Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Duszpasterstwo Rowerzystów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
BettyBoom napisał(a):po przeczytaniu Waszych postów przypomniał mi się jeden kawałek...
aż się nim podzielę: https://www.youtube.com/watch?v=XcQdJyo1B-8
marcin0604 napisał(a):http://forum.gazeta.pl/forum/w,721,95651...ozemu.html

kto ma oczy ten niech czyta.
Miało nie być dyskusji o wierze. Ale jak widzę działa to tylko w jedną stronę. Undecided
Każde słowo jakie wypowiadamy świadczy o nas, czym żyjemy, za czym się opowiadamy, jaki jest nasz system wartości, jakimi jesteśmy ludźmi.
Jurek S napisał(a):Miało nie być dyskusji o wierze. Ale jak widzę działa to tylko w jedną stronę. Undecided
Każde słowo jakie wypowiadamy świadczy o nas, czym żyjemy, za czym się opowiadamy, jaki jest nasz system wartości, jakimi jesteśmy ludźmi.
A co ja mam do tego? Dałam link do kawałka, który świetnie parodiuje nasz naród. To było odnośnie Waszych wypowiedzi
BettyBoom napisał(a):
Jurek S napisał(a):Miało nie być dyskusji o wierze. Ale jak widzę działa to tylko w jedną stronę. Undecided
Każde słowo jakie wypowiadamy świadczy o nas, czym żyjemy, za czym się opowiadamy, jaki jest nasz system wartości, jakimi jesteśmy ludźmi.
A co ja mam do tego? Dałam link do kawałka, który świetnie parodiuje nasz naród. To było odnośnie Waszych wypowiedzi
Zobacz, dokonałaś oceny - "świetnie parodiuje nasz naród" To Ty tak uważasz, inni wcale tak nie muszą uważać. I w ten sposób wpisałaś się w tę dyskusję. Stanęłaś po jednej stronie. Masz do tego prawo. Ale to jest Twój wybór i Twoje określenie się. :-D
Jurek S napisał(a):Zobacz, dokonałaś oceny - "świetnie parodiuje nasz naród" To Ty tak uważasz, inni wcale tak nie muszą uważać. I w ten sposób wpisałaś się w tę dyskusję. Stanęłaś po jednej stronie. Masz do tego prawo. Ale to jest Twój wybór i Twoje określenie się. :-D
w takim razie chcę się wypisać z dyskusji, bo nie chcę mieć zdania... "label'ki" to przypisuję na co dzień w kodzie php w formularzach i wystarczy
Jurek S napisał(a):Stanęłaś po jednej stronie. Masz do tego prawo. Ale to jest Twój wybór i Twoje określenie się. :-D
Ja myślę, że każdy ma prawo do nieokreślania się, wynika ono chociażby z konstytucji Wink
maYkel napisał(a):I pomyśleć, że chciałem usuwać konto na tym forum...

Obrazek

Zrób mi miejsce Wink
[Obrazek: 103enfk.gif]




KermitOZ napisał(a):
Jurek S napisał(a):Stanęłaś po jednej stronie. Masz do tego prawo. Ale to jest Twój wybór i Twoje określenie się. :-D
Ja myślę, że każdy ma prawo do nieokreślania się, wynika ono chociażby z konstytucji Wink

Ja widzę to podobnie,
Często widzę Jurku w że bardzo 'kwantyfikujesz' stanowiska ludzi.
Masz podobne zdanie - stanąłeś po mojej stronie, masz nieco inne, albo nie masz w ogóle, stanąłeś po stronie przeciwnej do mnie.
W wielu dyskusjach się da to zauważyć, i tutaj, i na FB. Nie jest to właściwe, a szczególnie w jakiejkolwiek dyskusji.
Joseph napisał(a):Masz podobne zdanie - stanąłeś po mojej stronie, masz nieco inne, albo nie masz w ogóle, stanąłeś po stronie przeciwnej do mnie.
"Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust" (Apokalipsa 3,15n)
http://mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_29.htm
Nie ma czegoś takiego jak czyjaś obiektywna ocena - każda ocena jest subiektywna! Albo jest moja, albo czyjaś, ale zawsze subiektywna. Obiektywnie może patrzeć np. naukowiec wobec empirycznych i powtarzalnych dowodów. Mamy jednak pewne KATEGORIE obiektywne jak Dobro, Prawda, Piękno. W odniesieniu do nich możemy wartościować i oceniać rzeczywistość. Ale zawsze jest jakaś wartość/kategoria obiektywna, nadrzędna, która porządkuje postrzeganą rzeczywistość. I to zarówno dla osób religijnych jak i areligijnych. Dzisiejsza filozofia świata ponowoczesnego (postmodernizm) zakłada, ze nie istnieje obiektywna kategoria np. Prawdy. Zatem każdy może mieć swoją prawdę. I w zależności od okoliczności może ją zmieniać. Co więcej - innym wara od czyjejś prawdy! Ekstremum takie myślenie przyjmuje np. w sytuacji, gdy dla jednego kradzież to coś dobrego a dla drugiego coś złego. I obie rzeczywistości wg. postmodernizmu są sobie równe i nie wykluczające. No.... ciekawe czy na tym duszpasterstwie można by było poruszać takie i podobne tematy... W ogóle spieramy się o coś...ale czy Jurek uchyli rąbka tajemnicy co wierzący mogli by w takiej Wspólnocie robić?
KermitOZ napisał(a):
Jurek S napisał(a):Stanęłaś po jednej stronie. Masz do tego prawo. Ale to jest Twój wybór i Twoje określenie się. :-D
Ja myślę, że każdy ma prawo do nieokreślania się, wynika ono chociażby z konstytucji Wink
Joseph napisał(a):(...)

