podchodząc do sprawy "oj tam ,oj tam, jakoś to będzie". Jak dałem wam "A co w sytuacji kiedy jednak jakoś nie będzie"???. Nikt z was nie potrafił przedstawić alternatywy. Zaczęło się wypytywanie czy jeżdżę na polskim rowerze, czy robię zakupy w "BIEDRONKACH". Udowadnianie tezy że "biedronki" są fajne bo jest tanio. Wszyscy przeszli do porządku dziennego że "biedronki" wymuszają ceny, że sieci dystrybucji żywności nie jest w polskich rękach (czyli jak ktoś zechce to przyblokuje dostawy żywności, wtedy wyjdziecie na ulica , a tam już weszła ustawa że wojsko może do was strzelać). Gratuluje wam dobrego samopoczucia i jestem ciekaw kiedy obudzicie się ze swojego snu na "ZIELONEJ WYSPIE". Czy wtedy da się coś jeszcze zrobić.
Jeszcze jedno. Dlaczego niszczy się szkolnictwo w Polsce. "Bo IDIOTAMI rządzi się łatwiej".
Rafał czy założyłeś ten temat aby podyskutować i poznać poznać poglądy innych?
Jeśli tak, to w porządku bo od tego jest forum i Hyde Park.
Ale osobiste podjazdy dotyczące oceny mózgu, inteligencji, wychowania przez rodziców i wiele innych zaczynają być bardzo niesmaczne.
Bardziej niesmaczne niż zakupy w "Biedronce" i wspieranie "obcego" kapitału.
Miej szacunek dla innych poglądów nawet jeśli one są sprzeczne z Twoim światopoglądem.
Publiczne inwektywy niczemu nie służą.
Nigdy nie popierałem cenzury i "kneblowania ust".
Ale zaczynasz Rafał solidnie pracować nad kolejnym ostrzeżeniem i blokadą wypowiadania się we własnym temacie.
I żeby było jasne.
Nie jestem za zamknięciem tematu.
Chętnie poznam poglądy moich koleżanek i kolegów (bez względu jakie były ich intencje).
Ale MAM DOŚĆ skrajnego oceniania poglądów innych osób.
darist napisał(a):Ale MAM DOŚĆ skrajnego oceniania poglądów innych osób.
Zgadzam się z Tobą Darku. Niestety niektórym osobom (przynajmniej 2 osobników) inne poglądy niż pewnej partii są złe i świadczą o złym (żeby nie napisać ostrzej) wychowaniu.

Rafał jeśli możesz to odpowiedz na to pytanie: Jaki kierunek studiów skończyłeś?
Darku miejmy nadziej że Twoja "lubość" politycznej poprawności, nie zemści się na tobie.

Niestety w tym kraju nie ma innej możliwości na to aby ktoś włączył myślenie, jak danie mu "w twarz".
Ta dyskusja od początku była nastawiona na to, aby poza "rowerami" zmusić Wasz do zastanowienia się nad "pomysłem na ten kraj" "głębszym niż talerz waszej zupy".
Jeżeli ktoś się poczuł urażony to PRZEPRASZAM!!

MAN NADZIEJĘ ŻE JESZCZE JEST NADZIEJA DLA TEGO KRAJU I NARODU!!
I nie mam tu na myśli żadnej partii politycznej, tylko mądrość poszczególnych współobywateli.
Jakub.P napisał(a):inne poglądy niż pewnej partii są złe
Muszę zaprotestować! Jak na razie nie widziałem mowy o "Partii", wydaje mi się, że rozmawiamy o ..Polsce(?). Dorzućmy do tego jeszcze Rydzyka Smile .. no proszę, tu w 12(11:45) minucie wrzucili: dobre!,kropka nad i 27.06.'13
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21