Ja widzę to podobnie,
Często widzę Jurku w że bardzo 'kwantyfikujesz' stanowiska ludzi.
Masz podobne zdanie - stanąłeś po mojej stronie, masz nieco inne, albo nie masz w ogóle, stanąłeś po stronie przeciwnej do mnie.
W wielu dyskusjach się da to zauważyć, i tutaj, i na FB. Nie jest to właściwe, a szczególnie w jakiejkolwiek dyskusji.

Grzegorz i Józek czy Wy czytacie co ja napisałem

Jurek S napisał(a):Zobacz, dokonałaś oceny - "świetnie parodiuje nasz naród" To Ty tak uważasz, inni wcale tak nie muszą uważać. I w ten sposób wpisałaś się w tę dyskusję. Stanęłaś po jednej stronie. Masz do tego prawo. Ale to jest Twój wybór i Twoje określenie się.
Pokazałem tylko koleżance to co dalej ładnie napisał Petrus. Myślę, że dobrze by było żebyśmy o tym pamiętali, że wypowiadając jakieś zdanie wypowiadamy też swoją subiektywną ocenę, zdanie, z którym niekoniecznie ktoś drugi musi się zgadzać. Ale to należy do natury dyskusji. I w tejże samej dyskusji możemy dochodzić do wspólnych ustaleń lub nie.
Piotrze uchylając rąbka tajemnicy :-D trochę wczesniej pisałem:
Dlaczego tworzy się takie czy inne duszpasterstwa? Żeby w sposób naturalny łączyć swoje pasje życiowe z pogłębionym życiem wiary. Więc będziemy rozmawiali i o Bogu i o rowerach :-D A czasem o Bogu będąc na rowerowej wycieczce. Co min. oznacza pogłębione życie wiary? To np. czytanie i rozważanie (medytacja) Słowa Bożego, ale w odniesieniu do własnego życia. To częstsza Msza św niż tylko w niedzielę (daj Boże, żeby katolicy chociaż to wypełniali), to modlitwa wspólnotowa i i indywidualna. To także dzielenie się doświadczeniem swojej wiary z drugim i wzajemne umocnienie. Można by tak jeszcze parę aspektów wymienić.
I to o czym piszesz, takie rozmowy doskonale wpisują się właśnie w taki aspekt :-D
Jurek S napisał(a):Grzegorz i Józek czy Wy czytacie co ja napisałem
My tak, Ty chyba nie. Dla Ciebie człowiek jest zbudowany jak cep, czyli niezwykle prosto. Życie natomiast nie jest proste i uważam i staram się nie szufladkować ludzi, ani sytuacji zbyt pochopnie i na podstawie tak małych danych, jakie o tych ludziach posiadam, a uwierz mi, że jakbyś bardzo kogoś nie znał to te dane zawsze będą za małe do skategoryzowania go i zamknięcia w danej szufladzie. Ty masz wyraźną tendencję do szufladkowania ludzi i na pewno nie tylko ja to zauważyłem. Każdy ma swój rozum, swoje sumienie i prawo do postępowania zgodnie z nim. Nikt nie jest uprawniony do oceny czyichś decyzji i postaw życiowych i jeszcze komentowania tego publicznie. To jest dopiero wredne, prostackie i niekulturalne.
Skoro tematowi grozi zamknięcie, to żeby nie było: Panie Jurku (czy Jurku - bo już nie wiem jak jest bardziej zgodnie z charakterem forum) ja ze swej strony dziękuję za maila i informacją o temacie - bez tego by mi uciekł, i proszę o sygnały jak to się będzie rozwijało.

Pozdrawiam wszystkich Lubelskich Rowerzystów Smile

Trzymajcie sie mocno - na siodełkach Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13